3D fréza

RCR
Příspěvky: 72
Registrován: 22. 7. 2007, 2:16
Bydliště: Lázně Bohdaneč

28. 3. 2008, 11:29

Pro JooH:
Zoufalá snaha způsobuje zoufalou ztrátu.
Milý kolego ,nechci tu propagovat firmy ani své ani cizí ,ale čtu-li tvé příspěvky, nedá mi ,rozdělit se s tebou o poznatek.Podívej se na www.azk.cz a věř ,že tento stroj mam již nějaký rok doma a splní i tvé sebevětší fantazie.
Neposlouchej co ti bude z opatrnosti říkat výrobce ale viz, že na tom obrábím i to co na tom výrobce nikdy obrábět nechtěl a dokonce i zakazoval.Klidně přijeď a předvedu i demonstraci.
sklolaminát,hliník dural a to i 7075,nerez a i nástrojovku. Je to jen o nástroji a o strategii.Cena není lidová ,ale mne se po velmi zdravém zvážení stroj zaplatil za několik málo měsíců.
Přesnosti více než uspokojivé a hotline při počátečním ošahávání více než number one.A to je pro každého kdo stroj rozjíždí nepostradatelné.
Je možno doplnit i o čtvrtou osu či pětiosý přípravek.
Již v základu je systém pětiosý.Chtěl li bych poradit příteli doporučil bych toto a 3 1/2 roku zkušeností 12-14 hod deně 6 dní týdně to prověřilo.
RCR
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

28. 3. 2008, 1:52

No tak to z AZK snad ani nejde srovnat s tím, co uváděl JooH. To snad RCR musí uznat. Snad by to to neměnil.
RCR
Příspěvky: 72
Registrován: 22. 7. 2007, 2:16
Bydliště: Lázně Bohdaneč

28. 3. 2008, 9:39

Josef:To jsem asi plně nepobral.!
RCR
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

28. 3. 2008, 9:45

Já jen, že to co je na webu AZK je úplně někde jinde, než ta hrůza anoncovaná JooH. Už jen od pohledu je AZK asi tužší stroj. Asi by jste to neměnil za to tintítko na tyčkách, které bude drnčet jako prase.
RCR
Příspěvky: 72
Registrován: 22. 7. 2007, 2:16
Bydliště: Lázně Bohdaneč

28. 3. 2008, 9:58

Joo souhlas,ale pokud vim je na prodej starší AZK asi za 180000 takže přidáli si ,může vyrábět.
RCR
Uživatelský avatar
cncp100
Příspěvky: 572
Registrován: 29. 12. 2006, 8:02
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

29. 3. 2008, 5:54

Myslím, že to tu přeháníte, opět se tu srovnává nesrovnatelné. Neříkám, že souhlasím s cenou za jakou se to prodává. Ale proč by si to někdo nemohl koupit na zmíněnou sádru, balzu a hliník?? Je přeci rozdíl frézovat a gravírovat? Vím o dvou lidech kteří mají něco hodně podobného a jeden si tím i přividělává. Nemůžeš očekávat od Škodovky stejné výkony a luxus jako u BMW. Proč nemají všichni lidé luxusní auta? Protože na to nemají. Tak nemají i na frézky a plotry. Někdo si koupí drahou a někdo levnou. Vaše názory "ať si připlatí" s tím jděte do háje. připlatí 100000,-??
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

29. 3. 2008, 6:24

Je videt,ze nevis o cem mluvis.Tady nesrovnavas Skodovku a BMW, ale dvoukolak a BMV.Skodovka je levna,ale pouzitelna.Tohle je drahy a nepouzitelny.To,ze znas dva lidi,kteri si neco takovyho koupili nic neresi.Proste jen meli smulu,ze jim nikdo neporadil a vyhodili penize.
Ono i gravirovani kovu vyzaduje od stroje urcitou tuhost a tohle je konstrukce opravdu na dve veci.
Uživatelský avatar
cncp100
Příspěvky: 572
Registrován: 29. 12. 2006, 8:02
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

29. 3. 2008, 6:39

Stále se tu na foru píše " připlať si, trapézy jsou na prd, vedení jedině podepřené...."
všichni přeci nemají na cnc statisíce. Radíš tedy pokud nemáš sto tisíc, tak nestav??
RCR
Příspěvky: 72
Registrován: 22. 7. 2007, 2:16
Bydliště: Lázně Bohdaneč

29. 3. 2008, 7:31

cncp100: Pokud dobře čtu, tak ti Pupak radí aby jsi si sehnal informace a pak utrácel a ne bezhlavě vyhazoval peníze nebo pokud jich máš tolik že ti to nevadí?Pak je ale bezpředmětná tvá starost o cenu.Já jsem "chudý" a tak si prostě nemohu dovolit levně kupovat.Já potřebuji funkční věc hned na poprvé.Nebo máš jiný názor?A pokud se ti nelíbí Pupákův styl ,tak měj na paměti ,že má jakési výsledky, které se nebojí ukázat a polemizovat o nich.A prosím tě ,můžeš nám laskavě ukázat tvé výsledky, určitě by jsme rádi porovnaly a stali se laskavou porotou.Navíc mám dojem že konzultace chtěl JooH a i ten si to rychle a samostatně přebral a jen asi potřeboval podporu názoru.Je to asi šukulný kluk.Děkuji za tvůj čas.
RCR
Uživatelský avatar
cncp100
Příspěvky: 572
Registrován: 29. 12. 2006, 8:02
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

29. 3. 2008, 8:16

RCR píše:cncp100: Pokud dobře čtu, tak ti Pupak radí aby jsi si sehnal informace a pak utrácel a ne bezhlavě vyhazoval peníze nebo pokud jich máš tolik že ti to nevadí?Pak je ale bezpředmětná tvá starost o cenu.Já jsem "chudý" a tak si prostě nemohu dovolit levně kupovat.Já potřebuji funkční věc hned na poprvé.Nebo máš jiný názor?A pokud se ti nelíbí Pupákův styl ,tak měj na paměti ,že má jakési výsledky, které se nebojí ukázat a polemizovat o nich.A prosím tě ,můžeš nám laskavě ukázat tvé výsledky, určitě by jsme rádi porovnaly a stali se laskavou porotou.Navíc mám dojem že konzultace chtěl JooH a i ten si to rychle a samostatně přebral a jen asi potřeboval podporu názoru.Je to asi šukulný kluk.Děkuji za tvůj čas.
Myslím, že peníze na vyhazování nemá nikdo. Jen si myslí, že normální hobysta kutil nedá za cnc statisíce, pokud to není přímo jeho velké hoby. Proč myslíš, že to není funkční, viděl jsi to v akci? Podívej se na internet a chvíli googluj. Takových podobných kousků ( home made) najdeš stovky. Samozřejmě, že od něj asi nemůžeš očekávat nějakou hrubou práci a zacházení. Ale pochop, že pro někoho to prostě stačí.
Nikomu nic nenutím, každý ať si koupí, nebo vyrobí co chce a na co má.
Nemůžeš přeci soudit dle to, že to nemá kul. šrouby, vedení př. Hiwin, motory 3Nm, že to nebude fungovat.
Koukni např. na toto http://www.freeair.cz/Hobby%20420.html
Jak vypadá (kolik sice stojí) ale přitom toho odpracoval plotřík mraky.
RCR
Příspěvky: 72
Registrován: 22. 7. 2007, 2:16
Bydliště: Lázně Bohdaneč

29. 3. 2008, 8:37

Víš modelařinu dělám 32 let ,cnc frézami amatérské konstrukce se zajímám 8 let a měl jsem to štěstí ,že jsem potkal velice korektní lidi, kteří nechtěli jen vydělat, ale byly ochotni se o poznatky podělit A těch bylo poměrně dost a dovolím si mezi ně počítat i Pupaka, ač bych měl k němu osobní výhradu, tak v oblasti stavby cnc mašinek amatérské konstrukce už začíná zapomínat základy toho co ty budeš ještě dlouho hledat.A vlastně je jeho chybou, že se šel rozdělit o to, co zná a považuje za správné z člověkem ,který dogmaticky uznává jen své tvrzení.Znovu zdůrazňuji že názor byl pro JooH a ne pro tebe ,neb tvé znalosti jsou jistě ............Více diskuzi pokládám za bezpředmětnou, tématu se netýkající.
RCR
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 3. 2008, 8:42

no ono toho na internetu najdes spousty
ty stroje maji jedno spolecne vypadaji jako neco co muze fungovat
naprazdno to na videich jezdi
ale fotku se sponama tam nenajdes NIKDY!!!
cim to asi je?

takze kdyz zacnes setrit prilis vyrobis neco co se podoba pocitacem rizenemu obrabecimu stroji ale obrabet to nemuze
casto se stane ze to nemuze ani jezdit protoze se to pruhybama krizi a zadrhava
takovy stavitel dela upravy a upravy svuj stroj stavi roky a postupem casu tam vymenuje lineary srouby pohony elektroniku az se dostane k necemu co tady vsichni kdo uz neco postavili doporucuji jako spolehlive funkcni reseni
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

29. 3. 2008, 9:13

Je treba si uvedomit,ze stavet,nebo kupovat cokoli,co nefunguje tak,jak ma nema smysl.Nejde tvrdit,ze to funguje jen na pul,protoze je to levne.
Pouzitelna frezka se da postavit za 40-50 tis. Kc. Praci ovsem musis investovat vlastni.Na ebay se sezenou kvalitni komponenty za 1/3-1/4 normalni ceny a s tim uz se da neco delat.Normalni clovek lituje i 10 tisic,kdyz je vyhodi do kanalu a to je presne pripad tehle pseudostroju z internetu.Tam vyrobce spoleha na neznalost lidi a nabizi jim nejaky stroj,ktery vychvali,ale nic negarantuje.Pokud si ho koupis a zjistis,ze je na nic,mas proste smulu.Ono se to vzdycky da nejak okecat,aby s tim neslo nic delat.Je to vse jen o solidnosti toho,kdo neco prodava,nebo o znalostech toho,kdo kupuje.Tohle forum je taky o tom,aby ty znalejsi usetrili tem mene znalym nervy a penize.
Myslim,ze lidi,kteri by mohli zbytecne vyhazovat statisice ,tady moc nenajdes.
Uživatelský avatar
cncp100
Příspěvky: 572
Registrován: 29. 12. 2006, 8:02
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

29. 3. 2008, 9:17

ffgbvrt
Naposledy upravil(a) cncp100 dne 29. 3. 2008, 9:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cncp100
Příspěvky: 572
Registrován: 29. 12. 2006, 8:02
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

29. 3. 2008, 9:19

robokop píše:no ono toho na internetu najdes spousty
ty stroje maji jedno spolecne vypadaji jako neco co muze fungovat
naprazdno to na videich jezdi
ale fotku se sponama tam nenajdes NIKDY!!!
cim to asi je?

takze kdyz zacnes setrit prilis vyrobis neco co se podoba pocitacem rizenemu obrabecimu stroji ale obrabet to nemuze
casto se stane ze to nemuze ani jezdit protoze se to pruhybama krizi a zadrhava
takovy stavitel dela upravy a upravy svuj stroj stavi roky a postupem casu tam vymenuje lineary srouby pohony elektroniku az se dostane k necemu co tady vsichni kdo uz neco postavili doporucuji jako spolehlive funkcni reseni
Souhlasím s Tebou. O lety prověřené konstrukce nemá cenu tady debatovat, ale vše je přeci o ceně.

Troufnu si říci, že obyč. modelář, který řeže balzu, překližku, nějaké lamináty ... šáhne po obyčejné frézce za "pár" kaček
než stroji za set tisíc, které nabízíš například Ty? I když jejich kvalitu, funkčnost, provedení, výdrž.... nelze srovnávat ani v nejmenším detailu.

Myslím, že toto forum bylo založeno proto, abychom se podělili o názory, fotografie našich výrobků, ceny, materiály atd...

Ale někdo kdo příjde s otázkou, že by chtěl znát názor na nějaký výrobek za cca 30000,- a já mu řeknu to je na nic kup si jiný za 200 000,-

Proč si někdo koupí notebook za 20 000,- když dělají i za 100 000,- ?
Proč si někdo postaví barák za 2 mil. když by mohl za 20 mil. ??

Kdo z nás by nechtěl to nejlepší. Přeci když už, tak už. Ale máme na to.

Vaše rada tedy zní - pokud nemáš 100 tis. tak nestav??
Odpovědět

Zpět na „výrobci mini cnc“