Mn-80 control unit

Odpovědět
atlan
Příspěvky: 3341
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

14. 3. 2020, 10:33

Koli tomu. Mam krokovanie 1/4 ci 1/8. Kedze som dost investoval do drivera na 80V, a krokaca tak sa mi to prerabat nechce.
Ale cinan ma krokac res servo s driverom. Uz som tu daval odkaz.

Bezi ti tam casovac, ten co pretecie raz za mesiac 16bitovy.
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

14. 3. 2020, 4:06

lubbez píše: 14. 3. 2020, 10:08 ... Běžné věci vcelku bez problémů, ale když přišly externí interrupty, bylo ouvej. Tady to chce čistej kód bez wiringu, protože tam určitě tiká nějakej NMI interrupt, o kterém nevím. :evil: A vcelku čistá a jednoduchá matematika impulzů z IRC a otáčení trapézem byla v tu ránu v prdeli. Asi to bude nějakej časovač, protože jeho režie je vcelku lineární....
Líbí se mi, jak s tím postupuješ. Skoro mám chuť si taky omotorizovat suport a podélný posuv na svém starém čínském krasavci. Jenom kdyby to nebylo tolik práce (mechanické, nikoli elektronické).
Ta velká tlačítka z herních automarů jsou bezva. To je průhledný plast a dovnitř se vkládá barevný štítek s popisem?

Technická: ATmega328 nemá žádný NMI. Všechna přerušení se dají maskovat. Problém Ti zřejmě bude dělat navázání periodické obsluhy TIKu na systémový timer.
Časovací rutiny by to chtělo předělat. Nečíst milisekundy z nějaké proměnné, kde se systém aktualizuje rutinou TIK. Ale číst je přímo z HW čítače a TIK kompletně zrušit.

Každopádně blahopřeji k dosaženým úspěchům.
lubbez
Příspěvky: 3146
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

14. 3. 2020, 9:34

Ano, tlačítka z herních automatů mám jako svůj největší úspěch. Dají se prosvítit, mají v sobě mikrospínač (výměnnej) a vydrží i polití pivem od ožralého gemblera.
lubbez
Příspěvky: 3146
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

19. 3. 2020, 10:25

Posledních pár poznámek. Virus naše hospodářství uvrhnul do chaosu a tak mám dost času se věnovat i dodělávkám, které by za normální situace zůstaly bez úprav. :lol: Stáhnul jsem si tedy popis procesoru AVR328 a nastudoval přerušení a řídící registry okolo. Napsal jsem všechny obsluhy přerušení korektně a protože nepoužívám časovače, vypnul jsem i ten 16 bit časovač. Když jsem byl u toho přepsal jsem nastavení jednotlivých pinů přímo zápisem do řídících registrů.
A výsledek? Z pohledu Arduinisty je zápis méně přehlednější, protože si musím nejdříve najít, kde je ten pin třeba A3 schovaný a zjistím, že te to portC pin3. Samozřejmě, přímý zápis do registrů je rychlejší a ve výsledku je kód menší. Alespoň v mém případě to bylo 8804/8751 byte zkompilovaného kódu. Tady ale pozitivní zprávy končí, všechno ostatní je stejné. Přiklonil jsem se tedy k tomu, že je to následek matematických operací s desetinnou čárkou převáděných na celá čísla. Dál už se tomu věnovat nebudu.

Myslím si, že praktický význam tahle stavba nemá. Klade poměrně velké nároky na vybavení dílny, komponenty taky nejsou za pár korun a čas ten raději nepočítám. Ale kdo si hraje, nezlobí.
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“