Něco výrazně většího než hlavička sirky ...

Odpovědět
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

14. 2. 2012, 12:15

Mám tu něco z posledních CNC pokusů v Machu a tentokrát je to oproti mým obvyklým strojařským produktům poněkud větší.... než hlavička od sirek. :lol:
disky mini-z.jpg
Přílohy
disky mini-z0.jpg
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

14. 2. 2012, 5:34

Hezká práce, jen je mít v palcích a alespoň 15" :lol: :lol:
Avenger
Příspěvky: 383
Registrován: 19. 10. 2006, 8:41
Bydliště: Litoměřice

14. 2. 2012, 7:45

Děláš tuning pro angličáky? :D
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

14. 2. 2012, 12:25

Parada ! To delas na tom picomaxu ?
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

14. 2. 2012, 4:11

Avenger píše:Děláš tuning pro angličáky? :D
Minizetka... RC autíčko v měřítku 1/28 :wink:
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

14. 2. 2012, 4:18

Ben Ash píše:Parada ! To delas na tom picomaxu ?
Zatím ne, mám v garáži pod nulou a tak by se to Fehlmannovi nemuselo líbit.... a taky asi zamrzla chladící kapalina. :shock:

Dělal jsem to na FC16 v Machu ale na Picomaxe to do budoucna půjde stoprocentně. Jen chci dořešit nějakou paletizaci aby se dělalo trochu víc kusů na jedno spuštění (teď to dělám po jednom kusu) a moc to neodsejpá.
V Haidenhainu jsem stačil vyzkoušet otáčení os a podařilo se to takže mně bude jen čekat naprogramovat jednotlivý výřezy. Stejně jsem to udělal i v tom Machu a pohoda .... program tak na stránku. Profily výřezů jsem vytáhnul z Cut2D.
Na tom Fehlmannu to bude ale trošku jinej kalup, přeci jen na 2mm frézku je 2500 otáček který mám na FC16 dos málo ... Picomax by měl točit až 9000. :D
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

14. 2. 2012, 7:07

Nevím jestli by to bylo řešení i pro tebe, ale u nás v podniku existoval prizmatický upínací přípravek na drážkování hlav šroubů. Na základnové desce byly dvě vodící lišty a v té drážce bylo několik posuvných kamenů s prizmatem z obou stran. Konec drážky byl slepý (uzavřený) z obou konců. Mezi prizmata se naskládaly šroubky a z jedné strany v tom čele byl excentr, kterým se to utáhlo proti sobě. Protože máš válečky o stále stejném průměru a ten polotovar je předpokládám již osoustružený, mohlo by to fungovat, jenom by jsi místo prizmatu udělal rádius podle průměru kola. Taky by jsi to mohl upínat šroubem za střed, ale předpokládám že je to pomalejší a šroubek by mohl zavazet při obrábění
asi takhle
--------------------
<O><O><O><O>q
--------------------
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

15. 2. 2012, 1:06

Dík za tip, asi to bude na dva přípravky, ještě nevím, ono by totiž bylo dobré obrobit v CNC frézce i průměry. Zezadu to má na zadním disku (ten širší) vybraný celkem hluboký mezikruží, což se hůř soustruží a navíc je tam ještě taková unašecí drážka v náboji, takže to nejde udělat na soustruhu a pak jen frézovat dekor.... :(
Ještě ten postup budu promejšlet, možná, že vnější průměr bude soustruženej, fakt nevím.... Zatím to je tak, že zadní kola jsou komplet frézovaný (jediná operace na soustruhu je přesný osazení ložiska ale to by Picomax taky hravě zvládnul v setině) Přední disky (úzký) jsou zase pro změnu celý CNC soustružený a jen se do nich dělá ten dekor na frézce.
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

15. 2. 2012, 7:44

No technolog nejsem, ale velký průměr bych připravil na soustruhu na hotovo a vnitřek udělal komplet na picomaxu. Vnější průměry jsou stále stejné ne?
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

15. 2. 2012, 8:52

já jsem kdysi dělal takové čudlíky průměr 10,5, výška asi 10 a mimo osu byla vyvrtaná asi 3ka díra, takže jsem měl jednoduchej zakládací přípravek myslím na 20ks, v podstatě 3ks ocelovejch hranolků který se upnuli k sobě vždycky v těch dvou spojích se vyfrézovalo 2x10 děr (šlo by i víc míň, víc řad to je jedno) pak se ten vnitřní hranolek vzal asi o desetinu z každý strany a hotovo za hodinku..
pak se to jen položilo do svěráku, zarovnalo k jedné hraně, naskládalo se 20 utočenejch upíchnutejch válečků a stáhlo.. strašně jednoduchý a přesný..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“