Surplex. Com

"Zdroje tu jsou"
Odpovědět
cCracck
Příspěvky: 59
Registrován: 17. 10. 2019, 11:55

5. 12. 2019, 10:53

Zdravím kolegové, máte někdo zkušenosti z touhle německou aukcí?? Jak probíhá aukce stroje? Můžu tomu věřit? Je možná obhlidka stroje před jeho zakoupením? Peníze se posílají předem?je nějaká záruka? Když stroj nebude fungovat nebo bude něco špatně? Co dovoz a skládka stroje? Dovezou mi to a pak to musím složit já? Prosil bych o jakékoliv info a za každou radu budu moc vděčný!!!!!
titel
Příspěvky: 338
Registrován: 29. 5. 2017, 12:30

5. 12. 2019, 11:15

Zdravím kolegové, máte někdo zkušenosti z touhle německou aukcí??
Mám. Asi rovnaké ako s inými aukčnými domami. Nič nad čím by som jasal. Taká normálka.
Jak probíhá aukce stroje?
Aukcia začne v uvedený čas. Potom iba prihadzuješ. Keď sa blíži koniec, tak ak prihodíš ty, alebo niekto iný v posledných 5 minútach, tak sa čas predĺži o ďaľších 5 minút. Takto donekonečna pokiaľ sa prihadzuje.
Můžu tomu věřit?
Áno.
Je možná obhlidka stroje před jeho zakoupením?
Áno, v detailoch aukcie máš kedy sú dni na obhliadku. Nemusí byť pripojený, alebo nie je elektrika. Väčšinou stroj nezapneš.
Peníze se posílají předem?
Nie. Po aukcii ti príde faktúra, ktorú musíš zaplatiť.
je nějaká záruka?
Nie. Žiadna. Reklamácie neexistujú.
Když stroj nebude fungovat nebo bude něco špatně?
Tvoj problém.
Co dovoz a skládka stroje?
Dovoz riešiš prevažne sám. Nakládku aj vykládku. Niekedy máš určený iba jeden deň. Väčšinou majú VZV vozík, ale niekde máš informáciu že nie je k dispozícii.
Dovezou mi to a pak to musím složit já?
Niekedy po dohode vedia túto službu zabezpečiť, ale sám zoženieš určite lacnejšie = vyťažovákom. Zloženie je jasné že je iba na tebe. Prispôsobiť dopravu v daný deň aby to bolo aj za rozumný peniaz je to najhoršie.

Ja mám ale také skúsenosti, že 95% aukcíí ak nie viac cena za daný stroj vyletí tak vysoko, že to výhodná kúpa nie je. Dávaj pozor na cenu. Cena v aukcii je bez DPH a poplatku a DPH poplatku. Pri prihadzovaní ti to portál zráta dokopy, takže vieš konečnú sumu. Väčšinou je to cena stroja plus okolo 38%.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

5. 12. 2019, 2:13

NEŘEŠ TO. Naprostá ztráta času. O marnosti vlastní aukce ani nemluvím, to už asi vědí všichni. Vtipná je občas nakládka. Prostě řeknou, že nakládka jedné palety, respektive zdvih ještěrky je po litru. Nechceš ? Nevadí, potom si s tím na place dělej co chceš a ne každý má auto s rukou. Mám li to shrnout jednou větou, tak bych řekl: "výjeb od začátku do trpkého konce ..."
Petr68
Příspěvky: 878
Registrován: 3. 12. 2015, 9:38
Bydliště: Karlovy vary

5. 12. 2019, 9:40

Napadlo mě, jestli třeba neexistuje nějaký imaginární firemní dražitel, který přihazuje víc a víc a šponuje cenu. Když to vyhraje, tak jako odstoupí od smlouvy a získá to tedy druhá nejvyšší nabídka. Taky jsem se jeden čas pokusil o soustruh, ale bylo to marné.
Strigon ME-250, SV18RA, Mikromat SFW200/600, L-TEC Ductling II
Jan Danda
Sponzor fora
Příspěvky: 1143
Registrován: 8. 7. 2009, 9:55
Bydliště: jarpice

6. 12. 2019, 7:18

Petr68 píše: 5. 12. 2019, 9:40 Napadlo mě, jestli třeba neexistuje nějaký imaginární firemní dražitel, který přihazuje víc a víc a šponuje cenu. Když to vyhraje, tak jako odstoupí od smlouvy a získá to tedy druhá nejvyšší nabídka. Taky jsem se jeden čas pokusil o soustruh, ale bylo to marné.

Ahoj,
co jsem koukal, pokud někdo vyhraje a nevyzvedne, tak jde aukce znova.
Petr68
Příspěvky: 878
Registrován: 3. 12. 2015, 9:38
Bydliště: Karlovy vary

6. 12. 2019, 8:21

Já jsem právě takhle přihazoval a handrkoval se s jedním dražitelem. Já přihodil a než jsem mrknul, tak on taky. Nakonec jsem to vzdal a on to vyhrál. Asi za měsíc jsem koukal, že tam ten soustruh pořád je :shock:
Strigon ME-250, SV18RA, Mikromat SFW200/600, L-TEC Ductling II
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

6. 12. 2019, 6:01

Keď som kukal za čo sa tam tie stroje predávajú tak sa mi to hneď nechcelo veriť že by bola cesta k stroju tak jednoduchá. Keby to bolo za tie ceny tak to všetko navozia niekam do turecka a im podobných krajín
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
cCracck
Příspěvky: 59
Registrován: 17. 10. 2019, 11:55

6. 12. 2019, 8:49

A co v Turecku? 😂 Ceny tam až tak dobré nejsou.. Stejné jako v ČR pokud to nekoupí přes prekupniky...
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

7. 12. 2019, 6:31

V tých krajinách majú tieto stroje rozmach napríklad rodil na yt masqiutos snáď som to dobre napísal ten pobali a prevezie aj najväčšie karusely cez pol sveta.
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Odpovědět

Zpět na „Kde koupit starší stroje“