Vrtačka na plošné spoje

"Zdroje tu jsou"
Odpovědět
lubbez
Příspěvky: 3154
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

22. 5. 2019, 12:43

Od převratu poprvé jsem narazil na vrtačku ma plošné spoje (především) a jiné drobnosti od bratrů z bývalé NDR. Je to litinové koťátko cca 20 kilo, 180W příkon, točí až 14000 ot. Má precizní broušenou hlavičku od 0,4 do 3,5mm. Dá se tam samozřejmě dát i jiná. U nás ve fabrice jsme měli dvě a stála se na ní prakticky fronta, protože byla opravdu dobrá, vřeteno se pohybuje v rybině. Čistě náhodou jsem na ní narazil na bazoši, jako na hodně starý inzerát. Volám panáčkovi a on že stále je. Tak jsem pro ní poslal švagra, neb jezdí kolem. Včera jsem ji přivezl a nadšení. Je vidět, že soudruzi docenti z ČSAV byli na ručičky hodně opatrní, protože s vrtačkou asi nikdo nikdy nevrtal. Je sice na povrchu zašlá, jak stála někde v koutě, ale na stolku není ani náznak po nějaké dírce od vrtáčku a hlavně, páčka posunu je origo vč. nátěru hmatníku. :-) Celá ta sranda stála 4T. Dám jí trochu do pucu, musím odstranit zaschlé mazivo a kouknu na ložiska a uhlíky a bude se vrtat.
f1.jpg
f2.jpg
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

22. 5. 2019, 5:36

Hezká šmudlinka :D . Gratuluju.
mikiki
Příspěvky: 592
Registrován: 5. 1. 2011, 4:33
Bydliště: Vysočina

22. 5. 2019, 5:56

Taky gratuluji, hezká vrtačka.
Já loni koupil Metabo T6, taky skoro nepoužívanou ... prostě někdy se zadaří :D :D :D
Odpovědět

Zpět na „Kde koupit starší stroje“