pomoc - nenastartuje EMC

Odpovědět
Uživatelský avatar
FIAM
Příspěvky: 79
Registrován: 14. 10. 2007, 5:03
Bydliště: Svitavy

27. 7. 2017, 9:45

Zdravím vespolek.
Udělal jsem krávovinu a povolil upgrade (update? mám v tom hokej) a nenabíhá mi EMC2. Mám Wheezy - co je tam ted neumím zjistit, ale spadne to při staru EMC asi na AXISu. Když nakopnu stepconf, vše šlape, testy cvičí s osama jak mají, tak si myslím (?-bolí to :)) že jádro běží, akorát nevim, kde se (a jak) nastavuje ten AXIS a co se s nim mohlo stát, nebo je vše jinak? Reinstal se mi nechce, mám (měl) jsem všechno už hezky poladěné a funkční, několik upgradů už bey problémů proběhlo, tedy až na ten poslední. Jediné, co mi vadí jsou vyměněna Y a Z na klábosnici i když ji mám správně nastavenou na tu co chci a neumím vyměnit tyhle klávesy. Stroj fungoval parádně ke spokojenosti.
Může mi někdo poradit?
  • Print file information:
    RUN_IN_PLACE=no
    LINUXCNC_DIR=
    LINUXCNC_BIN_DIR=/usr/bin
    LINUXCNC_TCL_DIR=/usr/lib/tcltk/linuxcnc
    LINUXCNC_SCRIPT_DIR=
    LINUXCNC_RTLIB_DIR=/usr/realtime-3.4-9-rtai-686-pae/modules/linuxcnc
    LINUXCNC_CONFIG_DIR=
    LINUXCNC_LANG_DIR=/usr/share/linuxcnc/tcl/msgs
    INIVAR=inivar
    HALCMD=halcmd
    LINUXCNC_EMCSH=/usr/bin/wish8.5
    LINUXCNC - 2.7.10
    Machine configuration directory is '/home/peter/linuxcnc/configs/fiam-cnc_drevo'
    Machine configuration file is 'fiam-cnc_drevo.ini'
    INIFILE=/home/peter/linuxcnc/configs/fiam-cnc_drevo/fiam-cnc_drevo.ini
    PARAMETER_FILE=linuxcnc.var
    TASK=milltask
    HALUI=
    DISPLAY=axis
    Starting LinuxCNC...
    Starting LinuxCNC server program: linuxcncsvr
    Loading Real Time OS, RTAPI, and HAL_LIB modules
    Starting LinuxCNC IO program: io
    Found file(REL): ./fiam-cnc_drevo.hal
    Found file(REL): ./custom.hal
    Starting TASK program: milltask
    Starting DISPLAY program: axis
    Shutting down and cleaning up LinuxCNC...
    Killing task linuxcncsvr, PID=6425
    Killing task milltask, PID=6478
    task: 43 cycles, min=0.000006, max=0.010101, avg=0.006801, 0 latency excursions (> 10x expected cycle time of 0.010000s)
    Removing HAL_LIB, RTAPI, and Real Time OS modules
    Removing NML shared memory segments
první funkční plotr v roce 1988 ;-))
Uživatelský avatar
FIAM
Příspěvky: 79
Registrován: 14. 10. 2007, 5:03
Bydliště: Svitavy

25. 8. 2017, 9:09

HMMM, tak nic... :(
Přeinstalovat, co?
první funkční plotr v roce 1988 ;-))
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8873
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

26. 8. 2017, 3:13

Padá to, i když stepconfem vytvoříš úplně novou konfiguraci?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
FIAM
Příspěvky: 79
Registrován: 14. 10. 2007, 5:03
Bydliště: Svitavy

27. 8. 2017, 6:32

Ano, mám těch configů už pár a furt stejné. Nejhorší je, že mám potíže i s reinstalaci, nějak mi nebere BIOS USB klíčenku a už si prd pamatuji ve kterém prog jsem ji dělal... (CD nenám) :( :oops: Jitter mi to dá 3500 a i když dám mnohem méně (tedy větší číslo) NIC.... Vypadá to, že to klekně na AXIS a neumím dát nic jiného i když vím, že to tam je.
první funkční plotr v roce 1988 ;-))
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

27. 8. 2017, 7:03

vtvém konfigu přepiš axis třeba na TkEMC nebo NCGUI
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

27. 8. 2017, 7:18

Ajajaj, pechfógl. Napřed nefungovalo LinuxCNC, pak už ani boot z USB, za chvilku už ani nepůjde zapnout elektrika.
Někdy pomáhá si o půlnoci za úplňku 3x odplivnou přes levé rameno směrem k severu. ;-)

Máš pěkné výročí, je to přesně měsíc, co jsi napsal první příspěvek, že ti to nejede.
Tak abys nemusel slavit další měsíční výročí, tak bych ti navrhoval si schovat všechny konfigurace (psal jsi, že to máš vymazlený). Linux obecně má textové konfiguráky a ne nějaké podělané registry, takže je můžeš snadno schovat a pak zase obnovit. Navíc si tím uděláš zálohu pro případné budoucí průsery.
No a pak čistou instalaci. Po tom trojím odplivnutí by už možná to USB mohlo chodit. Pokud ani odplivnutí nepomůže, tak se zkus pohrabat v konfiguraci BIOSu.
Uživatelský avatar
FIAM
Příspěvky: 79
Registrován: 14. 10. 2007, 5:03
Bydliště: Svitavy

27. 8. 2017, 10:40

Mexi, nebýt Tvé rady umřu blbej, ale hlavně že to už běží. Jistěže je to tím odplivutím přes levé rameno :D a tímhle Ti oficiálně děkuji :) . BIOS byl OK, jenom bylo nutné odstranit problém mezi klávesnicí a židlí, což se povedlo a reinstall proběhl, překvapivě (jistě díky mnoha plivancům :D ) se ty moje vymazlenosti zachovaly. No a AXIS se rozběhl, mohu nastavovat a ladit. Akorát jsem měl celkem slušné bobky z uřčení správné oblasti kam to mám nasypat - pamatuj si to nějaký růček jak to tam vlastně máš a když to na tebe vybafne a nemáš jak kontrolovat... No povedlo se, běhá to a jdu vrčet s mašinkou a obdivovat ten nový planer.
No a k tomu výročí - jel jsem na UBUNTU, nějaká 10.10 verze EMC, takže zase mi to tak nechybělo a dófal jsem, že mi nějaký guru mezičasem napíše příkaz, co by mi tu mou hloupost s upgradem napravil. Sám jsem (asi věčný) začátečník v linuxu a dělá mi problém i nastavení klávesnice na českou QWERTY. No a zálohy těch nastavení mám, ale nefungovali, muselo to přepsat nějaký jiný soubor a problém byl na světě.
Packovi dík za připomenutí toho TKEMC (když jsem blbej a všechno zapomenu), ale když to už chodí v tom AXISu tak zůstanu při tom. Experimenty si nechám na dobu, když opět něco zmrvím :oops: :lol:
Jdu zkusit, jestli ještě jde zapnout ta elektřina :P
Teď vážně - dík oboum.
první funkční plotr v roce 1988 ;-))
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

27. 8. 2017, 11:02

Blahopřeji.

Z jiného soudku: prosím ten Tvůj avatar ... není to doufám čáp, že ne?
Uživatelský avatar
FIAM
Příspěvky: 79
Registrován: 14. 10. 2007, 5:03
Bydliště: Svitavy

29. 8. 2017, 10:26

Mex píše:Blahopřeji.

Z jiného soudku: prosím ten Tvůj avatar ... není to doufám čáp, že ne?
:D ne, je to (prý) pelikán. Jeden z profesorů létání (čáp je taky jeden) . Lítám motorový paragliding, tak jej používám, no. :)
A děkuji za gratulaci, byl to porod dokud jsem se nerozhodl k tomu reinstalu. Ale mašinka jede cca 2x rychlejc, plynule, no nádhera. Na upgrady už kašlu, když prd vím co mohu a co ne..
první funkční plotr v roce 1988 ;-))
Odpovědět

Zpět na „LinuxCNC - drive pod nazvem EMC2“