Větrák tepelného čerpadla.

RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

30. 4. 2021, 7:56

LukasGunther píše: 30. 4. 2021, 7:22
packa píše: 29. 4. 2021, 8:05
elbarto píše: 29. 4. 2021, 7:44 To jsem si myslel po zakoupení českého plynového kotle Dakon. Nejlevnější díly, montované kdesi možná v CZ ukáčkama. Každý rok se něco podělalo, každý rok se něco řešilo. Vailanty zatím v permanent provozu bez problému. TČ Toshiby díky bohu to samé, vše OK.
Dakony dělaj v turecku .
každopádně mám doma 9 let starý a bez jediného problému , ale revizák mi říkal že jsem ještě asi stihnul poslední český .
kdyz je tu rec o plynovem kotlu co rikate na Viessmann Vitodens 111?? Mame ho cca 2 mesice nove nainstalovany. Rozhodl jsem se dobre pro tuhle znacku nebo ne?
teď už se neptej, ať nejsi nasranej :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5184
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

30. 4. 2021, 7:58

Kdysi to byl rollsroyce mezi kotly, dneska težká komerce s co nejvetsim ziskem. Kamarad je servisuje asi 25 let, cena zustava a kvalita a material ubývá :mrgreen:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
ZDENEK1.DOLEZAL
Příspěvky: 243
Registrován: 16. 12. 2013, 9:09

30. 4. 2021, 11:30

Rodič mají Vaillanta 20let - plyn a jediné co se měnilo bylo oběhové čerpadlo. Maká i v létě neb dělá i teplou vodu. Ano - pamatuji že tatík říkal něco o 7 tisících za oběhové čerpadlo. Ale při naší lakotě :D , Jsme vykoumali ,že to je standartní Wilo za 1800 jen je u něj nějaký šílený plastový rozvaděč. Koupily jsme jen samotný motor a jen jsme zavřeli přívod vody do kotle a vyměnili čerpadlo za čerpadlo. Ale tohle by zvládl každý , jen dalo práci vyčmuchat co to je za čerpadlo neb samozřejmě na čerpadle nálepka a označení Waillantu. Servisní tech. to určitě vědí , jen to nechtějí říct aby asi nepřišli o kšeft. Oni ti ani nenabídnou , že stačí vyměnit jen motor , prostě vyměnit jako cele i s tím plastovým rozvaděčem vody.

Jinak myčku považuji za nejhorší zařízení na servis. Od jisté doby mi značka Bosch nesmí do baráku. Myčka od nich by neskutečný krám. Integrovaný ohřev vody v těle oběhového čerpadla jako jeden kus a proveden jako topná folie. Odešla ta topná folie a vyhodíš to komplet celé.
Zdechlo to 5 měsíců po záruce. Nechal jsem to celé vyměnit v servise a pak to topení odešlo do roka znova, tak letěla z domu. Jinak perla když jsem to hledal jako náhradní díl , tak to pasovalo asi do 80 typů myček a používali to 3 výrobci.
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“