obráběcí stroje za koroceny

"Zdroje tu jsou"
Odpovědět
snovv
Příspěvky: 110
Registrován: 5. 3. 2007, 6:41

1. 5. 2020, 2:12

Jak se projeví problémy v ekonomice v nabídce použitých strojů . Budou obráběcí stroje za koroceny ? Co tak sleduji inzerci občas se něco málo objeví. Překupníci ti ale drží nesmyslné ceny.
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

3. 5. 2020, 1:15

Nejsem přesvědčenej, že půjdou ceny dolu. Možná půjdou do hajzlu hospody, kina, asi letecká a jiná doprava. Výroba spíš ne, momentální situace ukázala, že ta globalizace není úplně bez chyb. Spíš předpokládám, že ceny půjdou ruku v ruce s poptávkou nahoru. Samozřejmě se může objevit náhodou nějaká pěkná mašinka za normální peníze (viz moje FN20), ale to bude náhoda.
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

3. 5. 2020, 2:22

Nějaký výprodej už byl, viz. uživatel martas1g. Možná nějaká firma prodá nějaký ten stroj aby měli na výplaty, ale neočekávám výrazné slevy.
Dokonce v jiných oborech, jako třeba stavebnictví a obchody s nářadím, to vypadá na zdražení, asi chtějí dohnat zisky.
Holičky prej taky zdraží :D
MAS FU2A, TOS SM16A
snovv
Příspěvky: 110
Registrován: 5. 3. 2007, 6:41

3. 5. 2020, 3:43

No s tím zdražením nevím nevím. Zdražit se sice může otázka jestli bude o vše co se zdraží zájem. Pochybuji že se vše vrátí do původního stavu jaký byl před nástupem pandémie. Bude to vidět u výrobců automobilů a následně prodejů. Než se to usadí to bude nějakou dobu trvat . Vidím to tak nižší odbyt automobilů méně dílů od dodavatelů a subdodavatelů . Ti větší to rozdejchají a ti menší.... Znám firmy co dodávají pro automotive mají cnc stroje na dluh a utírají z nich prach.
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

3. 5. 2020, 4:38

Ale to je přesně ono, na stroje co jsou na úvěr nikdo z nás nedosáhne, protože překupník je koupí všechny najednou a hned je odveze. Jsou segmenty, kde to bude bolestivé, ale další výroba pojede dál. Krom toho věřím, že určitá část výroby se opět vrátí sem k nám z dalekých krajů. A to že někdo prodává pár strojů?? Taky jsem teď prodal laser za hubičku, byť jsem ho dal precizně dohromady, ale byl k tomu důvod. Nutně potřebuji místo (těch 75m2 se nedá nafouknout) a práce, co ho měla zaplatit se nerealizovala.
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

3. 5. 2020, 5:00

Já potřebuji nějaké stavební práce, ceny byly vloni hodně nahoře, tak jsem to odkládal, vypadalo to letos na nástup krize, ještě před koronou, tak jsem si říkal, v krizi řemeslníci zlevní. Sousedi teď poptávali něco podobneho a šílená cena. Tak to zase budu dělat sám, no.
Mám pocit že firmy drží cenu, klidně míň zakázek, ale ne pod cenou a taky asi jsou domluvení s konkurencí.
MAS FU2A, TOS SM16A
Uživatelský avatar
Sajmon
Příspěvky: 456
Registrován: 13. 1. 2017, 10:49

3. 5. 2020, 5:22

Carl_FM píše: 3. 5. 2020, 5:00 Já potřebuji nějaké stavební práce, ceny byly vloni hodně nahoře, tak jsem to odkládal, vypadalo to letos na nástup krize, ještě před koronou, tak jsem si říkal, v krizi řemeslníci zlevní. Sousedi teď poptávali něco podobneho a šílená cena. Tak to zase budu dělat sám, no.
Mám pocit že firmy drží cenu, klidně míň zakázek, ale ne pod cenou a taky asi jsou domluvení s konkurencí.
Od lonskyho kvetna resime strechu. Jeste pred koncem unora jsme resili naky veci a bylo nam receno ze to rozjedem dle stareho rozpoctu ze s novymi bude zdrazovat vtak at ti stihnem. Pry material jde nahoru.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

3. 5. 2020, 5:26

Carl_FM píše: 3. 5. 2020, 5:00 Já potřebuji nějaké stavební práce, ceny byly vloni hodně nahoře, tak jsem to odkládal, vypadalo to letos na nástup krize, ještě před koronou, tak jsem si říkal, v krizi řemeslníci zlevní. Sousedi teď poptávali něco podobneho a šílená cena. Tak to zase budu dělat sám, no.
Mám pocit že firmy drží cenu, klidně míň zakázek, ale ne pod cenou a taky asi jsou domluvení s konkurencí.
... ceny ve stavebnictví jdou nahoru, nejsou lidi. UA jsou uzamčeni za hranicema a nemá, kdo dělat. Vyýrobci matroše ti zdražují průběžne každý měsíc a to pouze z důvodu, že je stálá poptávka. Už mě to stavení opravdu NEbaví.
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

3. 5. 2020, 5:40

Jsem neměl v úmyslu použít firmy s Ukrajinci, ale běžné řemeslníky z okolí. Bohužel.
Nejhorší je, jak v místním hobby obchodě ceny píšou fixem na zboží, doma to pak porovnávám s tím, co jsem koupil dřív. Ceny za posledních 2 - 5 let 2x-3x nahoře a vůbec to nevypadá na nějaké korona slevy.
Jediné co zlevnilo je benzín.
MAS FU2A, TOS SM16A
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

3. 5. 2020, 5:49

... až v okolí potkáš českého zedníka, tak mi ho prosím vyfot. Už jsem žádného nepotkal 20 roků, pověsíme si fotku v kanclu jako vzpomínku na staré časy.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

3. 5. 2020, 6:04

Oni se jenom posunuli západním směrem za lepším výdělkem. Tady jich ještě pár zůstalo, ale nevím, zda by se dali vyfotit za daným účelem.
milan.83
Příspěvky: 826
Registrován: 25. 1. 2018, 7:26

3. 5. 2020, 6:27

já jednoho českého zedníka znám. Cenové nabídky dělá na 400 za hodinu za práci a v případě, že se to nesetká s pochopením, jde níž. Ne pod 300. K tomu přihodí opotřebení nářadí a materiál. Do práce jezdí v 7 hodin a domů jezdí v 8 večer, co má zakázek. Před rokem koupil bagr a Avii a světe div se, koronakrize mu přihrála jen na tento týden 3 bazény. Myslíte, že lidi fakt šetří? Já myslím, že lidi se krize nebojí. Firmy nebudou dávat stroje pryč výrazně pod cenou, pokud nebudou nutně potřebovat peníze. Hoši, nevím, jako to máte Vy, ale my máme zakázky na dva roky dopředu. Jediné zakázky do Itálie jsou teď problematičtější - někteří zákazníci je odříkávají. Místo nich ale hned je jiný zájemce. Ono je to docela o tom, co firma vyrábí - naše lokomotivy jsou teď docela v kurzu.
předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850, Gude MIG 192/6K, frézka F1J2
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

3. 5. 2020, 6:28

Úplně upřímně a nechci tím urazit nikoho slušného ono v téhle profesi byly často lemry i za komoušů. Na zedníka šli extra pablbové a když rodiče stavěli před 50 roky, tak už to bylo peklo. Nebýt zahraničních dělníku, tak nepostavíme opravdu nic a řeči o tom jak cizinci berou čechům práci mi spouští kladiva stejně jako ekoterorismus.
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

3. 5. 2020, 7:23

Mi nevadí zahraniční dělníci, klidně ať tu jsou. Před korona tu pracovalo 600 000 cizinců. Kdyby tu nebyli, jsme v prdeli.

Já jen odmítám firmy s ukrajinci pro mě, protože ty firmy jsou stejně drahé jak české, nebo jen o chlup levnější a úroveň vybavení je hrozná. Ale už jsem měl i polskou firmu a spokojenost. A vůbec v Polsku jsem toho koupil hodně, třeba cokoliv od Soudalu beru z Polska.
Kdybych byl živnostník a zdražil mi materiál, tak zdražím taky. Ale jako zaměstnanec mám smůlu.
MAS FU2A, TOS SM16A
snovv
Příspěvky: 110
Registrován: 5. 3. 2007, 6:41

3. 5. 2020, 8:22

Nechci někomu brát optimizmus v tom směru , že se ekonomika rozjede a bude to O.K. Když se na to podívám tak dejme tomu do ůnora všechno jelo na 100% . Cestovky ,letecké polečnosti, lodní doprava, nákladní autodoprava, automobilky atd. atd. atd.. Od března je v různých oborech větší či menší propad. A teď čistě hypoteticky kdyby se dejme tomu vše rozvolnilo od 1 června snad si nikdo nemůže myslet, že to pojede na 100%. Bude tam pokles a je otázka kolik procent 10 20 nebo 30 a jak dlouho to bude trvat. Takže v ekonomice budou scházet zdroje a někdo vypadne z kola ven.
Odpovědět

Zpět na „Kde koupit starší stroje“