Kovošrot

"Zdroje tu jsou"
Odpovědět
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

27. 11. 2019, 11:51

v několika firmách jsem to viděl jak to probíhalo ani údržbář si z doposud funkčního stroje co šel na sešrotování nesměl vymontovat ani šroubek. Zda je to podmínka to nevím asi jak kde bo se to dělá i opačně stroj se papírově zlikviduje na dotaci se koupí stroj nový a ten starý se prodá a nebo používá dál
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
milan.83
Příspěvky: 826
Registrován: 25. 1. 2018, 7:26

27. 11. 2019, 3:35

Podobne fungovaly kotlíkové dotace. Vyměnit kotel znamenalo vzít na to odbornou firmu, ale taky znehodnotit stary kotel. Chtěli fotku kotle, na ktere bylo vidět, že v tom nepůjde topit. Kolega do něj řezal z boku díru flexou. Uměl bych si představit, že u dotace na stroj to bude fungovat stejně.
předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850, Gude MIG 192/6K, frézka F1J2
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

27. 11. 2019, 3:59

Kotlíková dotace co tu je teď znamená fotku kotle, číslo a papir že je ve šmelcu, tj. doklad o likvidaci s číslem toho kotle že štítku. Už jsem se na to ptal, chtěl jsem jeden pěknej kotel na dřevo získat výměnnou za kila. No ani prd. Pojede do šmelcu, přítom mu nic není a na dílnu by byl velikostně luxusní (malej Atmos). Prostě je ten systém nastavenej tak, aby se schopný funkční věci vyhazovaly.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8867
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

27. 11. 2019, 4:09

Tam je ta motivace ale trochu jiná. To, že se starý kotel nebude dále používat, je základní smysl této dotace :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Divad
Příspěvky: 25
Registrován: 1. 8. 2019, 1:14

28. 11. 2019, 8:35

DwPetr píše: 27. 11. 2019, 3:59 Kotlíková dotace co tu je teď znamená fotku kotle, číslo a papir že je ve šmelcu, tj. doklad o likvidaci s číslem toho kotle že štítku. Už jsem se na to ptal, chtěl jsem jeden pěknej kotel na dřevo získat výměnnou za kila. No ani prd. Pojede do šmelcu, přítom mu nic není a na dílnu by byl velikostně luxusní (malej Atmos). Prostě je ten systém nastavenej tak, aby se schopný funkční věci vyhazovaly.
No tak z této zprávy nemám moc radost :( žádost mám podanou a starý kotel jsem uvažoval do dílny na vytápění jelikož teď je dílna bez vytápění, jediné vytápění jsou zapnuté stroje :lol:
Milan199
Příspěvky: 2906
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

28. 11. 2019, 9:08

Divad píše: 28. 11. 2019, 8:35
DwPetr píše: 27. 11. 2019, 3:59 Kotlíková dotace co tu je teď znamená fotku kotle, číslo a papir že je ve šmelcu, tj. doklad o likvidaci s číslem toho kotle že štítku. Už jsem se na to ptal, chtěl jsem jeden pěknej kotel na dřevo získat výměnnou za kila. No ani prd. Pojede do šmelcu, přítom mu nic není a na dílnu by byl velikostně luxusní (malej Atmos). Prostě je ten systém nastavenej tak, aby se schopný funkční věci vyhazovaly.
No tak z této zprávy nemám moc radost :( žádost mám podanou a starý kotel jsem uvažoval do dílny na vytápění jelikož teď je dílna bez vytápění, jediné vytápění jsou zapnuté stroje :lol:
Ahoj, dej si na to bacha !
Kámoš si dával žádost na kotel na peletky. Z podmínek té smlouvy vyplývala nejenom povinnost zlikvidovat starý kotel, ale závazek že ti mohou i na Štědrý den večer přijít na kontrolu. Taky jsi nesměl v objektu provozovat jiný topný systém na pevná paliva po celou dobu závazku. A to bylo asi 15 nebo snad 20 let. Když už pominu životnost kotle, tak kdo ví čím budeme topit za pár let ???
Sankce jako obvykle likvidační.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

28. 11. 2019, 12:24

Já osobně o žádný dotace nestojím, ať už u principu, tak i proto, že jsou s tím spojený podmínky, který nehodlám akceptovat, a to administrativa, ale i nesmyslné podmínky, viz výše.

Prostě za těch pár korun to nestojí ani náhodou. Ono na ráz se to možná zdá dost, ale když se to rozpočítání na dobu uspání, tak je to daleko lepší pohled.

Mě ten kotel zajímal od někoho, kdo jej chce měnit, a tenhle vyšrotovat. Jenže ouha. Možná by to šlo jej vykoupit ze šmelcu, ale to už se můžu vykašlat.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
kovozem
Příspěvky: 15
Registrován: 23. 6. 2011, 12:54
Bydliště: Prostějovsko

28. 11. 2019, 12:35

taky mě vždycky zamrzí když vidím jak se vyhazují funkční věci, které by mohly ještě sloužit. Zvlášť když se jedná o zajímavé stroje.
Ale...
Dnes geometrickou řadou ubývá lidí, kteří ví na co to je a uměli by s tím dělat. Stejně rychle ubývá lidí, kteří jsou vůbec ochotni něco dělat. /Jistě do zaměstnání chodí skoro všichni, ale jsme spíš montovna cizích firem, takže vlastní invence se nenosí :( /
Uvedu takový trochu jiný příklad - když jsem před 25 lety začínal se záhumenkou bylo nás na vsi takových asi dvacet, dnes jsme zůstali tři a to ti další dva mají vazbu na bývalé JZD kde pracovali nebo ještě pracují, podle mě za chvíli taky skončí. Lidi dnes odbouchají směnu v zaměstnání a pak se zapojí do průmyslu volného času. Vidím to kolem sebe - proč něco vymýšlet, když to levně koupím/sice to moc nevydrží ale to nevadí koupím to znova/, proč něco dělat - život není jen práce.
Jak byly zmíněny dotace to je taky kapitola sama pro sebe.

Takže to končí tak, že se vše vyhodí, zlikviduje a zničí - dílem pro to, že vlastně ti co to řídí ani mnohdy neví na co to je a k čemu to slouží/ osobní zkušenost/
Většina vidí jen peníze, nejraději rychlé, co na tom že vyhozená věc má vyšší hodnotu/to je na dlouho a ho to nezajímá/

Já už do kovošrotu chodím málo, protože potom mám vždycky deprese, když vidím jak si likvidujeme historii a radostně hýkáme nad novými věcmi, z nichž mnohé/ne všechny/ těm starým nesahají ani po kotníky.

A pár nadšenců tady na fóru to nevytrhne. Až oni zestárnou zmizí i připomínky, že jsme kdysi byli strojírenskou velmocí :(
Milan199
Příspěvky: 2906
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

28. 11. 2019, 12:49

DwPetr píše: 28. 11. 2019, 12:24 Já osobně o žádný dotace nestojím, ať už u principu, tak i proto, že jsou s tím spojený podmínky, který nehodlám akceptovat, a to administrativa, ale i nesmyslné podmínky, viz výše.

Prostě za těch pár korun to nestojí ani náhodou. Ono na ráz se to možná zdá dost, ale když se to rozpočítání na dobu uspání, tak je to daleko lepší pohled.

Mě ten kotel zajímal od někoho, kdo jej chce měnit, a tenhle vyšrotovat. Jenže ouha. Možná by to šlo jej vykoupit ze šmelcu, ale to už se můžu vykašlat.
Na dotace pohlížím stejně.

K těm penězům : Kotel mě stál 80k montáž s materiálem 20k. Kámoš má kotel co se v Polsku prodává za 32k od dotační firmy za 74k. Montáž mu udělali ZADARMO materiál se SLEVOU stál 112k. Koukal jsem na to... čerpadla, čtyřcesťák, fitinky - prakticky to samý !!! Na dotaci dostal 92k, 94 doplatil ze svého /pokud to nemá na půjčku/. Tak tomu říkám sežrat hada !
Milan199
Příspěvky: 2906
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

28. 11. 2019, 1:02

to kovozem :

Do šrotu přijdou věci naprosto neuvěřitelné. Před lety jsem vyvážel hliníkové špony a jak jsem tak počumoval vidím otočný / sklopný stůl ze SIP 1. Tak jsem šel na šroťáka ať mi ho prodá. Nabíd jsem mu ty cca 2000 za ty špony. Kroutil se jak pochcaná žížala, že to mají přísně zakázaný, že ho vyhoděj. Nakonec jsme se domluvili, já jsem jel domů pro mosazné špony, on mezitím odvezl stolek do haly kde ho přerafičil do bedýnky od hliníku a tu jsem pak odvezl. Takovýho blbnutí aby se zachránila věc před šmelcem !
habitat3
Příspěvky: 382
Registrován: 14. 5. 2013, 9:28

28. 11. 2019, 1:16

Já jsem takhle jeden čas tahal xx věcí na Stadion S11/S22, mraky dílů, karburátorů, rámy atd. . Každej se taky vždy cukal. V okolí mám pár šroťáků, kam sem tam zajdu, ale většina těch lidí jsem extrémní idioti. :roll:
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

28. 11. 2019, 1:19

Hlavně je tam vidět ten konzumní život, kolik věcí se nakoupí a pak vyhodí.

Viděli jsme to třeba s tím mikroskopem, taky musel skončit ve šmelcu, naštěstí v jednom šrotě, kde koupit něco není problém a nikoho to zatím nezajímá.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
habitat3
Příspěvky: 382
Registrován: 14. 5. 2013, 9:28

28. 11. 2019, 1:21

Když jsem sháněl stolní/sloupovou vrtačku, jednu jsem objevil s váhou podle mě kolem tuny +-. Nebylo možné jí vykoupit za cenu šrotu + klidně víc. Sám jsem povahy, že to co funguje, nebo by ještě mohlo xx let fungovat, by se takhle nemělo likvidovat. Pak slyším, jak musíme pít z papírových brček atd..atd.. a vedle se vyhazují plně funkční stroje.
Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 1546
Registrován: 1. 9. 2013, 1:30
Bydliště: Chrudimsko

28. 11. 2019, 2:28

habitat3 píše: 28. 11. 2019, 1:16 Já jsem takhle jeden čas tahal xx věcí na Stadion S11/S22, mraky dílů, karburátorů, rámy atd. . Každej se taky vždy cukal. V okolí mám pár šroťáků, kam sem tam zajdu, ale většina těch lidí jsem extrémní idioti. :roll:
Ono to možná bude i tím, že když o nějakou evidentně funkční, nebo alespoň nějak použitelnou věc projeví kdosi zájem, tak se snaží šroťáci uměle vyšroubovat cenu tak, aby se i oni sami osobně na tom napakovali. "Dej mě do kapsy a já Ti to pak prodám". Pokud si tam človíček z ulice najde půl metru rezavého vinglu, tak asi není problém, mu to za 10,-Kč/kg prodat.
Tady u nás působí www.kovobazar.cz , taky jsem tam v minulosti párkrát něco koupil, ale od té doby co si zřídili i e-shop už tam vůbec nechodím, protože se to zkrátka už nevyplatí. A navíc, když jsem tam v minulosti něco koupil tak nikdy žádný doklad nebyl. Šroťák to hodil na váhu a řekl sumu, dostal peníze vždy na ruku. Podotýkám, že to tedy byly vždycky jednotky kilogramů. Nic většího jsem tam nebral. Ale dnes už tam vůbec nechodím, protože za ty ceny, co za ty nabízené věci chtějí, to zkrátka nemá význam.
Soustruh: S-28 Žebrák
Stolní vrtačka: TOS V10A
Pásová pila: G5013W/400
habitat3
Příspěvky: 382
Registrován: 14. 5. 2013, 9:28

28. 11. 2019, 3:05

To souhlasím. Já když jsem vždy potřeboval nějakej kus železa - různé tvary, tak bylo vždy držkování. Teď raději jdu a koupím nový, nemusím brousit rez a mám klid. Já nemám problém dát někomu něco do kapsy, ale tak, aby byla spokojenost na obou stranách.
Odpovědět

Zpět na „Kde koupit starší stroje“