Kuličkové šrouby CNCshop vs CCTV/CNC Technika

mechanika k motorům
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

11. 7. 2012, 6:56

takze vcera jsem to konecne narval do masiny. maximalni spokojenost. nemam to jeste uplne dostelovane ale uz ted to jede ve dvou stovkach prez remen.mozna se mi jeste povede trosku to poladit. matky CCTV a matky z CNC sopu nepasuji na konkurencni srouby. daji se tam sice natocit ale jde do haje pak presnost.
matky od CCTV ,pokud se dají dve tak chvilku jezdí tak do 3 stovek . po par dnech si to ale jakoby sedne a pod desetinu se to už pak neda doštelovat. navíc jdou pak moc stuha.
matka z CNC sopu jede hladce a plynule . od pohledu je to o hodne lepši kvalita
takže pokud chcete presnost dejme tomu do 3 stovek tak doporucuju CNC shop pokud vam staci presnost desetina tak staci CCTV
pisu to sem pro uplnost a snad to nekomu pomuze a nevyhodi zbytecne penize za material ktery mu pak nebude vyhovovat jak me.
pajda
Příspěvky: 170
Registrován: 19. 3. 2010, 8:38
Bydliště: Hradec Králové

11. 7. 2012, 11:28

jestli tomu dobře rozumím :D tak jsi nakonec k té matce z CNCshopu koupil i nový šroub odtamtud? Tak jestli dvojitá matice od Tůmy jezdí cca jednu desetinu, pak by mě zajímalo jak jezdí jednoduchá matice z CNCshopu - tj. jestli nakonec nebude jezdit stejně nebo dokonce i trochu líp.
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

11. 7. 2012, 11:34

pajda píše:Tak jestli dvojitá matice od Tůmy jezdí cca jednu desetinu
mne to osobne prijde strasne moc..... - to prece nemuze byt normalni stav
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

11. 7. 2012, 1:37

oscar píše:
pajda píše:Tak jestli dvojitá matice od Tůmy jezdí cca jednu desetinu
mne to osobne prijde strasne moc..... - to prece nemuze byt normalni stav
mne to taky prijde jako prasečina tohle prodavat. koupil jsem jich 6 ks nejdriv 3x 16 pak jsem dokoupil 2x 20 a pak jsem dokupoval 1x16tku. pokažde to tedy bylo z jine varky. všechny chodili od 0,14 do 0,28 ano opravdu jsem se neuklepl ta jedna dvacitka mela vuli 0,28. dnes jsem vysypal dve 16ctky a vycistil. ta drazka uvnitr vypada jako by to sekali majzlem, skusim to nejak vyfotit a pošlu foto.

a ano kupoval jsem i novej šroub.

jednoducha matice z cnc šopu by mela jezdit do 0,05 volal jsem tam. ta dvojita štelovaci by se mela dat doštelovat temer do nuly. daji se objednat na zavolani i v toleranci 0,02 ale tam ji pak jina cena a jen na objednavku.
Jan Danda
Sponzor fora
Příspěvky: 1143
Registrován: 8. 7. 2009, 9:55
Bydliště: jarpice

12. 7. 2012, 4:46

Kvako1 píše:takze vcera jsem to konecne narval do masiny. maximalni spokojenost. nemam to jeste uplne dostelovane ale uz ted to jede ve dvou stovkach prez remen.mozna se mi jeste povede trosku to poladit. matky CCTV a matky z CNC sopu nepasuji na konkurencni srouby. daji se tam sice natocit ale jde do haje pak presnost.
matky od CCTV ,pokud se dají dve tak chvilku jezdí tak do 3 stovek . po par dnech si to ale jakoby sedne a pod desetinu se to už pak neda doštelovat. navíc jdou pak moc stuha.
matka z CNC sopu jede hladce a plynule . od pohledu je to o hodne lepši kvalita
takže pokud chcete presnost dejme tomu do 3 stovek tak doporucuju CNC shop pokud vam staci presnost desetina tak staci CCTV
pisu to sem pro uplnost a snad to nekomu pomuze a nevyhodi zbytecne penize za material ktery mu pak nebude vyhovovat jak me.
Díky za info.Jen by mě zajímalo,proč ty dvojité matice nejdou doštelovat na nulu?Chodí to pak ztuha jen v určité části šroubu nebo po celé délce? Díky Honza
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

12. 7. 2012, 7:50

Jan Danda píše:
Kvako1 píše:takze vcera jsem to konecne narval do masiny. maximalni spokojenost. nemam to jeste uplne dostelovane ale uz ted to jede ve dvou stovkach prez remen.mozna se mi jeste povede trosku to poladit. matky CCTV a matky z CNC sopu nepasuji na konkurencni srouby. daji se tam sice natocit ale jde do haje pak presnost.
matky od CCTV ,pokud se dají dve tak chvilku jezdí tak do 3 stovek . po par dnech si to ale jakoby sedne a pod desetinu se to už pak neda doštelovat. navíc jdou pak moc stuha.
matka z CNC sopu jede hladce a plynule . od pohledu je to o hodne lepši kvalita
takže pokud chcete presnost dejme tomu do 3 stovek tak doporucuju CNC shop pokud vam staci presnost desetina tak staci CCTV
pisu to sem pro uplnost a snad to nekomu pomuze a nevyhodi zbytecne penize za material ktery mu pak nebude vyhovovat jak me.
Díky za info.Jen by mě zajímalo,proč ty dvojité matice nejdou doštelovat na nulu?Chodí to pak ztuha jen v určité části šroubu nebo po celé délce? Díky Honza
ptas se na ty cctv nebo na ty z cnc sopu ??
cctv nejdou dostelovat protoze jsou spatne udelane, drazka pro kulicky je malo vybrousena, jsou to proste nejake zmetky nevím. pošlu sem pak fotku. skousel jsem to telefonem ale neni to videt tak az pak fotakem...v nekterých neni ta drazka vubec dobrousena a v jedne mi dokonce chybeli v kazde obehove rade 3 kulicky.
z cnc sopu to jde vpohode.
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

12. 7. 2012, 8:14

a co na to pan Tuma?
Jan Danda
Sponzor fora
Příspěvky: 1143
Registrován: 8. 7. 2009, 9:55
Bydliště: jarpice

12. 7. 2012, 8:19

Myslim ty z cnc shopu.Ty jdou opravdu seřídit na nulu?
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

13. 7. 2012, 7:18

Jan Danda píše:Myslim ty z cnc shopu.Ty jdou opravdu seřídit na nulu?
myslim si ze jo. ted se jevi ze beha 1-2 stovky. nemam je jeste dostelovanou uplne. pritahnu to jeste pak az tam dam motor a doladim to. nemam na to už ted cas a chci tam skusit dat motor naprimo prez pruznou spojku. dojela mi dcera na 2 tydny na prazdniny z nemecka tak se ji musím venovat . navíc cekam na 6Nm motor. tak az to dam dohromady napisu.

matky jsem nereklamoval. je to spotrebak a bohuzel nez jsem to vsechno nejak dal dohromady , tak uz skoncila na ne pul rocni zaruka. tak jsem to neresil uz.
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

13. 7. 2012, 7:51

tak se mi to povedlo vyfotit. tohle je nejhorsi znich.
nevim jestli jsem mel takovou smulu, nebo jestli jsou vsechny takove...
tahle matka jela dohromady tak 20 hodin. kuličkam nic není ty jsou dobré. je to proste spatne udelany zaklad te matky.
Přílohy
100_2538.jpg
Uživatelský avatar
JackAnthonyP
Příspěvky: 69
Registrován: 5. 10. 2011, 1:56
Bydliště: Senica

11. 10. 2012, 6:54

Zdravím,
ja som si kupil TBI 1605 z CNC shopu.
http://www.cncshop.cz/sfi-matice-predepnuta" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale bojujem s tym, ako-ak vobec treba tu matku nastavit. Odkaz na vyrobcu nefunguje. Mate niekdo nejake "noty" ako treba postupovat, co a jak nastavit, co merat, ako merat,kedy skoncit? je na to vobec nejaky manual?
Dik za radu
Aspire 9.5, Armote Gravos
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

12. 10. 2012, 6:55

manual na to není :D co bys chtěl poradit na dotahovani 4 šroubků ?
maš ji už našroubovanou ? předpětí se nastavuje na tom kroužku těmi čtyřmi imbus šroubečky. opatrně ať je nestrhneš.
Uživatelský avatar
JackAnthonyP
Příspěvky: 69
Registrován: 5. 10. 2011, 1:56
Bydliště: Senica

12. 10. 2012, 9:33

No, ono prvý raz je prvý raz, ale už je to zvládnuté :)
Radšej dva krát hodiť otázku, než raz strnout šroub.
A manuál, síce jednoduchý je tu:
Nový funkčný link: http://www.atrump.com/upload/downloads/ ... 830382.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Aspire 9.5, Armote Gravos
Odpovědět

Zpět na „šrouby a převodovky“