Získání posledni aktualní verze EMC+kompilace a spuštění

Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

2. 9. 2014, 2:28

spustil jsem to, ale k masine jeste nepripojil, na prvni pohled jsem si vsim, ze v nove verzi emc jsou dve tahla pro feed, pripada mi to, jakoby odelili regulaci rychlosti pro G0 a ostatni, vec ktera mi chybela a chtel jsem ji vyvojarum navrhout, o vikendu si s tim uz pohraji
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
lubosh12
Příspěvky: 1
Registrován: 10. 10. 2014, 9:38
Kontaktovat uživatele:

10. 10. 2014, 10:00

Nainstaloval jsem LinuxCNC 2.6.2 z nového live CD a hned narazil na problém.
Osa Y nechodila, ostatní osy ano.
Problém je v pinu 16 na LPT, na kterém mám Y step. Vše mám nastaveno správně pomocí Stepconf a poté ručně v Hal (výstupy Enable).
Osa nejde už při testu v stepconfu.
Předtím fréza fungovala takto zapojená od ledna v CNC 2.5, stejné nastavení.
Led u pinu 16 při ručním posunu osy Y svítí, ale motor se nehýbe.
Zkusil jsem tedy předrátovat driver na výstup "A" z optické desky, a po přepsání pinu v halu chodí osa Y normálně.
Zdá se mi nepravděpodobné, že by mi odešla osa Y na opt. desce zrovna při instalaci Debianu.
Navíc v CNC se chová na pinu 16 podivně, při malých rychlostech sotva svítí, po přidání se rozsvítí skokově naplno, ale osa je mrtvá.
Spíše mi to přijde jakoby byl pin 16 používán i na něco jiného, a signály se hádaly.
Nicméně CNC je plně funkční, těším se až vyzkouším frézování.

Luboš
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

10. 10. 2014, 1:31

No já jsem to měl nahozené a pin 16 mi problémy nedělal, stroj jel v pohodě. Měl jsem svůj config zkopírovaný a jen jsem jej otevřel. Akorát když jsem chtěl provést kompilaci, kvůli webcam view a jiných blbostí, tak jsem narazil na spoustu pro mne neřešitelných problému(při té samotné kompilaci). Asi v Debianu je to všechno jinak, tak jsem hóóódně rychle šel zpátky na Ubuntu 10.4 a nakompiloval jsem si tu 2,6,4ku tam. jo a na ose Y ten pin 16 mám také, tak proto to tady zmiňuji.
Perun :twisted: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
Juro
Příspěvky: 1612
Registrován: 19. 3. 2007, 12:14
Bydliště: Kamanová (Topoľčany)

24. 11. 2014, 8:46

Ja ho valím na Debiane a v pohode. Celý balik je okresaný, treba ihned aktualizovat repozitary a chybajuce veci doinstalovat. EMC je v poriadku s tým netreba nic robit.
Regulacia G0 a G1 je oddelena + nejake prkotiny.
rocnik 1976 -stolár, trosicka uz aj strojar.
Odpovědět

Zpět na „LinuxCNC - drive pod nazvem EMC2“