Hiwin vs. TBI Motion

mechanika k motorům
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

25. 9. 2017, 9:18

Co by jste zvolili a proč?

Nepotřebuji super přesnost, ale samozřejmě chci to nejlepší co za ty prachy mohu koupit. Teď jsem se bavil s borcem od Hiwinu, který mi zdělil cenu za okružovaný šroub s matkou DDB v délce 1m kolem 15-20tis, tedy asi 50tis celkem, což nevím, zda má smysl. Kuřim je na tom podobně.

Otázka zní následovně. Požaduji přesnost výsledného obrobku v hliníku 0,05mm. Za předpokladu, že vše bude vyvážené a přesné, mašina bude dosti tuhá a pod úhly, má smysl pro mně investovat do okružovaných šroubů a nebo mi stačí válcované a případnou vůli mi dorovnají výběrem kuliček. Přesnost bude IT5. Ty okružované by měly ale dvojitou matku.

A nebo zvolit jiného výrobce? Třeba ty šrouby co jsou na CNCshopu od TBI Motion se dají v té ceně koupit s dvojitou maticí. Ale jak je na tom kvalita? Víme, nevíme?
Další věc je ta, že Hiwin má tady servis, takže mi to eventuálně překuličkují.
Každopádně v mé požadované přesnosti (neberme teď v potas jiné faktory), šli by jste i do válcovaných?

Díky
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

25. 9. 2017, 10:29

Nedavno jsem se bavil s prodejcem rexrothu a rikal ze krome nejakych specialek uz zadne jine nez valcovane srouby nedelaji.
radbaslim
Příspěvky: 13
Registrován: 6. 8. 2018, 1:57

6. 8. 2018, 2:33

Dřív jsem dělal jen se značkovýma osama, ale postupně jsme přešel na neznačkovou čínu. Je to o dost levnejší a kvalita je mnohdy +- podobná. Používám teď CCM, dá se to objednat v číně, dodání je asi 3 týdny. Dá se to i koupit v česku jako 4Dyne https://shop.eufactory.com/200-linearni-osy-4dyne mají to skladem a ochotnou podporu.
Bruno.Walter
Příspěvky: 1
Registrován: 7. 8. 2018, 8:17

7. 8. 2018, 8:32

Ja viděl na veletrhu kutilů v Praze Makerfaire vozíky podobné Hiwinu. Značka Limon (asi Čína nebo Taiwan). Cena byla poloviční proti Hiwinu a jsou prý kompatibilní s Hiwin kolejnicemi. Nemáte zkušenost s tímto výrobcem?
Odpovědět

Zpět na „šrouby a převodovky“