Ovládání vřetena přes RS485

Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

19. 1. 2021, 10:10

Thomeeque píše: 19. 1. 2021, 9:59 Jeden pobitevní: motor není na ladění modpollu potřeba :)
Nesouhlasím. Já když něco dělám, tak musím mít z práce aspoň trochu radost.
A nějaké běhající bity mi radost neudělají. Roztočený motor ano.
(PS. Že technicky ten motor nepotřebuju vím).
Thomeeque píše: 19. 1. 2021, 9:59
Mex píše: 19. 1. 2021, 9:46 Až budu mít dneska chvilku, tak ještě udělám kabel pro RS485 a zkusím to.
Ale pokud píšeš, že to na RT jede a na starém RTAI ne, tak možná bude stačit jen propojit 2 adaptéry...
Nerozumím ti, ale věřím ti :)
Pokud na jednom systému aplikace jede a na druhém ne, tak jedna z reálných možností je chybně napsaný driver.
Je to hodně starý systém. Tak to může být třeba tak, že driver je starší než nová verze chipu v tom převodníku.
Kdyby to byla pravda, tak to odhalí už jen to triviální propojení dvou převodníků navzájem.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8907
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

19. 1. 2021, 10:13

👍

Jinak ano, také bych to odhadoval na problém v driveru. Koukl jsem do jeho kódu, asi bych si ho neuměl opravit, je to docela moloch :D

A btw. teda zkusil jsem aktuální driver stáhnout a nainstalovat (což je kupodivu docela easy) a nepomohlo.

A ještě jeden edit: stáhl jsem ho odsud, nevím vlastně, jak moc je aktuální. Zkusím ještě hledat.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „LinuxCNC - drive pod nazvem EMC2“