Kuličkový šroub rovnání

mechanika k motorům
Odpovědět
ellda
Příspěvky: 1
Registrován: 18. 10. 2017, 11:30

19. 10. 2017, 12:26

Zdravím pánové ..

Takovej technickej (a castecny uvolneni nervu :D ).. z důvodu finanční úsporny (čti nedostatku momentálních volných prostředků) a relativní nenáročnosti obrobku na přesnost (plast který se dále opracovává- 0,5mm nehraje roli) sem byl nucen pořídit poněkud .. řekněme levný stroj nicméně jeden z Y šrobů je křivý a to tak , že fest .
.. střed prúhybu hází necelých 8 mm když dojedu na druhý konec a prohnutí se uvolní (cca 1000 od středu prohnutí) .. jsme trošku v časovém pressu takže mašinka musí běhat na nějaké reklamačky není absolutně prostor a cenová relace je stejně styl DODO když do toho člověk jde -ví že musi přiložit ruku k dílu :D:D:D
.. momentálně lítám jak hadr na holi tak nemám čas řešit jestli za příčinou stojí blbej vstup nebo přeprava .. mašinu takovým křivením ale trápit nechcu nehledě na to že vzhledem k tomu že ten šroub zas není úplný bláto a konstrukce zas není půl tuny ocele... když je to ve středu průhybu docela to jde poznat že se tomu něco nezdá ... . co sem se setkal zatím tak sem tak velký prohnutí řešit zatím nemusel .. bývaj lidi co šrouby na přepravu dávaj k deskám atp takže tam se tohle nestane ale ..
hanit nikoho nechcu stroj svůj účel splní cenová relace ok stát se kdekoliv může cokoli sám sem parkrát na svých servisech řešil situace kdy sem si v duchu rikal ze bych dotycneho nejradej prastil za to ze to predemnou radeji zatloukl aby se neuspinil a resilo se nasledne miste co s tim.. mlíko rozlito co teď..

dotaz zní rozborka narovnat a sborka a nebo je tu nějakej koumák co to rovnal ve stroji a prošlo ? :D .. jsem teď v presu páč se mi nasbíralo víc věcí a když by stroj stál tak každá hoďka mi přidá pár šedin když to tak řeknu :D .. jestli to tu už někdo neřešíl něco typu postup , přípravek (druh samodomo svorky na opačný prohnutí) nebo podobný ..
šroub je materiál obecně tvrdej tak mne zajímá jestli má cenu se timhle směrem ubirat (sám nemám moc důvěru v to zě by nějaký prohnuti svěrkou pomohlo ..ale jestli to tu někdo řešil a šlo to.....za optání huba neupadne .. snad :D ..) nebo to nechat běhat udělat co je třeba a rozebrat a rovnat větší silou .. a časem novej šroub/reklamace šroubu .. moh bych to rozebrat hoďku si tím hrát a něco vymyslit ale to až tak za tejden nejdříve:/
Monteg
Příspěvky: 1266
Registrován: 30. 10. 2006, 5:37
Bydliště: LOUNY

19. 10. 2017, 6:21

Nepíšete jaký je to průměr šroubu a celková délka
Ale myslím že vyndat zmačknout - rovnat alespoň s toho nejhoršího a dát zpět
Na mačkání svěrkou bych se vykašlal :D
RaS
Příspěvky: 7747
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

19. 10. 2017, 7:15

ten šroub je skutečně ohnutej , nemůže být blbě opracovaná upínací plocha šroubu? blbej domek atd.. abys nerovnal něco co srovnat nelze..
já bych to vyndal a změřil co kde a jak hází..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
chb
Příspěvky: 2075
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

19. 10. 2017, 8:11

Již zde zaznělo, možná je jen blbě / křivě opracovaný konec a po upnutí v domku to prohne celý šroub. To by chtělo zkontrolovat asi jako první.

šroub uvnitř moc tvrdý nebude, rovnat to jde snadno. Je třeba si udělat přípravu - něco na podepření s možností změny rozteče, nějaký ruční lis kde půjde nastavit či jinak sledovat dráhu/doraz (svorkou se to nepodaří). Hodinkami zjistit kde je to vlastně prohnuté, podle toho podložit a zatlačit - přeměřit - zatlačit trochu víc ... a tak pořád dokola. Nejvíc dumání dá jak na lisu vymyslet stupnici, aby toto zmáčknutí bylo víc než předchozí, ale zase ne o moc, abych to neprohnul na druhou stranu.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
r4cv
Příspěvky: 1149
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

19. 10. 2017, 9:49

pri rovnaní podložiť drevom, ideálne smrek a pod. navrch tiež pod baran lisu nejakú doštičku.
zospodu pod baran indikátor a na ňom kontrolovať, koľko si zatlačil. Na toto je ideálny ručný lis.
Odpovědět

Zpět na „šrouby a převodovky“