Linky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

14. 11. 2009, 12:30

modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
marabu
Příspěvky: 388
Registrován: 20. 12. 2014, 8:23
Bydliště: Orlová Lutyně

24. 1. 2018, 7:30

zkoušel někdo použít tohle ve verzi 2.7.8 https://github.com/verser-git/probe_screen" onclick="window.open(this.href);return false;
Mn-80
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

26. 1. 2018, 4:57

Dík že jsi ten link vytáhl "na světlo" :!:

Kdysi dávno jsem na něj narazil, ale tak nějak pak upadl v zapomenutí. :roll:

Vyzkoušel jsem ho v nějaké master 2.8.-pre co jsem kompiloval někdy tak aspoň před půl rokem (možná víc) a v podstatě na ní běžím, ale nechtělo se tomu kvůli BUGu v AXIS (který se objevil právě někdy kolem 2.7.něco). Hlásí to chybu (a teď už nevím uplně přesně, tak mě nekamenujte) cosi jako Can not run when not in MDI Mode.
Problém je, že v rámci snahy odstranit nějaký problém s JOGGINGem přidali do kódu automatické přeínání do MANUAL Mode po provedení jediného MDI Příkazu z Python Skryptu. (Při snaze spustit další MDI příkazy/pohyby to pak hodilo tu chybu)

Nicméně jsem dohledal, že BUG byl již opraven a při kompilaci současné 2.8.-pre už mi to jede :!: :D
(....tedy by mi to jelo, kdybych měl dotykovou sondu - tak jsem to zatím ozkoušel aspoň nasimulovat ručně přes Tool Length Sondu)

Takže řešení je: buďto si skompilovat aktuální "master" verzi, nebo jít na nějakou nižší nebo naopak vyší 2.7.něco
marabu
Příspěvky: 388
Registrován: 20. 12. 2014, 8:23
Bydliště: Orlová Lutyně

26. 1. 2018, 7:00

zajímavé pouštím každou aktualizaci a a do ted mám jen verzi 2.7.9
nicméně to vypadá dobře jako probe všech os pokud to někdo rozchodí a dá sem polopatickej postup pro ňoumu jako sem já budu rád
Mn-80
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

26. 1. 2018, 8:29

... no když se koukneš na http://linuxcnc.org/ tak uvidíš že poslední "oficiální verze k ostrému používání" je 2.7.12.
(já ji ale ani neinstaloval, protože běžím na té vývojové master, kterou "potřebuji" proto, že do ni byla sloučena větev "Joints/Axes", která dovoluje Jogging přes MPG Wheel i pro "netriviální kinematiku" :!:. Tato zmněna ale přínáší i větší zmněny v konfiguračních souborech, takže ty samé konfiguráky ve 2.7.x nejedou)

...takže pokud chceš jít najistotu a nepotřebuješ vychytávky ze 2.8.-pre (tedy "vývojové verze", kterou je nutno skompilovat ze zdrojáků a být připraven na mírně větší množství BUGů), tak zkus upgrade na tu 2.7.12. Chyba, kterou jsem popsal v předešlém příspěvku byla opravena dříve (tedy opravena minimálně v 2.8.-pre), než byla uvolněna verze 2.7.12, takže se dá vcelku předpokládat, že by to mělo fungovat.

Co se týká instalace toho "Probe Screen", tak prostě jen uděláš přesně to co je tam napsáno v sekci Install. :shock: :D

Jednodušeji a polopatičtěji to snad popsat nelze :?

Pokud očekáváš nějakou konkrétní odpověď, pak musíš položit konkrétní otázku, případně popis problému...
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

10. 10. 2021, 7:24

jeden link na osobní stránky vylovený v diskusi vhodný na začátek: http://zz912.webnode.cz
Per aspera ad astra
Odpovědět

Zpět na „LinuxCNC - drive pod nazvem EMC2“