Soustruh na šroťáku

"Zdroje tu jsou"
Dawe
Příspěvky: 2522
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

7. 5. 2021, 11:49

zexner píše: 6. 5. 2021, 11:02...Pokud jde o kvalitu, tak bych úplně netvrdil, že na východu to bude lepší (spíš jen levnější)...
Tema s prikladem problemu s kvalitou 15142 dovoz z Ciny:
viewtopic.php?t=26991

Vim i o dalsich podobnych pripadech, kde je certifikat jen bezcenny zkopirovany kus papiru a nakup loterie. Tim nechci tvrdit ze v Cine stoji obecne hutnictvi za prd. Tak to neni. Jen kvalita sem dovazene levne oceli je momentalne diskutabilni, zlate CSN a Trinec.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
KarelHynek
Příspěvky: 39
Registrován: 4. 6. 2009, 6:58
Bydliště: Kladno Kročehlavy
Kontaktovat uživatele:

7. 5. 2021, 6:04

Tu fotku soustruhu kterou jsem pořídil na šroťáku jsem tam dal jen tak.
Ten stroj je bohužel už opravdu jen na sešrotování, Možná by někdo použil nějaké díly, suport nebo něco jiného. Před rokem a pů tam byla pěkná frézka MAS, která byla v dobrém stavu, jeden člověk kterého jsem tam potkal tu frézku znal a říkal mi že do poslední chvíle se na ni vyrábělo a že ji nic nebylo. Je mi líto když se pěkné funkční stroje sešrotují a přitom by za stejnou nebo větší cenu než je cena železa mohly někomu dělat v dílně radost.
Za deset let co jezdím po sběrnách jsem tam nakoupil tolik nástrojů a příslušenství k soustruhům a frézkám že mám plnou dílnu. Bohužel už v dnešní době se ve sběrnách nic moc nenajde, a hlavně tam často potkávám překupníky a kšeftaře kteří to potom prodávají na bazoši a podobně.

Jinak jsem z Kladna a je moc smutné že tohle město ktaré bylo páteří průmyslu v české republice je dnes montovnou.

K.Hynek
Odpovědět

Zpět na „Kde koupit starší stroje“