HDD

Odpovědět
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

29. 1. 2022, 12:22

Zdravím pánové.
KLekl mi na mašině hdd, nenabootuje nebo se i nepřihlásí vůbec do PC. Když jej připojím k jinému PC externě, jde vidět, jen do něj nemám přístup. Linux byl pod triviálním heslem, ale já nevím jak jej připojit abych mohl vytáhnout nastavení LinCNC a nemusel dlouhé dny nastavovat CNC od nuly.
Doufám že jsem položil otázku alespoň trochu srozumitelně.
Díky předem za rady.
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5183
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

29. 1. 2022, 12:38

slezak77 píše: 29. 1. 2022, 12:22 Zdravím pánové.
KLekl mi na mašině hdd, nenabootuje nebo se i nepřihlásí vůbec do PC. Když jej připojím k jinému PC externě, jde vidět, jen do něj nemám přístup. Linux byl pod triviálním heslem, ale já nevím jak jej připojit abych mohl vytáhnout nastavení LinCNC a nemusel dlouhé dny nastavovat CNC od nuly.
Doufám že jsem položil otázku alespoň trochu srozumitelně.
Díky předem za rady.
Pravděpodobně elektronika, identický hard a vzít z něj desku
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 992
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

29. 1. 2022, 1:19

Nejsem žádný guru v Linuxu...
Není otázka spíš: "Jak provést mount harddisku obsahujícího LinuxCNC ?" ???
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

29. 1. 2022, 1:22

Jo. Tak nějak zněla otázka. Jak připojit to HDD z Linuxem do jiného PC. Brání se, že je chráněný. Ono to asi půjde nějak přez terminál, jenže já nevím jak.
Díky.
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5183
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

29. 1. 2022, 1:27

slezak77 píše: 29. 1. 2022, 1:22 Jo. Tak nějak zněla otázka. Jak připojit to HDD z Linuxem do jiného PC. Brání se, že je chráněný. Ono to asi půjde nějak přez terminál, jenže já nevím jak.
Díky.
Ale psal jse ze se neprihlasi, to znamena bios ho nevidi... S linuxem neporacim :cry:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

29. 1. 2022, 1:50

slezak77 píše: 29. 1. 2022, 12:22 Zdravím pánové.
KLekl mi na mašině hdd, nenabootuje nebo se i nepřihlásí vůbec do PC. Když jej připojím k jinému PC externě, jde vidět, jen do něj nemám přístup. Linux byl pod triviálním heslem, ale já nevím jak jej připojit abych mohl vytáhnout nastavení LinCNC a nemusel dlouhé dny nastavovat CNC od nuly.
Doufám že jsem položil otázku alespoň trochu srozumitelně.
Díky předem za rady.
v první řadě musíš napsat, co bylo to "pod triviálním heslem" - jestli to bylo zašifrovaný, tak to musíš namontit a pak odšifrovat. Pak to normálně vykopíruješ.
Pokud to bylo pouze heslo pro jůzera, tak ten disk normálně namontíš (buď přímo na kšandě do řadiče a nebo na rámečku do usb - tj třeba přes https://www.zbozi.cz/vyrobek/kabelovy-a ... -logilink/) a pak pod rootem a nebo tím samým uživatelem, co jsi měl na tom starým systému vykopíruješ.
V příkazovým řádku (pokud ti to jde namontovat) to dělat nemusíš - si pustíš pod rootem (třeba) midnight commander (mc) a v něm to normálně (ten adresář linuxcnc v tom userovi) vykopíruješ ven.
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

29. 1. 2022, 1:55

Habešan píše: 29. 1. 2022, 1:19 Nejsem žádný guru v Linuxu...
Není otázka spíš: "Jak provést mount harddisku obsahujícího LinuxCNC ?" ???
Jako jakýkoli mount jakéhokoli jiného ext4 disku?
V současných systémech (tj. jakýkoli normální současný linux) to prostě vrazím přes usb konvertor do běžícího jiného systému a ono se to přes automount namontí do /media samo.
Nechápu v čem je problém.
Samozřejmě pokud je ten disk funkční, že.
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

29. 1. 2022, 2:25

Tak ten disk asi nebude funkční. Připojil jsem ho přes USB jako externí k live debianu který jsem nahodile na notes. Disk se objeví, ale nejde otevřít. Vyhodí to nějaký error, takový dost velký a anglický.
Ale dobrá zpráva. Protože bývám někdy i opatrný tak jsem našel fleshku na které mám configy zálohované.
Tak tedy mám asi problém vyřešen.
Díky všema zálohám zdar.
Perun s Vámi.
prcek
Příspěvky: 692
Registrován: 31. 10. 2016, 2:26

30. 1. 2022, 6:46

slezak77 píše: 29. 1. 2022, 2:25 Tak ten disk asi nebude funkční. Připojil jsem ho přes USB jako externí k live debianu který jsem nahodile na notes. Disk se objeví, ale nejde otevřít. Vyhodí to nějaký error, takový dost velký a anglický.
Ale dobrá zpráva. Protože bývám někdy i opatrný tak jsem našel fleshku na které mám configy zálohované.
Tak tedy mám asi problém vyřešen.
Díky všema zálohám zdar.
Perun s Vámi.
Super.
Kdybys nahodou vyreseno nemel, mozna by se hodil ten dlouhy a anglicky error. Jinak tu vsichni muzeme akorat lestit kristalove koule.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

30. 1. 2022, 7:34

slezak77 píše: 29. 1. 2022, 2:25 Tak ten disk asi nebude funkční. Připojil jsem ho přes USB jako externí k live debianu který jsem nahodile na notes. Disk se objeví, ale nejde otevřít. Vyhodí to nějaký error, takový dost velký a anglický.
Ale dobrá zpráva. Protože bývám někdy i opatrný tak jsem našel fleshku na které mám configy zálohované.
Tak tedy mám asi problém vyřešen.
Díky všema zálohám zdar.
Perun s Vámi.
Zkusím dát dobře míněnou radu.
Pokud nejdřív napíšeš, že se namontí, ale nejde do něj dostat (žádný error nebo systémové hlášení) a pak po nějaké době napíšeš: "Připojil jsem ho přes USB jako externí k live debianu který jsem nahodile na notes. Disk se objeví, ale nejde otevřít. Vyhodí to nějaký error, takový dost velký a anglický"
Přičemž to systémové hlášení si necháš pro sebe, tak to s 100% jistotou to ty, co měli ochotu to řešit, naxxre.
Protože ty systémové hlášky tam překvapivě nejsou pro srandu králíkům, málokdo je ochoten ztrácet čas tam, kde tazatel sám možné vyřešení problému cíleně sabotuje.
Odpovědět

Zpět na „LinuxCNC - drive pod nazvem EMC2“