obráběcí stroje za koroceny

"Zdroje tu jsou"
Odpovědět
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

1. 6. 2020, 4:58

5k jest 125 za m2, pokud je v tom i material, jinak to muzes zkusit sam a pak nam poreferovat, jesti by jsi to byl ochoten delat levneji, tak ti dam praci na 5 let dopredu
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

1. 6. 2020, 5:03

Radši jednu čistou stěnu, kterou natáhnu a zatočím, než okno, špalety, radiátor, stoupačky, parapet nad radiátorem... Čím míň schonejch lidí, tím ceny porostou, aneb zaplať si můj čas 😉
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

1. 6. 2020, 5:20

Nedával bych to na čistý panel, nejdříve do lepidla s perlinkou, až pak štuk.
Něco jsem si dělal na baráku sám, včetně jádrové omítky a skutečně největší problém jsou ty vnitřní rohy a prostory za něčím.

POUČKA: Nejmenší a dále nedělitelná finanční jednotka na stavbě či rekonstrukci je 5000Kč.
MAS FU2A, TOS SM16A
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7204
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

1. 6. 2020, 8:21

to je klasika
málokdo ze zaměstnanců si uvědomuje, že za svůj hodinový plat si NEMŮŽE koupit hodinu práce živnostníka.....
už se to tu řešilo mnohokrát
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

1. 6. 2020, 8:28

hradní kancléř úplně v pohodě
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

1. 6. 2020, 8:46

Mart_68 píše: 1. 6. 2020, 8:28 hradní kancléř úplně v pohodě
Ten současný je nedotknutelný, s ním se nemůžeme srovnávat.
MAS FU2A, TOS SM16A
milan.83
Příspěvky: 826
Registrován: 25. 1. 2018, 7:26

1. 6. 2020, 10:25

já si na baráku udělal téměř vše, ale na štuky jsem si netroufnul. Za cca 250 m2 jsem dal před třemi lety 18 tis + pár stovek za štuk. Těch peněz za práci naprosto nelituju. A upřímně.. I kdybych to uměl, nechtělo by se mi s tím je.at.

Hlavně Sajmon nedal ještě jednu dost zásadní informaci.. Odkud byl ten štukatér? Jestli musel za prací 20 km jet, tak v ceně má i cestu a to pak cenu dost zvedá. Dost často lidi shání někoho, kdo práci udělá ideálně týž den. Najdou jediného člověka, ale třeba 20 km daleko. Pak čumí jak péro z gatí, že ten člověk chce zaplatit i cestu. On si ten člověk taky nechá zaplatit i to, že si jede do stavebnin pro materiál a přesun materiálu. Ačkoli to vypadá jako blbost, může ve stavebninách strávit hodinu a pytle štuku taky může tahat do osmého patra. On s tím počítá od začátku a do výsledné ceny přihazuje sumu na tyhle činnosti.

A další zásadní informace - kolik vrstev štuku dělal? Na křivé zdi (což panelák je), se běžně dávají dvě vrstvy.

Já bych toho řemeslníka nezatracoval, on třeba není tak moc drahý, jak se na první pohled zdá.

Rostoucí ceny ve stavebnictví jsou způsobené hlavně tím, že lidi mají chuť stavět a pracovní síly nejsou. Zedníci vědí, že ať hodí jakoukoli cenovku (v rámci zdravého rozumu), práci seženou.

Soused zedničí a běžně v cenových nabídkách počítá 300 za hodinu za práci. Přihazuje si samozřejmě peníze za cestu, peníze za opotřebení vercajku, peníze za vědra, ve kterých rozmíchává suché směsi (na každou akci počítá nová vědra, i když je třeba nepoužije), přihazuje si za respirátory, rukavice apod. Pak suma naskakuje. Čím menší akce, tím se to tváří dražší.
předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850, Gude MIG 192/6K, frézka F1J2
Milan199
Příspěvky: 2926
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

2. 6. 2020, 6:02

milan.83 píše: 1. 6. 2020, 10:25 ...Na křivé zdi (což panelák je)...
U nás to bylo tak "rovné" , že pod dvoumetrovou vodováhu /použitou jako pravítko/ jsem prostrčil ruku /až po loket/ . Strop a podlaha měly odchylku 11 cm. Holt za sociku se stavělo řemeslně. Tam to nebylo na štuk ale na přizdění.
U strejdy se odfukovala v obýváku omítka, tak že to oklepnem a zamáznem. Když jsem do toho klepl, spadla půlka stěny a na zdi byl přitlučený vaťák. V první chvíli jsem si myslel, že tam je někdo zazděný. Vyvezl jsem tři přívěsy bordelu. Té omítky bylo okolo 25 cm !
On ten zedník /ale i další profese/ jde dost do nejistoty, na co tam narazí a tedy se to zkomplikuje / prodraží. Další problém je, že mu mnohdy doslova civí "pod ruce". Dotyčnému potom připadá za práci moc peněz - vždyť on se za tu dobu ani nevysere. Cesta, nářadí, materiál, odvody - to tak nějak nevidí, jemu to připadá jako peníze do kapsičky.
Děda mi kladl na srdce : NIKDY nedělej před zákazníkem. Buďto ti práce jde od ruky a budeš za gaunera jak jsi drahý. Nebo se ti nedaří a budeš za blba.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

2. 6. 2020, 6:07

Situace je naprosto kritická. Do CZ se stále dostanou pouze cizinci s trvalým pobytem a to jednou jedinou tzranzitní cestou, Madarsko, Rakousko za striktnich opatření. Zastavit se smí pouze na vybraných benzinkách. Seznam s mapkou dostane řidič na hranicích. Za poslední týden se nám ještě nepodařilo sehnat dostatek přidavačů. Týpci z východu co před pár roky pásli kozy mi dnes říkají, že 4Ok na ruku nebudou vstávat ... Zvažuju, že to pro letošek rozpustím, půjčím karavam a sezonu trošku procestuju. Do pátku máme čas na rozmyšlenou a do pátku čekám zda se něco změní. Ty lopaty mě přivedou do cvokárny. Zemedělci s plantážema jsou v pič.. mám obavu uplně stejně.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

2. 6. 2020, 6:17

nj, dat 20k za patlaci krabicku je ok, dat 5k za stuky je moc
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

2. 6. 2020, 7:24

Kdysi mi prozradil truhlář odvedle, jak to dělá. Práci si není schopen spočítat, ani projeté km. Tak má jednoduchý vzorec, co stojí materiál, to stojí práce. Takže v kuchyni za 140 000Kč je 70tis práce.
Nabídka je jen odhad ze zkušeností.
Pokud má dost zakázek, nové nabídky jsou 100% ceny navíc.
Těch 100% platí i u jiných řemeslníků.
Jak mi to řekl, tak jsem ani kuchyň nepoptával, koupil jsem lamino Kronospan, nechal nařezat na cnc pile a olepit ABS 2mm. Skolíkoval, slepil, pověsil.
Kování vše Blum střední třída, 10x šuplík Blum, dvířka z Trachea. A padesát litrů v kapse....
MAS FU2A, TOS SM16A
r4cv
Příspěvky: 2691
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

2. 6. 2020, 8:20

Carl_FM píše: 2. 6. 2020, 7:24 Práci si není schopen spočítat, ani projeté km.
vôbec sa nedivím. ja som teraz kreslil dopravníky cca 20x20m do automotive. hrubý náčrt do výroby bol hotový za cca 2 týždne a teraz sa už druhý mesiac je..me s detailami, aby to bezpečák uvoľnil do prevádzky.
z toho vyplýva, že často ani materiál nie si schopný spočítať. Ja hovorím, že na začiatku sú známe náklady a k tomu treba pripočítať čo nevieme. a z toho odhadnúť cenovú ponuku.
Uživatelský avatar
Sajmon
Příspěvky: 456
Registrován: 13. 1. 2017, 10:49

2. 6. 2020, 8:51

filla píše: 1. 6. 2020, 4:58 5k jest 125 za m2, pokud je v tom i material, jinak to muzes zkusit sam a pak nam poreferovat, jesti by jsi to byl ochoten delat levneji, tak ti dam praci na 5 let dopredu
nic ve zlym ale nikde nepisu ze s tim nesouhlasim. ptam se jaka je doba a ze jsem tedy zaspal.
jsem schopen si spoustu veci udelat sam co neumim si udelat necham a rad si pockam na nekoho koho znam a vim ze umi - jak jsem psal patlali nechci, to se muzu ucit sam :-)
Carl_FM píše: 1. 6. 2020, 5:20 Nedával bych to na čistý panel, nejdříve do lepidla s perlinkou, až pak štuk.
Něco jsem si dělal na baráku sám, včetně jádrové omítky a skutečně největší problém jsou ty vnitřní rohy a prostory za něčím.

POUČKA: Nejmenší a dále nedělitelná finanční jednotka na stavbě či rekonstrukci je 5000Kč.
nevidim důvod tý perlinky, u našich je tak cely byt a bez problému spusty let. i původní štuky od soudruhu z roku 88 jsou primo n apnel a ty nejdou ani sundat.
nekde jsem se zase dozvedel ze cpat perlinku vsude taky neni dobry ze to uzavre a nedycha, ale nejsem od fachu, abych tomu rozumnel...
milan.83 píše: 1. 6. 2020, 10:25 já si na baráku udělal téměř vše, ale na štuky jsem si netroufnul. Za cca 250 m2 jsem dal před třemi lety 18 tis + pár stovek za štuk. Těch peněz za práci naprosto nelituju. A upřímně.. I kdybych to uměl, nechtělo by se mi s tím je.at.


Hlavně Sajmon nedal ještě jednu dost zásadní informaci.. Odkud byl ten štukatér? Jestli musel za prací 20 km jet, tak v ceně má i cestu a to pak cenu dost zvedá. Dost často lidi shání někoho, kdo práci udělá ideálně týž den. Najdou jediného člověka, ale třeba 20 km daleko. Pak čumí jak péro z gatí, že ten člověk chce zaplatit i cestu. On si ten člověk taky nechá zaplatit i to, že si jede do stavebnin pro materiál a přesun materiálu. Ačkoli to vypadá jako blbost, může ve stavebninách strávit hodinu a pytle štuku taky může tahat do osmého patra. On s tím počítá od začátku a do výsledné ceny přihazuje sumu na tyhle činnosti.

A další zásadní informace - kolik vrstev štuku dělal? Na křivé zdi (což panelák je), se běžně dávají dvě vrstvy.

Já bych toho řemeslníka nezatracoval, on třeba není tak moc drahý, jak se na první pohled zdá.

Rostoucí ceny ve stavebnictví jsou způsobené hlavně tím, že lidi mají chuť stavět a pracovní síly nejsou. Zedníci vědí, že ať hodí jakoukoli cenovku (v rámci zdravého rozumu), práci seženou.

Soused zedničí a běžně v cenových nabídkách počítá 300 za hodinu za práci. Přihazuje si samozřejmě peníze za cestu, peníze za opotřebení vercajku, peníze za vědra, ve kterých rozmíchává suché směsi (na každou akci počítá nová vědra, i když je třeba nepoužije), přihazuje si za respirátory, rukavice apod. Pak suma naskakuje. Čím menší akce, tím se to tváří dražší.
18000/250 je 75/m2

zednik je z mista bydliste max 5km a vse mel nakoupene mel jen stukovat, nezatracujuho jen kecy za to nevstavam z postele jsou za me mimo misu.

o dvou vrstvach stuku slysim poprve - porad se je co ucit, vzdy jsem slysel ze stuk je max 2mm
Milan199 píše: 2. 6. 2020, 6:02
milan.83 píše: 1. 6. 2020, 10:25 ...Na křivé zdi (což panelák je)...
Děda mi kladl na srdce : NIKDY nedělej před zákazníkem. Buďto ti práce jde od ruky a budeš za gaunera jak jsi drahý. Nebo se ti nedaří a budeš za blba.
s tím mohu jen souhlasit, po známých jsem vyráběl nábytek (skříně, pokojičky, kuchyně atd) a někteří známý známych byly tak užasný že už to nedělam :-)
elbarto píše: 2. 6. 2020, 6:07 Situace je naprosto kritická. Do CZ se stále dostanou pouze cizinci s trvalým pobytem a to jednou jedinou tzranzitní cestou, Madarsko, Rakousko za striktnich opatření. Zastavit se smí pouze na vybraných benzinkách. Seznam s mapkou dostane řidič na hranicích. Za poslední týden se nám ještě nepodařilo sehnat dostatek přidavačů. Týpci z východu co před pár roky pásli kozy mi dnes říkají, že 4Ok na ruku nebudou vstávat ... Zvažuju, že to pro letošek rozpustím, půjčím karavam a sezonu trošku procestuju. Do pátku máme čas na rozmyšlenou a do pátku čekám zda se něco změní. Ty lopaty mě přivedou do cvokárny. Zemedělci s plantážema jsou v pič.. mám obavu uplně stejně.
co od nich ocekavas za praci? jestli se bude propoustet abych vdele kde se ozvat :lol:
filla píše: 2. 6. 2020, 6:17 nj, dat 20k za patlaci krabicku je ok, dat 5k za stuky je moc
patlaci krabicka? co to je :)
jinak jestli na me, puvodni dotaz byl zda je to dnes cena OK - evidentne je problem s ni nemam.
lubbez
Příspěvky: 3154
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

2. 6. 2020, 10:06

Bydlím v paneláku, BD dva vchody necelejch 50 partají. Celek barák má všechny vchody na elektrickejch zámkách Bera, stáří cca 15 let. Čas od času nějakej čurda rozlomí takovou vačku ve venkovní klice. Kování se samozřejmě neopravuje a musí se kupovat nové, cenovka okolo 2500. Tak jsem si udělal pár přípravků, stroje mám a začal to opravovat. Protože je to barák, ve kterém bydlím, byly cenovky okolo pětikila za kousek. Pak se k tomu přidaly i ty elektrické zámky. Teď se zase podělal vedlejší vchod, tam se mi sice podařilo tu vložku dát dohromady, na dílně funguje ve dveřích ne. Zatím jednoduché žádný výsledek, žádná oprava, žádné peníze. Navrhlo se řešení, dá se tam normální kování s koulí, vložka se soukromým profilem a pohoda. Tak jsem to vytelefonoval, zajistil koupil, (FAB 4000 + 85 klíčů 5100,-) namontoval. Kování jsem dal své ze starých dveří z dílny, ale protože už s tím bylo fakt dost práce a i ježdění, naúčtoval jsem si celých 2000 korun. Překvapivě první reakce po rozdání klíčů partajím, byla od jednoho pana inženýra z nedotčeného vchodu, že by kontrolní komise měla prověřit vedení BD, jestli spravují barák jako správní hospodáři, že cena mu přijde naprosto nepřiměřená.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

2. 6. 2020, 10:34

filla píše: 2. 6. 2020, 6:17 nj, dat 20k za patlaci krabicku je ok, dat 5k za stuky je moc
patlaci krabicka? co to je :)
jinak jestli na me, puvodni dotaz byl zda je to dnes cena OK - evidentne je problem s ni nemam.
[/quote]

patlaci krabicka = smártfoun, u toho zase mne nepripada normalni dat skoro celou vyplatu
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Odpovědět

Zpět na „Kde koupit starší stroje“