Linux CNC pro nebezpečný stroj

Odpovědět
Uživatelský avatar
zz912
Příspěvky: 1348
Registrován: 25. 5. 2008, 7:16

6. 12. 2018, 1:47

toho haase jsi vytrhnul z kontextu a asi jsi se nepodival na odkazane video
prosim precti si to znovu a podivej se na co jsem reagoval a v jakem kontextu jsem to psal
Na videu vidím pracovníka firmy HAAS, který staví stroj a ten stroj bude dokončen, označen štítkem s CE a k tomu stroji bude následně dodáno prohlášení o shodě. Poté bude prodán zákazníkovi. Co je na tom špatně?

Vy tady ale nabádáte uživatele k tomu, aby stavěli stroje ke konečnému provozování pod označením "neúplné strojní zařízení", protože pak je možno se z problémů vylhat.
LinuxCNC - MESA 7i96
zz912.webnode.cz
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

6. 12. 2018, 1:52

Az se neco stane tak se to urcite resit bude

Kde a v jakem smyslu nabadam lidi k trestne cinnosti
Ja si nejsem niceho vedom

Jeste jsme se nedozvedeli v jakem rezimu funguje vyrobni zavod haas kdyz serizuji stroje s evidentne vyblokovanou a sejmutou bezpecnosti
A pritom jsou zapnute a zadny stitek CE jeste nemaji, hybou se sami bezi a funguji a rype se v nich technik v tu chvili
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

6. 12. 2018, 1:57

Ja tady nenabadam
Jen poukazuju na to ze z hlediska selskeho rozumu to jit musi protoze jinak by jsme nemohli delat vubec nic.
Rikam ze na to jsou povolene procesy a ze nektere firmy na to sli prez neuplne strojni zarizeni coz je zakotveno v predpisech tudiz je to ppstup podle predpisu. Takze zcela legalni.
Co je na tom nezakoneho a kde v tom nekoho k necemu nabadam?

jeste mozna jedna podstatna vec kvuli ktere si nerozumime
dost casto se v tech predpisech pise o uvadeni vyrobku na trh coz predstavuje seriovou vyrobu nejakeho stroje v nasem pripade

jenze zde se prave bavime o vyrobe pripravku nebo jednouceloveho stroje nebo upravu zakaznikova stroje

neni to nedorozumeni v tomhle?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
zz912
Příspěvky: 1348
Registrován: 25. 5. 2008, 7:16

6. 12. 2018, 2:53

uvadeni vyrobku na trh coz predstavuje seriovou vyrobu nejakeho stroje v nasem pripade
Mohu poprosit o uvedení zdroje této informace? Konkrétní normu, směrnici, nebo nařízení?
LinuxCNC - MESA 7i96
zz912.webnode.cz
Uživatelský avatar
zz912
Příspěvky: 1348
Registrován: 25. 5. 2008, 7:16

6. 12. 2018, 2:58

Kde a v jakem smyslu nabadam lidi k trestne cinnosti
Ja si nejsem niceho vedom
Právě ze to děláte a já se vám to snažím vysvětlit. Proto neberte me prizpevky jako útok na Vasi osobu.
LinuxCNC - MESA 7i96
zz912.webnode.cz
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

6. 12. 2018, 2:59

Tak jsem se prokousala až na konec - tedy prozatímní konec ,ono to bude pokračovat ad absurdum :wink:
A nemohu se ubránit dojmu , že jsme zde všichni potenciálními Vychcánky a jediným Panem Normou s Razítkem na všechno ,
hlavně Harmonizovaným s EU -doplňte si zdělání...freudovský překlep se hodí :mrgreen:
Měla jsem elektrobazar a všechno bylo deklarováno jako NEFUNKČNÍ NA ROZEBRÁNÍ NA DÍLY .
Kdo si to zapojí tak vyhoří a začne od píky :twisted:
Při předvedení funkčnosti se pánové divili že to ale funguje inu odpověď byla jasná než to dovezete domů může to být nefunkční a reklamace
je bazaru jaksi nereálná -jiný kus není a vracet peníze nelze jaksi provozovat bazar když se vám vše bude vracet-no to nééé .
Obvykle je nízká cena neodradila a nakoupili .
Je na každém aby si vyhodnocoval rizika podniku .
Rizikem je již pouhé zrození a to prosím bez Vašeho souhlasu a jistotou jen smrt .
Obrázek namotájeva v soustruhu je nejlepší argument ,také kilovolti v drátech jsou dobří .
Přeživší jsou výbornými inspektory bezpečnosti práce .
Na závěr dodám že dnes se pokoušet vyrábět stroje na kšeft je sebevražda ekonomická v důsledcích i faktická .
Tady na fóru to už cvrlikají i vrabci na střeše :D :P
https://t.me/pump_upp
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

6. 12. 2018, 3:16

Cim konkretne jak nabadam

Tamto snad jasne vyplyva z te formulace
Nebo snad existuje nejaka ocuslovana norma pro stavbu vet v ceskem jazyce

Tohle uz je regulerni trolovani
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
zz912
Příspěvky: 1348
Registrován: 25. 5. 2008, 7:16

6. 12. 2018, 3:39

Paní Pavlaxy,

pokud jste prodávala věci na rozebrání, ničeho špatného jste se nedopustila. Sama uvadite ze jste upozornovala o tom, ze prodavate kusy soucastek. Pokud by Vás zákazník uváděl za podivných okolnosti zpět na trh a ještě k tomu špatně bylo by to špatně.
LinuxCNC - MESA 7i96
zz912.webnode.cz
Uživatelský avatar
zz912
Příspěvky: 1348
Registrován: 25. 5. 2008, 7:16

6. 12. 2018, 3:51

Cim konkretne jak nabadam
Tím ze nabádáte lidi aby stroje, které patří do strojního zařízení strkali do neuplneho strojniho zařízení.

Definice neúplného strojního zařízení je v ES 42/2006 jasne dana.

Pokud uvádíte ze znate firmu která má jenom neuplna strojní zařízení a povazujete to v pořádku tak z toho by většině normálních bezpecaku stoupali vlasy na hlavě.
LinuxCNC - MESA 7i96
zz912.webnode.cz
Uživatelský avatar
zz912
Příspěvky: 1348
Registrován: 25. 5. 2008, 7:16

6. 12. 2018, 3:51

Cim konkretne jak nabadam
Tím ze nabádáte lidi aby stroje, které patří do strojního zařízení strkali do neuplneho strojniho zařízení.

Definice neúplného strojního zařízení je v ES 42/2006 jasne dana.

Pokud uvádíte ze znate firmu která má jenom neuplna strojní zařízení a povazujete to v pořádku tak z toho by většině normálních bezpecaku stoupali vlasy na hlavě.
LinuxCNC - MESA 7i96
zz912.webnode.cz
fupe
Příspěvky: 638
Registrován: 27. 5. 2008, 9:10
Bydliště: Praha

6. 12. 2018, 4:37

zz912 píše: . Tudíž ji budu konstruovat rovnou pro linku, kde bude pracovat nekvalifikovaný personál a rovnou najedu do A-čkové normy, vyhodnotím rizika, udělám jejich analýzu a na základě toho vybavím stroj bezpečnostními prvky.
Omlovám se za větu vytrženou z kontextu, ale fakt mě pobavila.

Ja když stojím u soustruhu nebo u jiného stroje, tak to dělam podobně. Vyhodnotím rizika, udělám analýzu všeho možného a ta sviňa stroj nebo obrobek se občas zachová jinak než sem předpokládal.
Ono vyhodnotit všechna rizika obsluhy podle mě ani nejde. Protože člověk (myšleno nekvalifikovana obsluha stroje) občas vymyslí takovou kravinu, že to prostě nevymyslíš, leda mašinu zamknout do skladu a vypojit ji z elektriky. jinak je prostě nebezpečná.
Nechci tady kazit bezpečnostní morálku, ale odcamcať pocamcať.
Když chce nekdo abych mu pomohl postavit mašinu, tak je to podle mě stejny jako když najdu v kůlně po dědovi stroj, kterej ani nevim na co je a dam ho bazar. Tam snad pro pána boha taky neručím za to že to nejakýmu truhlikovy vysekne oko. A normy k tomu nestuduju.
Neco jineho je, když budu stavět mašiny a ty prodávat firmám do vyroby. Tam chapu, že nejaký to razítko bude potřeba a prodraží mašinu tolik, že to nebude mit smysl. možná proto tu na foru není téměř nikdo kdo by se tím živil.

Ale možná ze mě jenom mluví odpor ke všem směrnicím evropské unie a podobny papírům u kterých mám pocit, že to papír pro papír.


Martin
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

6. 12. 2018, 4:42

Ale ja erikam delwj to tak
Ja rikam ze jsem to mnohokrate videl a ze je to bezna praxe

Stejne jako plne fungujici stroj s cedulkou nefunkcni nepouzivat

Doufam ze uz je jasno a ted bych se rad dozvedel co muze hobik udelat pro to aby mel bezpecny stroj jak fyzicky tak papirove a mohl ho treba pri nepptrebe prodat na bazaru

to ze lze nejaky pripravek nebo jednoucelak oznacit za neuplne strojni zarizeni vim treba z te fabriky kde takove stroje provozuji, zcela oficialne, pod dohledem uradu, pod jejich pravidelnymi navstevami, na zaklade velice castych urazu zamestnancu kteri neumi ani jazyk a nejslozitejsi zarizeni ktere doma kdy poznali bylo kolo. toliko asi k zasadnimu duvodu urazu, druhy je absence uplne dokonaleho zabezpeceni ale to nema ta cirkularka taky a je to papirove bezpecny stroj, fyzicky velmi nebezpecny.
Z hlediska cetnosti urazu ty papiry vypracovaval tym bezpecaku za zady s tymem pravniku, obraty jsou v desitkach miliard rocne. Nikoho nezavreli, fabrika bezi, vse evidentne v souladu se zakony a normami.
Nejsem dostatecne vzdelany v otazce bezpecnosti ani prava ale selskym rozumem usuzuju ze je vse papirove vporadku.

Ty mi podsouvas ze neni. Na zaklade ceho?
Dale tvrdis ze nekoho nabadam, na zaklade ceho?, kde a jak nabadam?
jeste jsem se nedozvedel na zaklade jakeho rezimu zakotveneho v norme serizuji v haasu stroje pred finalni kompletaci. Evidentne to delaji, viz video, dokonce se tim i verejne chlubi.
Jiste to tak delaji i v tosu, masu, fermatu a jinych vyrobnich zavodech v CZ podlehajicich zminenym smernicim.
Ono to jinak dost dobre udelat nejde (musis vyblokovat ochranu a vlezt do masiny a za chodu to seridit, v tom videu je to moc krasne videt ze dela veci ktere jsou prisne zakazane za normalniho provozu.
Jako posledni jsme se stale nedozvedeli co s tou hobby masinkou
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10102
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

6. 12. 2018, 4:54

Za tu dobu co tady kydáte o hovně a honíte si i ego ,tak bych ten soustruh nebo frézku i navrhnul a možná i odlil :wink:
Vzhledem k tomu že se tady na foru profesionální stroje nikdo nevyrábí ale buď slepuje hobby hračku pro vlastní použití ,nebo maximálně mění ŘS a serva tak je valná část problematiky dávno vyřešená .Za chvíli tu budete cintat o tom jestli si můžu vyměnit pneumatiky na autě sám nebo musím do značkového servisu . :evil:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

6. 12. 2018, 5:07

Děkuji Vám za rozsudek ...
Neptala jsem se na Váš názor ,ono podle toho jak se zde prezentujete by nemohlo existovat vůbec nic ...
Ráda bych viděla zcela znormovaný stroj pro hypotetickou obsluhu připrchlíkem třeba z Afriky ...
Nebo vaše CNC na takové to domácí kousání ...
Jinak nic ve zlém "pořádek musí být vy kluci pitomí to by pak mohl na každém stromě sedět nedisciplinovaný voják" :lol:
:D :P
Jo a do garáže nesmí kočka ,pes natož kuna do rozvaděče .
Potkan v rozvaděči :cry:
potkani.jpg
https://t.me/pump_upp
atlan
Příspěvky: 3341
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

6. 12. 2018, 5:24

Nejako tam nevidim ze by tam mal ist ochranný kryt, ani neboli osadne plastove kryty na tych isticoch. Tak ze tie plastove kryty asi niekto nedal naspat...
Odpovědět

Zpět na „LinuxCNC - drive pod nazvem EMC2“