LinuxCNC 2.7.0

Odpovědět
marabu
Příspěvky: 388
Registrován: 20. 12. 2014, 8:23
Bydliště: Orlová Lutyně

30. 4. 2017, 6:53

RaS píše:mnohdy je srozumitelnější nechat text v angličtině než tenhle google překlad, nebo z toho snad rozumíš tomu co máš dělat?
musím říc že poněkud více jak anglickému textu ...a pokud nějaká věta nedává smysl tak s kobinací originalu to nějak skloubím
Mn-80
marabu
Příspěvky: 388
Registrován: 20. 12. 2014, 8:23
Bydliště: Orlová Lutyně

30. 4. 2017, 7:47

Laicky bych to popsal asi tak
v Biosu jsem vypnul vše co jsem nepotřeboval ......zvukovku , seriový potrt ,sledování výkonu ,měření teploty, řízení ventilátoru ,veškeré security, vypnute USB front panel
paralerní lince nastaveno IRQ napevno místo atuo
ethernetu nastaveno IRQ -----" -------
Disk nastaven na UDMA
a nějaké max taktovaní procesoru vypnuto .
ještě šlo laborovat s PCI zběrnicí ale tam jsem nevěděl jestli tím nezruším LPT
po restartu system kupodivu najel
po spuštění Latency testu byly hodnoty 21680 tak jsem si říkal že to asi pomohlo ale jsen jsem spustil web Youtube a na něm video klip tak hned skočil 490365 pak k tomu jsem začal rozbalovat ze zip souborů a byl jsem na 515095 a zadávání textu klávesnicí 773 371
při obnovení testu jsem zjistil že jen psaní na klavesnici ho zatíží na tolik že to skočí na nějakých 550000 to už je dos hodně

Pak ještě to systemové nastavení co je popisované v prvních řádcích toho pžekladu ale tam nevím kde šáhnout
Hold s tou deskou budu podpírat asi stůl :D
Mn-80
marabu
Příspěvky: 388
Registrován: 20. 12. 2014, 8:23
Bydliště: Orlová Lutyně

30. 4. 2017, 8:01

myslím ře i tady u Task manageru jde něco povypínat a nastavit priority ale to bych asi já jen střílel od boku o kterého řádku co nastavit a co je možné stopnout
8.png
Mn-80
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 4. 2017, 8:12

Takhle to moc nefunguje
Musis trosku vic do hloubky
Popresouvat ty procesy mezi cpu viz prispevek vyse
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
marabu
Příspěvky: 388
Registrován: 20. 12. 2014, 8:23
Bydliště: Orlová Lutyně

30. 4. 2017, 8:32

robokop píše:Takhle to moc nefunguje
Musis trosku vic do hloubky
Popresouvat ty procesy mezi cpu viz prispevek vyse
buhužel nevím jak
Mn-80
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

30. 4. 2017, 8:57

Ono to bylo určeno spíš pro lidi, kteří s tím už nějaký pátek dělají (nakonec jsem to tam i napsal). Do tohoto vlákna jsem dal jen proto, že se to zrovna hodilo.
Zablokovat nějaké nemaskovatelné přerušení zápisem do registrů chipsetu tady bude umět řekl bych asi tolik lidí, co by se dalo spočítat na prstech pravé ruky starého truhláře.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

30. 4. 2017, 9:02

není jednodušší investovat pár stovek do něčeho co funguje? starý použitelný počítač máš kolem 1000ky a chodí to..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

30. 4. 2017, 9:19

Pro marabua určitě ano. Možná to spraví i míň než 1000 Kč.
Ale třeba mě by docela lákalo zjistit přesné závislosti a naučit se je využívat.
Před hodně dlouhou dobou jsem psal SW, který běžel na PC bez BIOSu. Prostě se z toho PC použil jenom HW, veškeré programování chipsetu a všech periferií jsem si řešil sám.
To bylo ale ještě v době, kdy byl svět v pořádku, a dala se sehnat dokumentace k chipsetům. Pak to bylo dlouhou dobu nemožné, teď je ale možná díky internetu a hackerským skupinám třeba zase nějaká šance.
marabu
Příspěvky: 388
Registrován: 20. 12. 2014, 8:23
Bydliště: Orlová Lutyně

1. 5. 2017, 8:25

Mex píše:Ono to bylo určeno spíš pro lidi, kteří s tím už nějaký pátek dělají (nakonec jsem to tam i napsal). Do tohoto vlákna jsem dal jen proto, že se to zrovna hodilo.
Zablokovat nějaké nemaskovatelné přerušení zápisem do registrů chipsetu tady bude umět řekl bych asi tolik lidí, co by se dalo spočítat na prstech pravé ruky starého truhláře.
ono záleží jestli ten truhlář nebyl třeba levák pak mu možná na pravé ruce nějaký prst zůstal ........ :D
Ale přesně jak jste psali pro mně bude lepší sehnat lepší střeva do PC Každopádně díky za odpovědi a robokop at mi napíše SS kam poslat příspěvek na provoz
Mn-80
marabu
Příspěvky: 388
Registrován: 20. 12. 2014, 8:23
Bydliště: Orlová Lutyně

5. 5. 2017, 11:12

Nevím jestli ten dotaz patří sem ale jelikož se jedná o LinuxCNC tak sna jo
jestli by se našla spásná duše a objasnila mi nastavení níže uvedeného
9.png
přeložit si to je jedna věc došel jsem tím překladem k nějakým výsledkům avšak ne valným nekdy se povedlo to nastavit tak že počítač nebyl schopen dráhy ani po hodině vygenerovat a nebo i s hrubováním na 2 vrstvy což při 2mm frezce při zajetí 5mm do materialu i při malé rychlosti vedlo k zlomení
pokud někdo stratí chvilku a má nějaký popis co a jak který řádek v nastavení spůsobí budu vděčný
Mn-80
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

5. 5. 2017, 6:16

Aniž vůbec vím o co jde, tak první pocity:
- nastavení rychlostí jsou celkem OK, 600 mm/min při obrábění a 400 mm/min najíždění do materiálu vypadají rozumně
- otáčky 1000 RPM jsou podle mě hodně nízké, dal bych nejmíň 10x tolik nebo i víc (podle půměru a materiálu frézy, obráběného materiálu atd.)
- podle mě je nesmyslně nastavený Tool Diameter, tj. průměr nástroje (frézy) na 0.2mm, takovou frézu asi nemáš, takže tam dej průměr v mm své konkrétní frézy
- podle mě je blbě nastavená bezpečná výška při přejezdu nad materiálem Safety Height, takže místo 0.012mm tam dej třeba 10mm, při nerovném polotovaru i víc
marabu
Příspěvky: 388
Registrován: 20. 12. 2014, 8:23
Bydliště: Orlová Lutyně

5. 5. 2017, 7:16

Mex píše:Aniž vůbec vím o co jde, tak první pocity:
- nastavení rychlostí jsou celkem OK, 600 mm/min při obrábění a 400 mm/min najíždění do materiálu vypadají rozumně
- otáčky 1000 RPM jsou podle mě hodně nízké, dal bych nejmíň 10x tolik nebo i víc (podle půměru a materiálu frézy, obráběného materiálu atd.)
- podle mě je nesmyslně nastavený Tool Diameter, tj. průměr nástroje (frézy) na 0.2mm, takovou frézu asi nemáš, takže tam dej průměr v mm své konkrétní frézy
- podle mě je blbě nastavená bezpečná výška při přejezdu nad materiálem Safety Height, takže místo 0.012mm tam dej třeba 10mm, při nerovném polotovaru i víc
díky za info
o ostatním nastavení nic nevíš ********** , nevím jestli jde nastavit aby to bralo hloubku třeba po 1 mm

Když jsem nastavil tool diameter 2 tak už to nějak nechto vypočítat dráhu tedy po hodině stále pracoval (opakováno 2x ) jestli je to PC nebo chybné udaje nevím musel jsem natvrdo vypnout CNC
Mn-80
camsk
Příspěvky: 17
Registrován: 3. 11. 2012, 12:43

29. 5. 2017, 4:16

Dobrý deň.
Tak sa na mňa obrátil Linux Debian, že potrebuje nainštalovať aktualizácie a ja blbec som to povolil.
Mal som na ploche (podotýkam, že už len mal) upravenú ikonku pre laser a pre frézu (podľa toho čo mám práve nasadené, pekné ikony frézy a lasera). Tomu samozrejme zodpovedali aj všetky upravene súbory pre nastavenie výšky osi Z pomocou touch pad, houmovanie atď.
Teraz tam mám znova dvoch hnusných žlto čiernych tučniakov, ktorí si samozrejme nepamatajú ako majú fungovať všetky tie tlačítka, čo som horko ťažko nadefinoval a samozrejme po mesiacoch si už vôbec nepamatam čo kde ako.
Ja viem, chyba je vždy medzi stoličkou a monitorom,(asi som pri tej aktualizáci povolil aj to čo som nemal) ale majú šťastie všetci ti zažratí linuxáci, že tu teraz u mňa nie je ani jeden v izbe.

Takže viete mi niekto poradiť?
Asi sa pri aktualizácii obnovili nejaké default nastavenia.
Ja sa potrebujem vrátiť spať ku tým mojim upraveným súborom, aby som to zbytočne celé neštudoval znova.
Tak som našiel zálohu celeho na normalnom PC, ale aj tak by ma zaujímalo čo robím zle pri aktualizácii, že sa to vždy prepíše.

Nech žije Winux - toto nie je preklep )))))
fréza 3020T, LinuxCNC AXIS2.7.8
fupe
Příspěvky: 638
Registrován: 27. 5. 2008, 9:10
Bydliště: Praha

29. 5. 2017, 7:03

camsk píše:Dobrý deň.
Tak sa na mňa obrátil Linux Debian, že potrebuje nainštalovať aktualizácie a ja blbec som to povolil.
Mal som na ploche (podotýkam, že už len mal) upravenú ikonku pre laser a pre frézu (podľa toho čo mám práve nasadené, pekné ikony frézy a lasera). Tomu samozrejme zodpovedali aj všetky upravene súbory pre nastavenie výšky osi Z pomocou touch pad, houmovanie atď.
Teraz tam mám znova dvoch hnusných žlto čiernych tučniakov, ktorí si samozrejme nepamatajú ako majú fungovať všetky tie tlačítka, čo som horko ťažko nadefinoval a samozrejme po mesiacoch si už vôbec nepamatam čo kde ako.
Ja viem, chyba je vždy medzi stoličkou a monitorom,(asi som pri tej aktualizáci povolil aj to čo som nemal) ale majú šťastie všetci ti zažratí linuxáci, že tu teraz u mňa nie je ani jeden v izbe.

Takže viete mi niekto poradiť?
Asi sa pri aktualizácii obnovili nejaké default nastavenia.
Ja sa potrebujem vrátiť spať ku tým mojim upraveným súborom, aby som to zbytočne celé neštudoval znova.
Tak som našiel zálohu celeho na normalnom PC, ale aj tak by ma zaujímalo čo robím zle pri aktualizácii, že sa to vždy prepíše.

Nech žije Winux - toto nie je preklep )))))
Záleží, jestli si udělal upgrade nebo update. jestli si zvednul verzi systemu treba z 10.04 na 12.04 nebo na 14.04 ,ani netusim co to nabizi, tak je to problem, ale co by se urcite nemelo stat je to, ze ti to prepise tvoji puvodni funkci konfiguraci.
podivej se do adresare /home/tvujlogin/linuxcnc/config a tam nekde bude tvoje konfiguarace (celej adresar). Jestli ti to predelalo verzi jadra na nerealtimovou, tak je jasny, ze to nejde spustit. Pak doporucuju zazalohovat adresar s konfiguraci, znova nainstalovat z placky nebo z flasdisku linuxcnc a pak nakopirovat zpet konfiguraci.
Existujou i jiny cesty, ale podle toho co pises o ikonkach bych se do nich bejt tebou nepoustel. :-)
dokazes spustit linuxcnc z prikazovy řádky? jestli ano, co ti to pise?

M
camsk
Příspěvky: 17
Registrován: 3. 11. 2012, 12:43

30. 5. 2017, 7:06

Ahoj, ďakujem za reakciu,
tak bol to iba update (po štarte vyskocilo okno ze ma nove aktualizácie zmenilo to pár knižníc, jadro sa určite nemenilo)
Linux Debian funguje, LinuxCNC AXIS2.7.8 funguje, ( len ikona na ploche sa zmenila na default) a pridane buttony na nastavenie Z osi prestali reagovať.
Celé sa to už zopakovalo 2x vždy po nejakých 2-3 mesiacoch podlahnem tomu oknu pri štarte a povolim aktualizácie.
Potom musím nakopírovať z USB zálohu mojej konfiguracie LinuxCNC AXIS2.7.8 (nie celeho Debianu) a zase to funguje.
Otázka je čo mám zle urobené, že po aktualizáciách mi niekedy prepíše moju konfiguráciu za default.
Ak to aj nevyriešime tak klasická rada pre všetkých ZALOHOVAT vždy a všetko )))))
fréza 3020T, LinuxCNC AXIS2.7.8
Odpovědět

Zpět na „LinuxCNC - drive pod nazvem EMC2“