obráběcí stroje za koroceny

"Zdroje tu jsou"
Odpovědět
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5183
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

2. 6. 2020, 10:39

Za patlaci krabicku 🍺 Taky jsem jak debil premyslel co to je...
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

2. 6. 2020, 12:47

filla píše: 2. 6. 2020, 10:34
filla píše: 2. 6. 2020, 6:17 nj, dat 20k za patlaci krabicku je ok, dat 5k za stuky je moc
patlaci krabicka? co to je :)
jinak jestli na me, puvodni dotaz byl zda je to dnes cena OK - evidentne je problem s ni nemam.
patlaci krabicka = smártfoun, u toho zase mne nepripada normalni dat skoro celou vyplatu
[/quote]

Proč celou výplatu? Když děláš za 5000 denně tak to je týdenní výplata a pátek ti pokryje jídlo phm atd. 😀
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8867
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

2. 6. 2020, 1:18

Navíc zkus si vyrobit takovej smártfoun, ještě rád místo toho čtyřikrát Sajmonovi vyštukuješ :mrgreen:
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
milan.83
Příspěvky: 826
Registrován: 25. 1. 2018, 7:26

2. 6. 2020, 4:13

milan.83 píše: 1. 6. 2020, 10:25 já si na baráku udělal téměř vše, ale na štuky jsem si netroufnul. Za cca 250 m2 jsem dal před třemi lety 18 tis + pár stovek za štuk. Těch peněz za práci naprosto nelituju. A upřímně.. I kdybych to uměl, nechtělo by se mi s tím je.at.


Hlavně Sajmon nedal ještě jednu dost zásadní informaci.. Odkud byl ten štukatér? Jestli musel za prací 20 km jet, tak v ceně má i cestu a to pak cenu dost zvedá. Dost často lidi shání někoho, kdo práci udělá ideálně týž den. Najdou jediného člověka, ale třeba 20 km daleko. Pak čumí jak péro z gatí, že ten člověk chce zaplatit i cestu. On si ten člověk taky nechá zaplatit i to, že si jede do stavebnin pro materiál a přesun materiálu. Ačkoli to vypadá jako blbost, může ve stavebninách strávit hodinu a pytle štuku taky může tahat do osmého patra. On s tím počítá od začátku a do výsledné ceny přihazuje sumu na tyhle činnosti.

A další zásadní informace - kolik vrstev štuku dělal? Na křivé zdi (což panelák je), se běžně dávají dvě vrstvy.

Já bych toho řemeslníka nezatracoval, on třeba není tak moc drahý, jak se na první pohled zdá.

Rostoucí ceny ve stavebnictví jsou způsobené hlavně tím, že lidi mají chuť stavět a pracovní síly nejsou. Zedníci vědí, že ať hodí jakoukoli cenovku (v rámci zdravého rozumu), práci seženou.

Soused zedničí a běžně v cenových nabídkách počítá 300 za hodinu za práci. Přihazuje si samozřejmě peníze za cestu, peníze za opotřebení vercajku, peníze za vědra, ve kterých rozmíchává suché směsi (na každou akci počítá nová vědra, i když je třeba nepoužije), přihazuje si za respirátory, rukavice apod. Pak suma naskakuje. Čím menší akce, tím se to tváří dražší.
18000/250 je 75/m2

zednik je z mista bydliste max 5km a vse mel nakoupene mel jen stukovat, nezatracujuho jen kecy za to nevstavam z postele jsou za me mimo misu.

o dvou vrstvach stuku slysim poprve - porad se je co ucit, vzdy jsem slysel ze stuk je max 2mm


Ano, běžně se štukuje od 1 do 2 mm (tloušťka předepsaná výrobcem). Jenže když jsou omítky křivé, byly by na stěně lavory. Zedník to pak vezme ještě jednou kvůli srování. Celkem běžná praxe, když zedník přijde na stavbu, kde omítky házel UK dělník.

Každopádně ale pořád platí, že i pokud ten strejc štukoval jednu místnost a řekl si 5k, tak i když to vypadá jako těžká zlodějina, tak běžná cena za jednovrstvé štukování je 70/m2. K tomu se dopočítá nějaká doba na přípravu (cesta do stavebnin, cesta na stavbu, mytí nářadí).. Té ceně se nedivím. Holt dělat celý byt by bylo jiné, než dělat jednu místnost.
Když si našteluješ mašinu, tak 1 kus vyrobíš za nesmysl, ale když těch kusů je 10, vypadá to cenově zajímavě.
předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850, Gude MIG 192/6K, frézka F1J2
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2565
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

2. 6. 2020, 5:52

filla píše: 2. 6. 2020, 10:34 patlaci krabicka = smártfoun, u toho zase mne nepripada normalni dat skoro celou vyplatu
No, to zalezi na tom, kdo si to porizuje.
Ja si telefon kupoval vzdycky jen podle funkci a to fakt potrebnych a ted naposledy i podle rozmeru - aby se mi vesel do kapsicky na remen od kalhot. Kolega, kdyz to videl, tak sel do kolen ...
Ale jsou borci, co jim uz nestaci tlusty zlaty (no zlaty) retez kolem krku a hreben v zadni kapse ...
A kolikrat to neni vyplata, to je pujcka ... podle vsech ostatnich souvislosti ... co leckdy vypozoruju ...
No a kdo na to ma, at si to poridi - vzdyt ten hujavej taky potrebuje prachy ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Odpovědět

Zpět na „Kde koupit starší stroje“