Par dotazov o gulickovych srobach

mechanika k motorům
Odpovědět
HoGo
Příspěvky: 92
Registrován: 22. 12. 2009, 12:15

28. 4. 2012, 9:45

Zdravim vsetkych,
chystam sa objednavat gulickove sroby a par veci si potrebujem overit, nech neminiem peniaze zbytocne... Takze:
A: Ktore loziskove jednotky su vhodne ku 20-05 srobam? Rozmyslam, ze to bude bud CNC shop, pan Tuma, alebo Cina (ebay- linearmotionbearings), je to asi ten isty vyrobca. CNC shop odporuca BK/BF 12 zatial co u Cinana vidim ku 20-05-kam davat BF/BK 15. Je mi jasne, ze mensiu jednotku mozem pouzit hocikedy za cenu nizsej pevnosti, ale nie som si isty, ci ta 15 nie je privelka. Aka je hlbka gulickovych drah?
Mate skusenosti s cinskymi predajcami z Ebay? Koho by ste doporucili?
A2: Vo svojich navrhoch som pouzil BK15 a vidim, ze ta jednotka ma od okraja po lozisko 6mm, sroba sa opracuva presne po okraj jednotky a je tam nejaky kruzok, ci az po lozisko a treba nechat neopracovanu cast o tych 2x 6mm dlhsiu ako je vzdialenost medzi jednotkami?
B: Na X idem pouzit rotacnu maticu a sroba bude napevno. Aky sposob uchytenia je preferovany? Pouziva sa nejake predpetie sroby? Chcem objednat sroby s opracovanim koncov, tak potrebujem mat jasno a nakreslit si to. Pripadne daju sa kupit nejake vhodne drziaky hotove, nieco na sposob BK/BF?
B2: Pri rotacnej matici by ste skor pouzili pritlacali na vytvorenie predpetia kosouhle loziska k sebe na obvode, ci vnutrom (tak to ma asi Zami). Videl som oboje, a neviem, ci je tam nejaky standard.
C: V jednom z kalkulatorov kritickych rychlosti sa spomina uchytenie sroby na pevno z oboch stran (nieco ako BK-BK), pre toto uchytenie je kriticka rychlost vyssia o dakych 20%. Viete o tom nieco viac? Nerobi problem roztaznost pri zahriati sroby? je treba nechat na koncoch pri loziskach nejaku moznost pohybu (napriklad pouzit pod maticu odpruzene podlozky, ci neco take)
D: Maju dvojite matice predopnute nejaku fakt serioznu vyhodu oproti obycajnym, cital som niekde, ze pri tychto lacnych nie je rozdiel velky...
To je vsetko, co ma teraz napada.
Adrian
Odpovědět

Zpět na „šrouby a převodovky“