cnc freza do 3000eur

Odpovědět
mb81
Příspěvky: 1
Registrován: 24. 11. 2012, 10:10

24. 11. 2012, 11:37

Zdravim,

je mozne do 3000 eur kupit komplet cnc frezu (teda aj s vretenom a softom) ci uz normalne od nejakej firmy, alebo si ju nechat niekym zhotovit? Mala by mat priblizne tieto parametre:

- zakladne pouzitie - vyroba pristrojovych panelov, DPS (prototypy), gravirovanie (texty do hlinika)
- materialy - drevo, plast/plexisklo, hlinik, sklolaminat (DPS)
- obrabany priestor - cca 50x30x5cm
- mechanicka presnost - 0.05mm (hadam to staci na DPS pre klasicke suciastky s 2.54mm vzdialenostou medzi vyvodami)
- osy - 3, prip, 4
- rychlost - rozumna :) nebude to masova vyroba, tak nemam problem pockat, ale nech to nerobi 3 diery celu noc

Samotnu frezu sice budem mozno potrebovat az o rok alebo dva, ale musim dopredu vediet ci je mozne dnes za tie peniaze kupit nejaku konstrukcne-a-dielovo-dostatocne-pre-moje-potreby-kvalitnu frezu. Viem ze kvalita je relativny pojem, ale vy co sa do frez rozumiete asi najlepsie viete, kde je hranica medzi pouzitelnou a nepouzitelnou frezou na ucely ktore som popisal. Nemam problem priplatit za kvalitu, ale ta kvalita musi byt vyuzitelna. Na druhej strane, ak sa to da aj za lacnejsi peniaz, tak lepsie pre mna :) Konstrukcne som myslim celkom zdatny, tak pokial zostavenie a kalibracia nie je prilis komplikovana a je to cenovo vyhodnejsie, tak mi stacia jednotlive diely s navodom ako to dat dokopy.
A ak toto citaju ludia, ktori taketo frezy zhotovuju, tak mi kludne napiste cenu, parametre (ktore by sa mali priblizovat mojim) a pripadne aj pouzite hlavne konstrucne diely, ktore by ste dnes na vyrobu pouzili. Objednavku sice asi hned nezadam, ale o rok-dva vam mozno opat napisem.
Vdaka za akekolvek rady/poznamky/pripomienky.
Uživatelský avatar
marekzcke
Příspěvky: 192
Registrován: 26. 1. 2012, 2:04
Bydliště: Mladá Boleslav

25. 11. 2012, 10:34

Sry za spam. Je podla mna rozvazne si to planovat v takomto predstihu. Ale trosku som sa pousmial. Pripomina mi to scenu z filmu District 9 - Zona 9. Kde mu s kludom anglicana jeden krevetak oznamil, ze sa po teba vratim o 3 roky, slubujem :D.
Ale drzim palce. Tiez sa na to chystam uz 2 roky a pomali zacinam mat jasno aj v tom, v ktorej fazi to bude najtazsie a kto mi s tym pomoze.
Rad kreslim v 3D. Ked je to zaujimave a nieco nove sa naucim, tak aj zadarmo.
Koxo
Příspěvky: 3
Registrován: 29. 10. 2009, 6:23
Bydliště: Londyn

18. 10. 2014, 6:55

Zdravim,
Je to mozne. Niekolko som uz vyrobil. V pripade zaujmu ma kontaktujte na lukas.kuka@gmail.com
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

18. 10. 2014, 7:08

nejlip kopit takovyho toho malyho cinana
vymenit vreteno a stul a seridit
dat jinou ridici elektroniku

muzes to mit do tydne
tusim ze cnc inshop to ma temer vse skladem
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „výrobci mini cnc“