Plagiat Profistepu

veskere informace, zkusenosti, problemy a dotazy s driverem Bistep
Uživatelský avatar
RadekCX
Příspěvky: 622
Registrován: 14. 7. 2006, 10:12
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

23. 6. 2008, 9:02

Zdravim,

jak se dalo cekat tak nejaky podnikavec (vim o koho jde) udelal plagiat Profistepu s tim, ze okopiroval z valne casti layout soucastek a schema pocitam 100%ne. Routovani desky je vicemene take podobne. Viz prilozene obrazky.

Chtel bych jen rict, ze s timto nemam naprosto nic spolecneho. Veskere informace a prodej Profistepu jde vzdy osobne pres moji osobu a nikdo jiny Profistep neprodava a nedistribuuje.

Jinak to vicemene dava za pravdu me paranoi davat nejake informace na web a i jinak treba pres ICQ. Priste si na to dam pozor. :-(
Přílohy
Foto4.JPG
Foto3.JPG
Foto2.JPG
Foto.JPG
RadekCX
======================================================================
http://www.cncnet.info - problematika CNC a automatizace
http://www.jakjevenku.info - webová meteostanice
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

23. 6. 2008, 9:16

................

je to celkem smutný, ale jak říká jeden můj kamarád, jsme v Čechách.... :cry:

Snaha vydělávat na cizí práci je bohužel u nás celkem častý jev, mám s tím taky svoje zkušenosti. Bohužel se s tím dost těžko bojuje. :(
Člověk v dobrém úmyslu často poskytne víc informací než je zdrávo a pak se to obrátí proti němu, taky si ode mne před časem zákazník kterýmu jsem hodiny na Skipu radil co a jak, koupil výrobek aby následně některé části okopíroval a prodal dál.
Uživatelský avatar
RadekCX
Příspěvky: 622
Registrován: 14. 7. 2006, 10:12
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

23. 6. 2008, 9:23

Ja nevim jake umysly s tim dotycny ma (pry jen pro svoji potrebu) a ani me to moc nezajima - verim, ze moji zakaznici jsou spokojeni (aspon si nikdo nestezoval) a pripadne se ke me vrati.

daleko horsi je, ze si dotycni neuvedomi, ze tezko mohu jako OSVC konkurovat cenou kalkulovanou ze vzorku, pripadne dovezenych soucastek bez cla a DPH. A jeste z toho zaplatit dan z prijmu.
RadekCX
======================================================================
http://www.cncnet.info - problematika CNC a automatizace
http://www.jakjevenku.info - webová meteostanice
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

23. 6. 2008, 9:43

RadekCX píše:Ja nevim jake umysly s tim dotycny ma (pry jen pro svoji potrebu) a ani me to moc nezajima - verim, ze moji zakaznici jsou spokojeni (aspon si nikdo nestezoval) a pripadne se ke me vrati.

daleko horsi je, ze si dotycni neuvedomi, ze tezko mohu jako OSVC konkurovat cenou kalkulovanou ze vzorku, pripadne dovezenych soucastek bez cla a DPH. A jeste z toho zaplatit dan z prijmu.
O tomhle škoda hovořit...je to čím dál těžší. Týká se to jak toho co vyrobíme, tak i toho co dovezeme. Jakmile to děláme legálně nemáme šanci konkurovat "sample" individuálním dovozům či "neoficiální" výrobě.
Jenže s tím bohužel téměř nejde nic dělat, jen opravdu doufat, že se dobří a spokojení zákazníci vracejí.....
siliconbrain
Příspěvky: 93
Registrován: 21. 7. 2006, 1:53
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

24. 6. 2008, 8:45

Rekl bych, ze nejcennejsi na Profistepu je program pro mikroprocesor, ktery vam snad neokopiroval. Takze, kdyby dotycny podnikavec chtel svuj vytvor prodavat, bude nabizet jen desku, ktera jako Profistep vypada, ale ve skutecnosti funguje jinak.
Myslim, ze pro zakazniky, kteri nedokazi rozeznat rozdil, nemusite truchlit.
--
jrt
Uživatelský avatar
modemo
Příspěvky: 175
Registrován: 2. 2. 2008, 7:55
Bydliště: Brno, Povazska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

24. 6. 2008, 8:51

Presne pre toto nerad vyrabam zariadenia bez procesora. Pretoze vzdy sa najde niekto, kto sa s radostou na Vas zvezie. Ked je tam procesor, vzdy si ho uzamknem a je pokoj. A zdrojak poskytnem len par ludom, ktorych velmi dobre poznam a viem, ze by mi to neurobili.
Preto fandim slusnym ludom, co vedia ocenit pracu druhych.
Uživatelský avatar
RadekCX
Příspěvky: 622
Registrován: 14. 7. 2006, 10:12
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

24. 6. 2008, 9:16

siliconbrain píše:Rekl bych, ze nejcennejsi na Profistepu je program pro mikroprocesor, ktery vam snad neokopiroval. Takze, kdyby dotycny podnikavec chtel svuj vytvor prodavat, bude nabizet jen desku, ktera jako Profistep vypada, ale ve skutecnosti funguje jinak.
Myslim, ze pro zakazniky, kteri nedokazi rozeznat rozdil, nemusite truchlit.
--
jrt
Jasne ja to pisu ne proto, ze bych se obaval ztraty zakazniku nebo ze bych zelel zisku (ten clovek by si stejne Profistep nekoupil), ale jen jsem to sem dal, aby moji zakaznici vedeli, ze neco takoveho existuje a aby se jim nekdo podnikavej nesnazil neco takoveho prodat treba mym jmenem.

Slo prave o tu vzhledovou podobnost. Proto jsem to sem vystavil.
RadekCX
======================================================================
http://www.cncnet.info - problematika CNC a automatizace
http://www.jakjevenku.info - webová meteostanice
jaro.va
Příspěvky: 332
Registrován: 4. 11. 2007, 2:27
Bydliště: Bratislava

24. 6. 2008, 11:07

modemo píše:. Ked je tam procesor, vzdy si ho uzamknem a je pokoj. .....
niekde som cital debatu, ako sa to zamknutie(neviem, ci pre vsetky typy procesorov) da obist cez nejaku medzipaticu...sice je to pre mna spanielska dedina, ale zrejme sa to da...
Uživatelský avatar
modemo
Příspěvky: 175
Registrován: 2. 2. 2008, 7:55
Bydliště: Brno, Povazska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

24. 6. 2008, 3:18

jaro.va píše: niekde som cital debatu, ako sa to zamknutie(neviem, ci pre vsetky typy procesorov) da obist cez nejaku medzipaticu...sice je to pre mna spanielska dedina, ale zrejme sa to da...
Na toto su machrovia v Rusku a Cine. Rusovia zbrusovali procesor po vrstvickach a tak vyrobili presnu kopiu americkeho cipu.
Dostat sa do chranenej casti procesora slo pomocou medzistavov, presne neviem ako, ale viem ze ten procesor sa dal do takych hranicnych stavov az to na xty ktrat umoznilo pristup. Ale teraz ked vacsina komunikuje po seriovom rozhrani, tak to asi take lahke neni. Aj ked urcite sa najdu ludia co to zvladnu. Ale ti, na taketo jednoduche programy nepotrebuju nas :D
J0hny
Příspěvky: 506
Registrován: 10. 5. 2008, 1:31

24. 6. 2008, 3:40

Nejde o jednoduchost, ide o usetrenie casu. Hotova vec zadarmo. Aj mne sa uz par ludi *balo do kseftu, nastastie nulova kvalita a ziadna zaruka zo strany kopirujuceho. Ja ked nieco ponukam "vonku" a mam na tom stratenych stovky hodin mojeho casu, brusim cisla na vsetkych svaboch a natieram kaucukovou farbou z oboch stran, veci su sice spolahlive, ale neopravitelne. A nazaver vyhrazny manual k tomu kde je pisane o autorskych pravach, zakonoch a sankciach :)
Nevzdelany samouk, zo vsetkeho trosku, ziadne konkretne zameranie :)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 6. 2008, 4:57

bohuzel jsme stale v cechach, predpokladam ze firmware si vyvynuli vlastni takze dobre jim tak

po me zas chteji lidi support na gsk kdyz si ho kvuli usetrenejm 2000kc na celem stroi koupili nekde jinde

ze je huba neboli
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

24. 6. 2008, 5:26

Vetsina jednocipu pry ma tajny kod,ktery ho odemkne.Vyrobce si tak zajistuje moznost ziskavat vedomosti jinych lidi a je to take pochopitelne zadouci z hlediska narodni bezpecnosti,ze. K nekterym typum se to uz proflaklo a je to na netu.Jelikoz se ale objevuji stale nove modely,je sance na odemknuti dost mala.Na netu je firma,ktera za nemalou uplatu nabizi moznost precteni libovolneho jednocipu vcetne zpetneho prekladu do ASM,nebo C.Jsou to ale Cinani a zaruky pochoptelne nulove.Ceny od 5 do 10 tis USD za cip.
jaro.va
Příspěvky: 332
Registrován: 4. 11. 2007, 2:27
Bydliště: Bratislava

24. 6. 2008, 5:36

ciste spekulativne :D :
ak clovek pozna zapojenie cipu(alebo si to vie urcit podla topologie obvodu) a vie kde su datove vstupy a vystupy , moze krok po kroku odskusat kazdy stav a z neho zostavit program?
predsa odozva na vstup je reprodukovatelna, tak dostatocne rychlej masine by to nemalo byt nemozne...a pocet stavov nie je nekonecny...
Uživatelský avatar
modemo
Příspěvky: 175
Registrován: 2. 2. 2008, 7:55
Bydliště: Brno, Povazska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

24. 6. 2008, 5:56

jaro.va píše:ciste spekulativne :D :
ak clovek pozna zapojenie cipu(alebo si to vie urcit podla topologie obvodu) a vie kde su datove vstupy a vystupy , moze krok po kroku odskusat kazdy stav a z neho zostavit program?
predsa odozva na vstup je reprodukovatelna, tak dostatocne rychlej masine by to nemalo byt nemozne...a pocet stavov nie je nekonecny...
Podla mna to pri procesore neni mozne. Pretoze procesor pracuje ako sekvencny logicky obvod. Cize stav vystupov zavisi od stavu vstup a od predchadzajuceho stavu. Neviem si predstavit ako by si si urobil program pre procesor na zaklade skumania vstupov a vystupov. Seriozny program urcite nie.
To co pises by bolo pouzitelne akurat na kombinacne logicke obvody. Spravit si pravdivostnu tabulku pre kazdy vystup a uz to ide :)
Uživatelský avatar
modemo
Příspěvky: 175
Registrován: 2. 2. 2008, 7:55
Bydliště: Brno, Povazska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

24. 6. 2008, 6:50

RadekCX píše: s tim, ze existuji postupy jak precist ukontrolery na strane vyrobcu bych si nebyl jistej - je to strasne riziko, ze to nejaky zneuznany zamestnanec praskne a duskedky pro firmu by byly straslive - to by mozhlo znamenat naprostou ztratu duvery v jeji vyrobky - moc tomu neverim
Suhlas. Myslim si ze take nieco keby sa dostalo na povrch, tak by to bolo likvidacne pre danu firmu. Ved kto by chcel procesor, ktory je v podstate len "akoze" zamknuty.
Odpovědět

Zpět na „Driver Bistep www.cncnet.info“