gulickova matica - gulky

mechanika k motorům
Odpovědět
Uživatelský avatar
luckym
Příspěvky: 84
Registrován: 13. 2. 2007, 4:31
Bydliště: Zilina,Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

8. 3. 2016, 1:58

Ahojte, podarilo sa mi nechcene rozsypat gulky v matici dfi 2005 (cncshop.cz). Neviete niekto kolko ich tam ma byt v jednej rade?
Vychadza mi 21 a este zostane medzera kde sa uz nevojde dalsia. Mam ich 154. A nezda sa mi ze by som nejake stratil, mozno 1 - 2.
Tak neviem ci to od vyroby ich tam tak bolo alebo boli v jednotlivych radach s roznymi poctami. Je to dvojita matica, takze by som jednu maticu osadil po 21v kazddej rade
a tu druhu bu som kupil vsetky nove (aby sa nepomiesali s povodnymi) a tiez po 21.

Moze sa tym nieco pokazit?

m.
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

8. 3. 2016, 5:51

v matici je pokažde mezera cca na jednu až dve kuličky, je jich v každe řadě stejně. kuličky asi nekoupiš ty jsou měřene na tisiciny. dej tam ty co maš a ten zbytek najdi. vem magnet a nakolena a hledat a hledat :D
Uživatelský avatar
luckym
Příspěvky: 84
Registrován: 13. 2. 2007, 4:31
Bydliště: Zilina,Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

8. 3. 2016, 5:56

takze potom 20ks? to bude tak medzera na 1 - 2 gulky. v DS maju napisane priemer 3.175. take normalne dostat za par drobnych...
...neviem ci magnet je spravna volba na loziska. potom ta gulka moze zbierat vsetok ocelovy prach

m.
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

8. 3. 2016, 6:53

pokud jsi stratil dvě tak kup max dvě. to že je tam napsanej typizovanej rozměr ještě neznamena že jej seženeš. ty levne kuličky byvají často až 0,01 do minusu. oběhni třeba par prodejen a budeš překvapenej ty rozdily v rozměru. pokud maš dobrý mikrometr tak zjistíš ten rozdíl. ja posledně scháněl 3,969 . ve 4 prodejnách od -0,009 do +0,005 rozdil. do matic se správně davají kuličky tříděné na tisiciny. co jsem měřil co tam byli v matici tak na mikrometru +/- tisicina.
takže pokud musíš doplnit tak dej jenom to minimum co jsi stratil.
přiště budeš vědět že s matici se manipuluje nad vaničkou,nebo nad lavorem, idealně ve vaně :lol: nezapoměň dát do vany zátku :D
Uživatelský avatar
luckym
Příspěvky: 84
Registrován: 13. 2. 2007, 4:31
Bydliště: Zilina,Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

18. 3. 2016, 9:20

Tak kupil som gulky v stupni 10 kde by mal byt v jednej davke rozptyl priemerov +-0.25um to snad bude stacit vymenim vsetky. Tie povodne nemam ani cim zmerat na tisicinu takze by som rovnake priemery nezohnal.
V jednej predajni mali v stupni 500 tie vobec neboli ani tak leskle...

Kvako1 píše:pokud jsi stratil dvě tak kup max dvě. to že je tam napsanej typizovanej rozměr ještě neznamena že jej seženeš. ty levne kuličky byvají často až 0,01 do minusu. oběhni třeba par prodejen a budeš překvapenej ty rozdily v rozměru. pokud maš dobrý mikrometr tak zjistíš ten rozdíl. ja posledně scháněl 3,969 . ve 4 prodejnách od -0,009 do +0,005 rozdil. do matic se správně davají kuličky tříděné na tisiciny. co jsem měřil co tam byli v matici tak na mikrometru +/- tisicina.
takže pokud musíš doplnit tak dej jenom to minimum co jsi stratil.
přiště budeš vědět že s matici se manipuluje nad vaničkou,nebo nad lavorem, idealně ve vaně :lol: nezapoměň dát do vany zátku :D
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

18. 3. 2016, 12:31

kde si je kupoval ?
dej pak vědět jak to dopadlo.
Uživatelský avatar
luckym
Příspěvky: 84
Registrován: 13. 2. 2007, 4:31
Bydliště: Zilina,Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

18. 3. 2016, 3:21

tu: http://www.kbm.sk/" onclick="window.open(this.href);return false; mali po 100ks v sacku, 1.2EUR/100ks 3.175mm GD10

a tu mali tie 500 http://www.vallos.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;, vyssie presnosti z tohoto priemru nemali ale ze by nebol problem objednat...

Kvako1 píše:kde si je kupoval ?
dej pak vědět jak to dopadlo.
Odpovědět

Zpět na „šrouby a převodovky“