Odlévaná matice GS- super fluid

mechanika k motorům
Odpovědět
Thomeeque

12. 11. 2019, 12:11

Po sedmi letech jsem si opět napsal s výrobcem, tentokrát ohledně čištění a mazání:
Dobrý den,

své malé stolní CNC jsem před těmi zhruba sedmi lety více méně úspěšně dokončil (viz viewtopic.php?f=15&t=11112), osy X a Y jsou poháněny trapézovými šrouby s maticemi odlitými z GS Super Fluid a fungují stále velice dobře. Nicméně CNC poslední více jak rok z důvodů stěhování a dalších změn strávilo v krabici na půdě, teď se ho snažím opět oživit a celé to malinko drhne. Hlavní důvod bude zřejmě trochu rozhozená geometrie v důsledku stěhování, nicméně mi i šrouby připadají poněkud "lepkavé", rád bych je zkusil očistit. Mohu použít WD40? Je možné GSSF kombinovat s nějakým mazadlem (šrouby jsem zatím zkoušel čistit lihem a dokud to neuschlo, jezdilo to o poznání lépe, tak mne napadlo, zda bych mohl použít nějaký olej)?

Díky moc, s pozdravem..
Dobrý den,
pro mazání je možné použít běžné minerální oleje typu Paramo LK22. WD40 je vhodné také.
Neměly by se používat oleje, které obsahují nějaké inhibitory koroze, nebo podobné chemické látky.

K čištění můžete použít líh, popřípadě aceton.

Přeji pěkný den

Ing. Jiří Maňásek
Dawex Chemical s.r.o.
Karlovo nám. 290/16
120 00 Praha 2
I: 01517996
www.dawex.cz
777 644 770
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „šrouby a převodovky“