bruska na guľato

"Zdroje tu jsou"
Odpovědět
shower
Příspěvky: 207
Registrován: 12. 2. 2010, 8:14
Bydliště: Prešov

17. 1. 2018, 6:16

zdravím všetkých,

čo hovoríte na túto brusku za tú cenu?

https://stroje.bazos.sk/inzerat/8136864 ... RU-100.php" onclick="window.open(this.href);return false;

je to nejaká rumunská výroba, je ku nej vyvažovací trň, druhá príruba na kotúč, manuál v nemčine
v pracovnom vretenníku nie je morse kužeľ ale nejaké klieštinové upínanie, ani príruba kotúča nemá kužeľ 1:5,
otáčky pracovného vretenníka sa nastavujú elektricky na rozvádzači, stôl pod pracovným vretenníkom je pomlátený

ale je blízko mňa a ak by slušne brúsila ....
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

17. 1. 2018, 9:02

Já nevím,mně tyhle stroje z rozvojovejch zemí domů nesmějí.. Soustruhy-sráče,vrtačky- sráče, závitořezy- sráče..To je moje osobní zkušenost.A teď mi prozraďte,proč by zrovna bruska od Drákulů měla být výjimka.. Navíc za dvacet papírů se (tady) při troše štěstí sežene bruska..(Tos)Musím ovšem uznat,že univerzálku to má pěknou a umí to i díry,kdyby to dělala nějaká firma,co už s tím má zkušenosti,tak by bylo zajímavé i to řízení otáček..To jsou tři malý plus,o dalších nevím, jako mínus veru to,že tam nevidím koník .Lunety ,orovnávače a opěry se dají někde zaobstarat podobné a upravit..
shower
Příspěvky: 207
Registrován: 12. 2. 2010, 8:14
Bydliště: Prešov

17. 1. 2018, 9:21

koníka to má, ale kvôli vnútornému brúseniu bol zhodený dolu.
Ak by to nemalo koníka resp. nebolo to kompletné tak o to ani nezavadím.
To, že je rumunská vidím samozrejme ako nevýhodu, lebo sa na ňu nezoženie absolútne žiadne príslušenstvo
Tá regulácia otáčok pracovného vretenníka je asi Ward-Leonardovým ústrojenstvom neviem či to je výhoda alebo nevýhoda

mám ešte dohodnuté kontrolné brúsenie(tyčka 40mm L=420mm) brusič je celkom ochotný. uvidíme ako sa s tým mašina
vysporiada
Přílohy
Snímka0794.jpg
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

17. 1. 2018, 9:31

Co na tom chceš dělat ? produktivní broušení nějakých sérií ,nebo jako doplněk abys s každým broušením nemusel kooperovat?
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
shower
Příspěvky: 207
Registrován: 12. 2. 2010, 8:14
Bydliště: Prešov

17. 1. 2018, 9:39

samozrejme to druhé, neživím sa obrábaním, som iba garážista
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

17. 1. 2018, 11:24

Tak je to jednoduchý ,poptej se brusiče co ti k ní řekne ,pokud není úplně na sračk.. tak se ti vyplatí .Kupuješ si brusku za cenu čínského soustruhu na stůl :wink: tak že i nějaké to ušpinění od opravy se vyplatí ,kupovat novou za melouna možná i víc si moc firem taky nedovolí.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

18. 1. 2018, 5:39

shower píše:koníka to má, ale kvôli vnútornému brúseniu bol zhodený dolu.
Ak by to nemalo koníka resp. nebolo to kompletné tak o to ani nezavadím.
To, že je rumunská vidím samozrejme ako nevýhodu, lebo sa na ňu nezoženie absolútne žiadne príslušenstvo
Tá regulácia otáčok pracovného vretenníka je asi Ward-Leonardovým ústrojenstvom neviem či to je výhoda alebo nevýhoda

mám ešte dohodnuté kontrolné brúsenie(tyčka 40mm L=420mm) brusič je celkom ochotný. uvidíme ako sa s tým mašina
vysporiada
Pracovní vřeteník nebude mít žádný Ward Leonard (mj. to by se v této velikosti dost těžko dělalo), ale klasický DC motor s natačecíma uhlíkama - jako je to třeba na některých starých Zbrojovkách nebo třeba u pilovacího stroje P60.
To funguje sice dobře, ale není to odolné vůči debilovi (když třeba nečistí komutaci a nebo včas nevymění uhlíky) takže bych se velmi dobře podíval, v jakém to je stavu (ten motor pro pracovní vřeteník). Pokud je ta komutace v xxxxx, tak je to obvykle konečná, protože nový rotor na tyhle historický věci je naprosto nesehnatelný a neopravitelný. Samozřejmě šlo by to překopat na jiný pohon, ale kvůli charakteristice toho DC motoru to nebude mechanicky zrovna jednoduché.
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

18. 1. 2018, 5:48

david.1 píše:Já nevím,mně tyhle stroje z rozvojovejch zemí domů nesmějí.. Soustruhy-sráče,vrtačky- sráče, závitořezy- sráče..To je moje osobní zkušenost.A teď mi prozraďte,proč by zrovna bruska od Drákulů měla být výjimka.. Navíc za dvacet papírů se (tady) při troše štěstí sežene bruska..(Tos)Musím ovšem uznat,že univerzálku to má pěknou a umí to i díry,kdyby to dělala nějaká firma,co už s tím má zkušenosti,tak by bylo zajímavé i to řízení otáček..To jsou tři malý plus,o dalších nevím, jako mínus veru to,že tam nevidím koník .Lunety ,orovnávače a opěry se dají někde zaobstarat podobné a upravit..
Ta mašina není žádná rumunská (pokud se nepletu), ale Napomar (tj. Kikinda - livnica Kikinda) - tj. Srbsko - Jugoš. Přičemž Kikinda dělala spousty brusek (i celkem složitých a jednoúčelových a fakt pěkných) a celkem těsně spolupracovávala s MAHO - dokonce myslím pro něj dělávali i komponenty. Takže pokud je to skutečně Kikinda, tak bude udělaná slušně.
http://www.livnicakikinda.com/program.html" onclick="window.open(this.href);return false;
shower
Příspěvky: 207
Registrován: 12. 2. 2010, 8:14
Bydliště: Prešov

18. 1. 2018, 6:52

vychádzal som zo štítku a tam som videl ...MANIA tak som predpokladal že je to Romania

s tým motorom ďakujem za upozornenie skúsim to pozrieť
Přílohy
81368647b.jpg
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

18. 1. 2018, 7:41

shower píše:vychádzal som zo štítku a tam som videl ...MANIA tak som predpokladal že je to Romania

s tým motorom ďakujem za upozornenie skúsim to pozrieť
Podle fotek se to celkem těžko odhaduje. Ty mašiny dělali jak rumuni, tak ta Kikinda - ty mašiny z tý Kikindy jsou obvykle slušný. Pokud se nepletu, tak ty rumunský měly takový velký logo (může být sundaný) na levý noze.
http://www.gepesztuning.hu/images/kepek ... oszoru.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Prostě to je podobný jako s těma závitořezama - ty dělalo jak WMW, tak rumuni.
Jinak podle mě to je nějaký obtah ze západu - mě ta mašina je taková nějaká povědomá.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

18. 1. 2018, 10:12

pokud je tam kroužkáč tak by ho uměli převinout a vyvážit tu:
http://www.navijarna.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Hisem
Příspěvky: 56
Registrován: 28. 8. 2017, 10:29

18. 1. 2018, 8:59

Mali by sme na predaj dve brusky. Jedna je o dost vecsia tak ti asi nebude vyhovovat a druha je mensia ale tam je nonius v palcoch. No kupovat to z vychodneho slovenska by bolo asi nakladne.
shower
Příspěvky: 207
Registrován: 12. 2. 2010, 8:14
Bydliště: Prešov

4. 3. 2018, 7:32

tak som ju dovliekol domov :-)

v pracovnom vretenníku má klieštinu/vložku (viď foto) nevie niekto čo je to zač?
Přílohy
Snímka0060.jpg
Snímka0067.jpg
Snímka0031.jpg
Snímka0012.jpg
Odpovědět

Zpět na „Kde koupit starší stroje“