LinuxCNC v uspace

Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

6. 8. 2018, 8:22

to máš nějakej čínskej photoshop ?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

6. 8. 2018, 8:52

:lol: :lol: :lol:
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

6. 8. 2018, 12:16

fupe píše: 6. 8. 2018, 8:09 Posílám důkaz místo slibů.
Tak tohle je nezpochybnitelný důkaz, když pošleš přímo výsledky měření.
No jo, ale teď by to ještě chtělo poslat návod, jak dosáhnout aspoň trochu srovnatelně dobrých výsledků.
A to máš ještě na svém stroji nainstalované nějaké pěkné fonty, takže jsi to navíc vlastně měřil při vyšší zátěži PC.
fupe
Příspěvky: 638
Registrován: 27. 5. 2008, 9:10
Bydliště: Praha

7. 8. 2018, 7:30

Mex píše: 6. 8. 2018, 12:16 No jo, ale teď by to ještě chtělo poslat návod, jak dosáhnout aspoň trochu srovnatelně dobrých výsledků.
Tak na to bohužel už muj mspaint nestačí. Já to testuju v praci na nejaky prehistorický vykopávce Pentium 3.2GHz 1GB pameti. Svého času to byla mašina za kterou by bylo slušný auto, ne proto jak dobrý to bylo, ale protože to je HMC konzole od IBM k diskovému poli a ty si to nechali zaplatit.
JInak je to obycejny PC bez všemožných nastavovatek v biosu.
A tim si myslím že to i je. Aspon podle toho co jsem pozoroval, tak idealni je obycejna deska, bez USB3, bez fire-wire UEFI a ja nevim čeho všeho. Jednojadro (ikdyz na tom mozna uplne nezalezi) a co se da tak povypínat v biosu.
Ta moje deska ma v biosu tak nastaveni casu a z ceho ma bootovat (dokonce ani neumi boot z usb) a to je všechno.
Nechal jsem to bežet přes noc a k tomu pustil nejakou grafickou zátěž a výsledek je podle me vice nez dobrej.
Grafika byla dost zatizena, chvili ji trva nez vykresli třeba nove okno, ale realtime se drží.
uspace2.png
Nadruhou stranu sem mel na stole pecko, kde at sem delal co sem delal nedostal jsem se pod 3mega. chvili to jelo třeba 70 000 a pak to najednou škobrtlo a bylo všem. Bios povypinanej a proste nic. Takže rukama to není, je to asi jenom o štěstí a zkoušeni vice vyrobců desek.

M
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

7. 8. 2018, 1:09

fupe píše: 7. 8. 2018, 7:30 Nechal jsem to bežet přes noc a k tomu pustil nejakou grafickou zátěž a výsledek je podle me vice nez dobrej.
To mi přijde až neuvěřitelné.
Třeba kecám, a pak mě prosím opravte. Ale myslím si, že tohle už by zas tak moc na desce nemělo záviset (resp. mělo, ale trochu jinak, viz dále).

Pokud velký jitter způsobuje deska, tak je to pravděpodobně tím, že se občas dostane k lizu nějaká periferie, která nějakým NMI nebo obsazením sběrnice přibrzdí běžící Linux. Ale pokud se tohle stane, tak priorita toho NMI nebo bus-requestu je vpodstatě absolutní, takže sebere řízení systému ať už je to RTAI nebo PREEMPT-RT.

Takže rozdíl mezi RTAI (tj. kernelovým RTOS) a PREEEMPT-RT (tj. user-space RTOS) bude spíš v tom, že ten kernelový si do práce nenechá kecat nějakým jiným Linuxovým driverem. Pokud příjde NMI nebo bus-request, tak s tím prostě nic neudělá ani ten kernelový RTOS.

Proto by se mi skoro zdálo, že to Tvoje PC snů má shodou okolností drivery HW v takové kombinaci, že to i s tím PREEMP-RT vychází dobře.
Případně ještě by to mohlo být konfigurací sběrnic, že provoz na jedné nebude blokovat zbytek systému.
Musím někdy vyzkoušet user-space konfiguraci bez disku, jen s RAM-diskem, aby se nemohl projevit nějaký bus-mastering od disku. A případně ještě zkusit pustit LinuxCNC přes Xwindow, aby se nemohla projevit ani práce grafické karty.
Odpovědět

Zpět na „LinuxCNC - drive pod nazvem EMC2“