3D fréza

JooH
Příspěvky: 114
Registrován: 20. 7. 2007, 8:07
Bydliště: Chomutov - Ústecký Kraj

27. 3. 2008, 7:54

Zdravím,
rád bych znal Váš názor na tudle frézu. Uvažují o její koupi ( http://www.cnc-multitool.com/cnc-fraese.asp?langid=13 ). Potřebuji něco na tvorbu 3D forem pro vakuovou infuzi a vyřezávání dílů ze sklolaminátu apod. Děkuji
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

27. 3. 2008, 8:33

Tohle snad ani nemuzou nazyvat frezkou.Horsi konstrukce jsem nevidel ani u amateru zacatecniku.S timhle muzes frezovat tak vzduch.
Nepodeprene tyce maji pruznost, ktera znemozni jakekoli rozumne obrabeni krome gravirovani pismenek jehlou.
Kdyz vidim,jaky kontrukce umi udelat studaci tady na foru,pripada mi tohle jako spatnej vtip.
JooH
Příspěvky: 114
Registrován: 20. 7. 2007, 8:07
Bydliště: Chomutov - Ústecký Kraj

27. 3. 2008, 8:55

To jsem přesně chtěl slyšet. A na těch videích to vypadalo tak slibně. Musím ale říct, že jsem to čekal. Děkuju za názor ;-)
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

27. 3. 2008, 9:24

Cituji:
CNC-Fréza 3D pro je zavedené, pocítacem rízená CNC-fréza, nezávisle kontrolovatelná okolo trí os.

Dovoluje uživateli frézovat jakékoliv 3D tvary z následujících materiálu.
.........
Vysoká odolnost pohyblivých cástí kombinovaná s nápaditým designem a prijatelnou cenou ciní Styrocut 3D volbou císlo jedna pro amatérské a poloprofesionální zákazníky.

Behem vývoje jsme venovali nejvetší pozornost stabilite a kvalite výrobku. Hrídle z kvalitní oceli s ložisky v kombinaci z cástmi z práškových kovu, vyrobené z QS oceli, zajištují presné rezání stejne jako dlouhou životnost. Zarízení bylo vyrobeno v Nemecku a má pecet "Made in Germany"

Výrobek nabízí 5ti letou záruku na vnitrní zarízení a 2 letou záruku na elektrické cásti a krokový pohon.
Konec citace.

Tak mne tím dostali: Nemecko je Nemecko, propátral jsem ledničku a žádná potravina v ní uložená mi nenabídla nějakou záruku, natož tak dobrou chuť. Asi půjdu spát hladný jako pes. Prý je to zdravé, ale já se budím, když mám hlad.
JooH
Příspěvky: 114
Registrován: 20. 7. 2007, 8:07
Bydliště: Chomutov - Ústecký Kraj

27. 3. 2008, 10:13

Dobře, tady jsem při tom hledání asi hodně přestřelil. Ale věc se má asi tak, že bych rád měl frézku, která bude schopná těch věcí, co jsem psal a to pro komerční účely. Jenže co jsem tak koukal po netu tak žádnou "rozumnou frézu" ve smyslu finančním nenašel a co se týká stavby tak je problém s tím, že nemám možnost zpracovat dural. Tak to jen na vysvětlení k mému zoufalému dotazu ohledně téhle frézy, která mě zaslepila především cenou :lol: 8)
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

28. 3. 2008, 5:15

Jaka je ta uzasna cena?
kalin.oleg
Příspěvky: 313
Registrován: 15. 7. 2006, 5:37
Kontaktovat uživatele:

28. 3. 2008, 6:10

Počas práce s CNC možno fajčiť...
JooH
Příspěvky: 114
Registrován: 20. 7. 2007, 8:07
Bydliště: Chomutov - Ústecký Kraj

28. 3. 2008, 6:46

No právě.... zaujmou :lol: :lol: :lol: ještě díky kurzu EUR/CZK
kalin.oleg
Příspěvky: 313
Registrován: 15. 7. 2006, 5:37
Kontaktovat uživatele:

28. 3. 2008, 7:26

Napriek priaznivému kurzu by som za to nedal ani dealerskú cenu. To už by som asi radšej zaplatil základný model STEP 4, ktorý by už možno k niečomu aj bol použiteľný.
Počas práce s CNC možno fajčiť...
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

28. 3. 2008, 8:18

Me nekdy pripada,ze tohle uz je na hranici podvodu.To prece nemuze nikdo myslet vazne.I za ty ceny je to naprosty smejd nepouzitelny na nic jineho nez seznameni s CNC technikou jako demonstracni hracka.A to je zase moc drahy.Kazdou chvili na netu vidim nejaky tyckovy router vydavany za frezku.Kdo si tohle koupi,vyhodi penize do hajzlu.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 3. 2008, 8:42

ta cena by byla realna kdyby tam nebylo to E ale Kc
je az s podivem jakou drzosti si dovoli nabizet za takove ceny v podstate nefunkcni vec

skutecne bych se nebal to nazyvat podvodem
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
JooH
Příspěvky: 114
Registrován: 20. 7. 2007, 8:07
Bydliště: Chomutov - Ústecký Kraj

28. 3. 2008, 9:28

Vím že se to asi nedá říct úplně jasně. Ale jakou frézu by jsme tedy doporučili? Vím, že se to tu řešilo už mockrát, ale zajímalo by mě jestli se z toho dá udělat nějaký rozumný závěr? Koukal jsem tady do sekce výrobci mini cnc, ale většinou tu byl jen odkaz a žádný názor k tomu.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 3. 2008, 9:42

jestli chces delat slusne 3D formy do duralu
a chces mit slusnou efektivitu tak zapomen na stroje z duralu ale podivej se po oceli nebo litine tedy stroji s dost robustnim ramem

i duralovej stroj to zvladne ale musi byt hodne robustni viz treba pupak
ale nepocitej ze tam vemes 15 frezu a pojedes s ni bezhlave do materialu
budes muset hodne slevit ze zaberu frezy a posuvu, zase se to da dohnat otackami a pak ten posuv muze trosku nahoru

specifikuj material a pozadovane rozjezdy pripadne ocekavany vykon
tedy co si predstavujes za jakou dobu obrobene
kvalitni forma se na rychlem profi CNC za miliony dela cca den nebo vice
kdyz budes mit desetinovej vykon.....

zkus navrhnout konkretni vyrobek a podle toho se da odhadnout doba obrabeni
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
JooH
Příspěvky: 114
Registrován: 20. 7. 2007, 8:07
Bydliště: Chomutov - Ústecký Kraj

28. 3. 2008, 9:51

formy do duralu bych asi dělat nechtěl. Chtěl jsem spíš frézovat (2D) ze sklolaminátu a carbonu a pak také vyfrézovat formu např. ze sádry (3D) a poté ji vylít z nějakého polymeru. Popřípadě mít možnost zajet do dřeva a hliníku (neočekávám od toho extrémní rychlost ani nechci hliník/hřevo "trhat ani 10frézou do 1cm), pro začátek opravdu jen něco rozumného a za rozumnou cenu. Ještě tu pořád je možnost vlastní výroby z Al profilů, ale ta tuhost asi už tuplem nebude nic moc...
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

28. 3. 2008, 9:55

Od pradávna se říká: přijde hloupý, co tě koupí.
V kamenném krámu si to koupí jenoum trouba, který si to nenechá předvést. Na internetu je šance, že naletí více lidí. Mechanika nemá snad větší cenu než materiál (šrotová cena by byla přijatelnější), jaké jsou pohony, těžko říci. Já bych se obával dát do toho i tangenciální nůž, natož tak rotační nástroj.
Odpovědět

Zpět na „výrobci mini cnc“