Díly z číny z ebay

mechanika k motorům
Odpovědět
Uplink
Příspěvky: 21
Registrován: 10. 12. 2008, 11:47

2. 8. 2013, 5:07

Zdravim, ted jsem dostal v dílně šanci vylepšit pracovní postup toho co se tam dělá a dostal jsem ponuku, že jestli si chci ušetřit opičí ruční práci, že si můžu za asi 100K udělat "výrobní linku".
V první řadě by se jednalo o jedno malé cnc které musí mit "čistý" rozsah stolu tak 300x400mm plus zetová osa tak max 150mm. ale chtěl bych poměrně rychlé a "přesné" posuny přenost v rozsahu 0.05-0.01 mm (větší přesnost už by bylo hooodně nadbytečná).
Ale to hlavní v první řadě by se jednalo jen o jednu frézku (ale tak do 25K - bez železa(konstrukce), jenom elektro, motory a posuny a vedení).

A aby to samotné nemělo vysoký odpor při pohybu bych tam chtěl dát kuličkový šrouby (trapéz je dost "tuhej") a na lineární vedení(s přírub.vozíky) mohu rovnou s cenou zapomenout, takže by to bylo vše na podepřených tyčích.
Koukal jsem na ceny v CNCshopu, ale s těma cenama bych postavil sotva dvě frézy. Ve výsledku potřebuju totiž uděla několik cncéček s jedním nástrojem a výrobky na nich střídat. Ale jediná cenová která mi vyhovovala byla dovoz z Asie přes Ebay.

Jak to vidíte s kvalitou z Číny? není to moc velkej risk?
Neposíláte si někdo takhle z Asie síly?
dík
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

2. 8. 2013, 6:08

Máš to nějak domotané.
Nejdřív za 100.000 CNC z přesností minimálně na 5 stovek, pak podepřené tyče a nakonec je těch CNC několik.

Většinou si pořádné CNC umí měnit nástroje takže udělá na jedno upnutí celý kus který je ve výsledku přesnější a rychleji hotový než při neustálé výměně. Navíc CNC může dělat jeden výrobek a druhý se při tom z vedlejšího stolu vyměňuje.
Prostě se dá udělat větší mašinka s dvěmi pozicemi na obrábění.

Co se na tom má dělat?
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

2. 8. 2013, 6:46

co ma tohle společneho se šrouby a převodovkami ???
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

2. 8. 2013, 7:43

Cjuz píše:Máš to nějak domotané.
Nejdřív za 100.000 CNC z přesností minimálně na 5 stovek, pak podepřené tyče a nakonec je těch CNC několik.

Většinou si pořádné CNC umí měnit nástroje takže udělá na jedno upnutí celý kus který je ve výsledku přesnější a rychleji hotový než při neustálé výměně. Navíc CNC může dělat jeden výrobek a druhý se při tom z vedlejšího stolu vyměňuje.
Prostě se dá udělat větší mašinka s dvěmi pozicemi na obrábění.

Co se na tom má dělat?

on má rozpočet 100000 a ty mu říkáš něco o výměně nástrojů a palet :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

3. 8. 2013, 9:40

Nejsem si jistý jak zvládnout přesun výrobků mezi CNC s přesností pod 5stovek.
Navíc se musí poslední svěrák zase vracet na začátek (uzavřený okruh), jinak mi mezi CNC bude jezdit jen jeden a to mi přijde dost neefektivní. Taky nikde není zohledněna cena právě na tento posuv který nebude zrovna levný.

Pak je lepší jedno CNC za 100 než 5 po dvaceti.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

3. 8. 2013, 12:23

může mít na každém cnc čku udělaný jednoduchý přípravek přesně na upnutí za již obrobené plochy s opracováním z předchozího stroje , to mu zajistí vždy stejné upnutí , je kupa takových strojů které nemění nástroj , ale jen pracovní pozice kde v každé pozici je jiný nástroj , nebo si může udělat otočný karusel se šesti pozicemi , kde v jedné bude vkládat a vykládat , pak jen zmačkne tlačítko a o polohu se to otočí :D
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8867
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

5. 8. 2013, 10:00

kutil_tim píše:koupím 5 céencé po 20K
Jakejch?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Machi
Příspěvky: 113
Registrován: 14. 6. 2013, 9:21

7. 8. 2013, 12:35

Jestli si chceš koupit nema23 KM za 15USD s poštovným a 1rok zárukou nebo 967Kč + 148 Kč poštovné za tentýž typ motoru.
nebo kuličkový šroub 2505 66USD s obrobením konců na ložiska a závitem M12x1 nebo 1500Kč bez obrobení

Nakupuju v číně a honkongu 5 let různé věci CNC komponenty jsem kupoval až teď.

když bude ebay drahý zkus ještě http://www.aliexpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Od vize přes návrh po odlitek
MakerBot Z18, Předělávka SVPS2 CNC.
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

7. 8. 2013, 12:42

konkretni odkazy by, prosim, nebyly?
Machi
Příspěvky: 113
Registrován: 14. 6. 2013, 9:21

7. 8. 2013, 1:26

byly jelikož je na ALI 10000000 položek tak je třeba hledat.

NEMA23
http://www.aliexpress.com/wholesale/who ... =price_asc" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.ebay.com/itm/NEMA-23-for-1-9 ... AC:DE:1120" onclick="window.open(this.href);return false;

DRIVER 2M542
http://www.aliexpress.com/wholesale/who ... roupsort=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Od vize přes návrh po odlitek
MakerBot Z18, Předělávka SVPS2 CNC.
Uplink
Příspěvky: 21
Registrován: 10. 12. 2008, 11:47

8. 8. 2013, 6:36

Zdravim, děkuji všem za reakce, mam upřesňujíci informace...

Tak to hlavní je, že přesnost by měla být max 0.1mm (při některých úkonech 0.1 někde 0.2mm...) - tím se nám zařízení "zlevňuje"
Poté, upřesňující informace o samotném výrobku. jedná se o železné desky, rozměrově tak 300x150x4 některé jsem větší, některé menší...
Na každé desce se teď provádí HROMADA operací. Popíšu ten výrobní proces doted: vezme se deska a přidělá se na ní šablona, poté se 1. nadvrtaj díry. poté už se pracuje bez šablony. A pak se jiným vrtákem vyvrtá asi 8 dir, vymění se zase vrták a jiným průměrem se udělá 1 díra. poté se to z obou stran odhrotuje, ozávituje a pak se provádí jeste zahloubení pár děr.
Takže pokud by šlo o jednu rychlou(v posunech) mašinu, tak by musela mit opravdu výměné nástroje a to by asi neklaplo. Tím, že by jich byllo více a levných tak by se každá operace mohla provádět zvlášť zatímco se provádí na jiném stroji jiná - jinak řečeno by se ušetřil čas.

Pokud by šlo o více strojů tak jsem myslel, že bych udělal karusel s "rychlo úchytama" a dokola by se to obrábělo.
Napadlo mě, že například ta jedna díra co je stále na stejném místě - tak na to by nemuselo bejt cnccko ale obyč jeden krokáč což by byla jenom Ztová osa.
Tím, že by bylo více strojů tak by se nečekalo na celou obráběnou desku, ale vždy by se udělala část operací (a čekalo by se vždy na nejdelší operaci a poté by došlo k prohození desek - po karuselu)

Co Vy na to? jak reálně to vidíte?
Machi
Příspěvky: 113
Registrován: 14. 6. 2013, 9:21

9. 8. 2013, 7:26

můžeš mi poslat výkres mrknu na to co by se stím dalo dělat třeba mne něco napadne machi@templs.eu
Od vize přes návrh po odlitek
MakerBot Z18, Předělávka SVPS2 CNC.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

9. 8. 2013, 7:52

já si myslím že tvá myšlenka je scestná.. resp rozpočet.. postavit 5 novejch byť jednoúčelovejch mašin bude podle mě dražší než jedna, která to udělá najednou.. a než prohazovat obrobek na 5x mezi mašinama a kumulovat chybu je podle mě rychlejší a efektivnější měnit nástroj, nějakým rozumným rychlosystémemem.. např pokud budeš mít ve vřetenu třeba 20mm weldon a koupíš si válcové upínače s ER25kou (třeba) těch si koupíš X po cca 1200,- do nich si naskládáš své nástroje a celá výměna bude jen zastavit vřeteno, ručně povolit imbus na weldonu a vrazit tam druhej upínač na doraz atd.. tak to bude podstatně rychlejší (řádově 10s) za tu dobu prostě ten svěrák s obrobkem neustavíš a nepřehodíš.. na mašinu s výměnou nástrojů nemáš rozpočet..
vem si že 5 mašin máš 5 vřeten, patery vedení atd.. to vše stojí ranec.. osobně bych to stavěl na jednom CNC na celou nějakou šablonu bych se vykašlal a dělal to takhle..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

9. 8. 2013, 8:26

Jsem taky toho nazoru jako Ras.
Navíc pokud jsou tam třeba jenom díry na zavity, třeba od M5 do M10 tak se to da dělat jedním nastrojem, který si to sam vrtne , řízne závit a odjehli zespodu i zvrchu najednou..
chtělo by to opravdu vidět buď výkres nebo alespoň napsat co tam jsou za díry atd.. možná by sis ve finale vystačil z jedním nebo dvěmi nastroji..
yety
Příspěvky: 125
Registrován: 23. 7. 2012, 4:10

22. 8. 2013, 8:30

Jak pišou kolegové chce to výkres, možná by to šlo pořešit stupňovitým vrtákem nebo si nechat něco vyrobit, pak by ti stačil stroj jeden.
Viděl sem CNC vrtačku která měla revolverový zásobník nástrojů řízený pouze pneumaticky jednoduchou logikou.
Ono musíš brát v potaz jak bude stroj za 20k vypadat, s jakým posuvem můžeš při vrtání počítat atd.. , protože na konci mužeš zjisti že max posuv při vrtání je tak mízerný že kdyby si postavil jeden stroj tak máš dříve hotovou celou tu desku.
Já to vidím tak že 20k je rozpočet na nějaký jednoduchý manipulátor s chapadlem , na něco s čim chceš hrabat do kovu už asi ne.
To je více reálné mít stroj jeden s nějakým stavitelným podavačem.
Odpovědět

Zpět na „šrouby a převodovky“