Rameno na vnitrni brouseni 2U

"Zdroje tu jsou"
lkavan
Příspěvky: 43
Registrován: 8. 10. 2011, 7:19

21. 1. 2021, 10:58

david.1 píše: 21. 1. 2021, 9:55 Aha,čínský vřeteno.. Já myslel,že to chceš na práci..
Na praci, jako ze bych se zivil brousenim, to urcite ne, spis na bastleni, zadna seriovka...
Nemyslíš,že kdyby to bylo takový terno,tak by to ve Zbrojovce nevyráběli už tenkrát? Ty vřetena samozřejmě už i tenkrát existovaly,ale jen na speciální brusky na díry- a taky byly o dost robustnější.. Tohle prostě dobře fungovat nemůže.. pokud chceš jen bastlit,to je jiná.
Jak jsem psal, mam to jen na obcasne pouziti, jestli budu neco brousit delsi dobu protoze to vreteno neutahne, tak to me vubec netrapi.
Můžeš začít tím,že tam narveš do držáku přímou brusku na cigárka.. Tomu se taky nechá říkat broušení.
Presne takhle ted brousim na soustruhu, kdyz je potreba. Ja chapu, ze tady asi strojarsky profiky stvu tim, ze to chci zbastlit, kdybych se tim zivil, tak koupim hotovou masinu a neodmlouvam. Ja se ti taky nebudu posmivat, kdyz budes osazovat SMD pinzetou a pajet trafopajkou zatim co ja mam novyho Siplace, protoze ten me zivi. Ja to chci zbastlit ani ne tak abych nutne usetril korunu, ale protoze me to proste bavi. Ale samozrejmne zas nechci aby to bylo vyrazne na ukor kvality.
Ad uni. Keťasíš tady nad orig. ramenem,který ti pozvedne cenu palety šrotu na cenu stroje a budeš sypat prachy do předražený univerzálky?
Spis jde o to, ze se cejtim na vyrobu toho ramena, takze bych to rad zkusil. Az se to nepovede, tak koupim origo ;-) A hlavne to nejak nutne nepotrebuju, ale kdyz bude, urcite se obcas hodi.
Ale urcite si nevyrobim univerzalku ;-) Jestli to je kravina tahle uni, tak ji kupovat nebudu a koupim obycejnou.
Záleží na tom,co chceš brousit. Ale normálně se to fšude dělá tak,že univerzálka není dotažená na krev,upne se do ní obrobek a uni se na přírubě,kde je volné osazení doklepe na nulu. Frajeři ,co to mají vychytaný brousí rovnou,jen když je to něco nevyváženého,tak šrouby přidržující sklíčidlo přitáhnou. Ale jak říkám,podle toho,co hodláš brousit..
To ja prave nevim, co budu brousit. Asi co bude potreba ;-) Jen je jasny, ze to budou prevazne maly dily. Tim, ze delame elektroniku tak vetsina nasich pripravku a stroju jsou maly veci.
Tady je par prikladu co si vymyslime a stavime pro nasi vyrobu:
https://www.youtube.com/watch?v=Z0iovVFgpcY
https://www.youtube.com/watch?v=ScKa6UkfQcs
https://www.youtube.com/watch?v=ykpCp9zY8lY
https://www.youtube.com/watch?v=4M7xyaL_jgc
Já k téhle brusce mám třeba i originální desku s drážkama,kam se dá upnout šrouby.. A protože brousím jen opravy a žádné série,tak v uni brousím max. třetinu času,zbytej je v hrotech. Samozřejmě uni je dobrá na broušení děr,ale jak píšu,jak dlouho si myslíš,že si udrží tu přesnost,když bude pořád plná emulze a brusného prachu? Nepředpokládám,že po každé práci ji sundáš rozebereš a umyješ..Navíc- většinou se brousí ve třípaknovce,ale někdy musíš použít čtyř. Normálně bývala u téhle brusky příruba na 125,ale já používám i 80 a na díry je zase dobrá 160,která má velký průchod..
OK, pokud myslis, ze jsou to vyhozeny prachy za tu serizovatelnou, necham si poradit a koupim obyc. Ze ji budu pokazdy mejt - tak to urcite nebudu ;-)
Ještě je nezbytná luneta,a když budeš chtít brousit delší věci,tak i opěrka,podle délky aspoň jedna. Hroty.. Morse 3 do vřeteníku,2 do koníku. Plné na základní broušení,půlové na broušení malých věcí k okraji. Taky větší,když budeš brousit něco,co nemá navrtávku,ale třeba 12 díru.. Sada srdíček a unášeč do vřeteníku..
Hroty s karbidovou spickou jsem uz koupil, i ty puleny. Ale jak tam dam vetsi hrot? Nevidel jsem na morse 2, ze by existoval nejakej vetsi. Pokud teda nepocitam otocnej do soustruhu, ale to se asi na brusku nedava,ne? Lunetu ma Svoboda, jenze nevi kolik za ni chce, napsal at reknu kolik dam. To je pristup, co ja vim kolik to stoji?!? Napsal jsem mu 1000,- I par dalsich prislusenstvi od neho vezmu, az se vyjadri k ty lunete. Kolega chce ted zkusit brousit nejaky hridele, prumer 20mm, ale maji se prebrousit cely az do kraju, tak nevime jak to budeme pohanet, dam to do hrotu, to je jasny, ale srdicko tam dat nemuzu, kdyz musime brousit az do kraje.
jergus.balaz
Příspěvky: 1542
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

22. 1. 2021, 7:01

V prílohe hrot, MK3, max priemer diery na upnutie cca 40mm. Mám až do 220mm ale nemám to nafotené. Dajú sa nájsť, prípadne vyrobiť aj takéto hroty s tvrdokovovými pájkovanými vložkami.
Keď chceš brúsiť do konca, máš dve možnosti. Buď necháš technologický prídavok a ten potom odbrúsiš / odsústružíš / odrežeš na rezačke, alebo použiješ ihlanový hrot na poháňanie, avšak tam sa už znižuje presnosť.

EDIT: a ešte Svoboda, už si konečne uvedomte, že jeho hlavný odberatelia sú indovia a tam posiela vybavenie a stroje na vlakoch. Takže nejaká luneta za tisícku mu nie je ani za odpísanie. Jeho cena je 1000kč/1kg príslušenstva ako lunety, fortuny a pod.
Přílohy
IMG_20200409_160256.jpg
BalazKovo.sk
lkavan
Příspěvky: 43
Registrován: 8. 10. 2011, 7:19

22. 1. 2021, 7:48

jergus.balaz píše: 22. 1. 2021, 7:01 V prílohe hrot, MK3, max priemer diery na upnutie cca 40mm. Mám až do 220mm ale nemám to nafotené. Dajú sa nájsť, prípadne vyrobiť aj takéto hroty s tvrdokovovými pájkovanými vložkami.
Hezky, to jsem jeste nevidel ;-) Ale zatim je nepotrebuju, casem se treba nekde objevi.
Keď chceš brúsiť do konca, máš dve možnosti. Buď necháš technologický prídavok a ten potom odbrúsiš / odsústružíš / odrežeš na rezačke, alebo použiješ ihlanový hrot na poháňanie, avšak tam sa už znižuje presnosť.
No, myslim, ze uz to ma kolega hotovy a bez pridavku :-(
EDIT: a ešte Svoboda, už si konečne uvedomte, že jeho hlavný odberatelia sú indovia a tam posiela vybavenie a stroje na vlakoch. Takže nejaká luneta za tisícku mu nie je ani za odpísanie. Jeho cena je 1000kč/1kg príslušenstva ako lunety, fortuny a pod.
No jo, ale tohle ja prece nemuzu vedet, tim spis kdyz se v oboru zase tak nepohybuju. On prodava, ma rict cenu a o te se pak treba bavit. Ja mu jeste zavolam a uvidime.
jergus.balaz
Příspěvky: 1542
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

22. 1. 2021, 10:00

lkavan píše: 22. 1. 2021, 7:48 No, myslim, ze uz to ma kolega hotovy a bez pridavku :-(
Tak obrúsiš z jednej strany koľko pôjde a potom dobrúsiš z druhej strany. A budeš dúfať že sa trafíš :wink:

Tu sú ešte fotky nejakých hrotov, MK3, MK4 a MK5, niektoré aj s tvrdokovom.
Přílohy
IMG_20210122_130642.jpg
IMG_20210122_130738.jpg
IMG_20210122_130846.jpg
BalazKovo.sk
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

22. 1. 2021, 10:40

lkavan píše: 22. 1. 2021, 7:48
jergus.balaz píše: 22. 1. 2021, 7:01 V prílohe hrot, MK3, max priemer diery na upnutie cca 40mm. Mám až do 220mm ale nemám to nafotené. Dajú sa nájsť, prípadne vyrobiť aj takéto hroty s tvrdokovovými pájkovanými vložkami.
Hezky, to jsem jeste nevidel ;-) Ale zatim je nepotrebuju, casem se treba nekde objevi.

myslím,že když se objeví,budeš v té řadě kupců daleko-anebo to bude nabouraný,probroušený..

Keď chceš brúsiť do konca, máš dve možnosti. Buď necháš technologický prídavok a ten potom odbrúsiš / odsústružíš / odrežeš na rezačke, alebo použiješ ihlanový hrot na poháňanie, avšak tam sa už znižuje presnosť.
No, myslim, ze uz to ma kolega hotovy a bez pridavku :-(

Tak máš ještě dvě možnosti,krom toho,co tu psal Jerguš:navrtat na jednom konci dírku,do ní naklepnpout nabo našroubovat kolíček a za ten to unášet. Takhle brousili válcové měřící trny ve Zbrojovce Vsetín. Nebo na to čelo něco naletovat. to se dělá i když brousíš něco,v čem nemůže být navrtávka,nebo prostě není a už je zakaleno.Nebo je třeba brousit nějaký mimostřed..V každém případě je to práce v hodinovce,ne v kusovce. Vysoká pracnost a tomu odpovídající cena.
jergus.balaz
Příspěvky: 1542
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

23. 1. 2021, 12:31

david.1 píše: 22. 1. 2021, 10:40 myslím,že když se objeví,budeš v té řadě kupců daleko
Alebo bude cena neprijateľná :lol:
BalazKovo.sk
lkavan
Příspěvky: 43
Registrován: 8. 10. 2011, 7:19

26. 1. 2021, 10:32

Tak abyste meli vsichni klid a neposmivali se mi, vzal jsem od Svobody ruzne veci asi za 25kKc a on cuknul a nechal mi to rameno za 8kKc :lol: A ja si zase nevyzkousim odlitek na ztraceny polystyrenovy model :(
jergus.balaz
Příspěvky: 1542
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

26. 1. 2021, 11:12

lkavan píše: 26. 1. 2021, 10:32 Tak abyste meli vsichni klid a neposmivali se mi, vzal jsem od Svobody ruzne veci asi za 25kKc a on cuknul a nechal mi to rameno za 8kKc :lol: A ja si zase nevyzkousim odlitek na ztraceny polystyrenovy model :(
Dobre si urobil!
BalazKovo.sk
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

27. 1. 2021, 12:55

lkavan píše: 26. 1. 2021, 10:32 Tak abyste meli vsichni klid a neposmivali se mi, vzal jsem od Svobody ruzne veci asi za 25kKc a on cuknul a nechal mi to rameno za 8kKc :lol: A ja si zase nevyzkousim odlitek na ztraceny polystyrenovy model :(
A to jako proč? můžeš to zkusit,když se to nepovede,budeš rád,že jsi koupil,když se to povede,dáš to do inzerce a vyděláš,to je prostý,né?
lkavan
Příspěvky: 43
Registrován: 8. 10. 2011, 7:19

27. 1. 2021, 7:40

david.1 píše: 27. 1. 2021, 12:55 A to jako proč? můžeš to zkusit,když se to nepovede,budeš rád,že jsi koupil,když se to povede,dáš to do inzerce a vyděláš,to je prostý,né?
Jo, to mas pravdu, ale ted mi bude chybet ta spravna motivace se do toho pustit ;-) Ale uvidime...
lkavan
Příspěvky: 43
Registrován: 8. 10. 2011, 7:19

30. 1. 2021, 8:38

Takze radost byla predcasna :-( Ty pripravky na brusku vubec nesedej, nejdou upnout na stul a luneta i operka je stejne uplne mimo osu. Ani nevim jestli tam vubec bude pasovat to rameno a vnitrni brouseni, to musim teprve zkusit. Priruba na kotouc taky nesedi. A co jsem jeste vzal od Svobody prirubu na kotouc BRH20, tak tu nekdo z vretena tahal asi krumpacem nebo cim, je upne omlacena a ohnuta. Paradne vyhozenych 25kKc.
Přílohy
pripravky_err.jpg
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

30. 1. 2021, 10:23

OJEBAT MU TO O HLAVU !!!!!
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

30. 1. 2021, 10:29

Myslím že ta luneta je na 2UD a asi je jiná šířka a sklon stolu ,možná mám tu tvoji tak by jsme to mohli vyměnit .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
jergus.balaz
Příspěvky: 1542
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

30. 1. 2021, 5:38

lkavan píše: 30. 1. 2021, 8:38 Takze radost byla predcasna :-( Ty pripravky na brusku vubec nesedej, nejdou upnout na stul a luneta i operka je stejne uplne mimo osu.
Ta luneta a opierka skutočne vyzerá ako z 2UD. Ja keď som nie istý nejakým príslušenstvom, tak si ho nechám premerať, Svoboda má na to ľudí. Asi som ti to mohol skôr napísať :roll:
BalazKovo.sk
lkavan
Příspěvky: 43
Registrován: 8. 10. 2011, 7:19

30. 1. 2021, 6:05

jergus.balaz píše: 30. 1. 2021, 5:38
lkavan píše: 30. 1. 2021, 8:38 Takze radost byla predcasna :-( Ty pripravky na brusku vubec nesedej, nejdou upnout na stul a luneta i operka je stejne uplne mimo osu.
Ta luneta a opierka skutočne vyzerá ako z 2UD. Ja keď som nie istý nejakým príslušenstvom, tak si ho nechám premerať, Svoboda má na to ľudí. Asi som ti to mohol skôr napísať :roll:
No ja jsem zase netusil, ze muzou byt ty dily takhle rozdilny :-( Je to fakt o hodne, stred mozna 5cm nizsi a 3cm delsi. Ja mam stul uzsi, tak o nekolik cm nez jsou ty pripravky. Pak je jeste mozne, ze nemam brusku 2UD?!? Se mi ale nezda, ze by se vyrabeli temer stejne brusky, ale prece v detailech jine...
Odpovědět

Zpět na „Kde koupit starší stroje“