EMC2 3D scanner

Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 5. 2018, 9:32

Nedavno jsem to potreboval a to scanovani z fotek je opravdu jen priblizne
Scanovani profi optickejma scannerama za miliony uz je dost pouzitelne ale na opravdu presny scany se porad pouziva kontaktni pokud vim
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2509
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

19. 5. 2018, 9:39

Tohle je trochu jiná liga než se běžně používá :roll: On to hlavně používá na "scanování" budov, soch, kostí... Třeba u těch budov je to přesné jako laser scaner.
Kdyby jsi měl ty fotky, třeba by jsme mohli otestovat jak by to v jeho podání dopadlo. Samotného by mě zajímalo na jakou přesnost se dá u toho dostat.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 5. 2018, 6:22

No ja spis potrebuju oscanovat treba formu do vstrikolisu ktera je odoupana aby se zrekonstruovala atd...
Takze takova technologie urcite nepripada v uvahu
Obecne ty opticke scannery na to nejsou vhodne
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

20. 5. 2018, 9:07

jova: Momentálně řeším skenování modelů soch. Žena je vyřezává asi tak čtyřikrát zmenšené (délka něco kolem 50cm) a já je chci naskenovat a vyfrézovat větší. Pokud se to bude frézovat do dřeva, tak mi to stačí jen vyhrubovat a těch posledních pár milimetrů a detaily se už dodělají dlátem. Moc velké rozlišení tedy není potřeba a o absolutní přesnost nejde už vůbec. Optický scanner by mi vyhovoval. Zkoušel jsem ten ARTEC a to je v pohodě. Software k tomu už mají velice dobrý, takže se s tím pěkně pracuje a výsledný model je také pěkný. Jen ta cena 200k (400k) je docela dost. Možná by na to stačil i model z fotografií, to bych docela rád vyzkoušel, jestli máš přístup k tomu SW.
Odpovědět

Zpět na „LinuxCNC - drive pod nazvem EMC2“