Ozubené kolo

Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

13. 10. 2012, 2:14

robokop píše:jen tak strilim
vyroba toho kolecka jeden den (8h) po 600kc tj 4800,-
postovne 3x 100,-

celkem 5100,- + DPH
porad mi vychazi kup si novou pumpu a ponauceni: priste ne kupuj takhle predrazenej cinskej plastovej bazmek :(
preci musi existovat neco co nebude takhle odrazovat uz od pohledu
vsak jsou nejake autokompresorky ktere jsou sice taky na par ouziti ale kovove a navic kolikrat i kombinovane ventilator/kompresor (nafouknuti velikeho objemu/dohusteni)
Ozubený kola z delrinu běžně dělám na odvalu, cena za kusovku podobného typu je první kus za cca 1000-1500 a další kusy 200-300. Nejsem plátce DPH, nemám zaměstnance takže toho ode mně do kapes vyžírků teče trochu méně. :wink:
Je mi jasný že To tady na děličce někdo spácha levněji i když to asi bude dělat i dýl než já nebo Tumlík, ale to je téma o něčem jiném. :wink:
Otázkou bude jestli ta kola budou spolehlivě chodit, přeci jen jejich bok zubu nebude optimální, odval je prostě odval. Taky je třeba uvážit že ti asiati mají někdy hodně zvláštní "moduly" a po započtení smrštění výlisků to může být zajímavé. Doporučuju aby ten kdo to bude šmrdlat dobře poměřil i pastorky resp. hnací kolo. V případě odchylek se to soukolí může následně rychle sežrat vzájemně.... :D

Jinak výrobní náklady toho zázraku odhaduju tak na 20 USD a předpoklad konstruktérů asi tak jedno či dvě použití.... ale firma co to dělá z toho vejvaru jistě má naprostý minimum. :!:
Tenhle "spotřební" přístup lidstvo zabije. :(
pavelicom
Příspěvky: 41
Registrován: 12. 10. 2012, 7:33

14. 10. 2012, 7:33

Takže díky veliké ochotě a neskutečné rychlosi mi ozubené kolo asi do dvou hodin po založení tohoto vlákna vyrobil Tumlík. Kolečko namontováno a pasuje naprosto přesně. Chtěl bych ještě jednou touto cestou moc poděkovat za ochotu a pomoc.
Posílám foto vyrobeného kolečka, aby všichni viděli, jak krásnou práci umí Tumlík udělat.
H.P.
Přílohy
P1080531.jpg
Prot
Příspěvky: 278
Registrován: 13. 3. 2010, 11:55
Bydliště: Praha

14. 10. 2012, 9:49

Tumlík je sikovnej :wink:
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

14. 10. 2012, 12:04

Měl jsi rovnou objednat dvě kola, až se ti rozpadne i to druhé.
romi
Příspěvky: 96
Registrován: 19. 1. 2011, 7:19

14. 10. 2012, 3:54

Používáte techniku tam, kde není třeba :D . V dávných dobách byl kolega sjíždět na raftu řeku OB v SSSR. Popisoval jak jednoduše, levně a rychle jde nafouknout raft...Stačí k tomu igelitový pytel a kousek hadice. Ruský člověk napojí hadičku k ventilku ,igelitovým pytlem máchne před sebou, tím do něho nabere vzduch, konec zmáčkne v ruce a strčí do něho hadičku . V podpaží vzduch vytlačí ......,postup opakuje a raft nafoukne za 1minutu bez předražené italské pumpy !!! Kde by taky sehnal v tajze eletriku :D Pochopil nebo mám natočit instruktážní video???
Prot
Příspěvky: 278
Registrován: 13. 3. 2010, 11:55
Bydliště: Praha

14. 10. 2012, 4:16

natoc video :D
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3591
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

14. 10. 2012, 8:27

kutil_tim píše:Šikovný to člověk
nebylo by od věci na kolik to kolečko vyšlo.

Cena byla 300kč :D , měl jsem ten modul zrovna nahozenej, jinak bych to tak rychle neudělal, mám toho plno. Hlavní je, že mu to funguje a je spokojenej, protože spokojenost je nezřídka větší devíza než cena jakou momentálně za tu jednorázovku zaplatí :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“