Nastavení polohy pomocí USB kamery - EMC

Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

12. 9. 2013, 2:22

taky mi to nešlo stáhnout , asi smůla , nebo nám to bude muset někdo někam natáhnout
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

12. 9. 2013, 3:18

packa píše:taky mi to nešlo stáhnout , asi smůla , nebo nám to bude muset někdo někam natáhnout
Tobz někdo mohl, byl by moc hodnej, tímto žádáme nějaké hodné lidi.

Dík
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

24. 1. 2014, 8:42

" zaskrtavatko G43H99 je pro nastaveni ofsetu kamery vuci vretenu a nastavuje se v tabulce nastroju pro nastroj c. 99
jak fungujou ty ostatni cudliky vpravo dole necham na vas. "

prosím neosvítil by mne někdo jak ty čudlíky fungujou? nějak se s tím peru a stále to po mne chce tři uložené body, jinak to jde v pohodě.
děkuji.
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

24. 1. 2014, 8:36

tak mi fakt neporadíte? No toto.
kluci když pěkně poprosím... a já vás teda "pěkně prosím" :D
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

25. 1. 2014, 12:32

Ahoj s tím ti neporadím , ale řešil jsem problém se stažením komponent, tobě se to pak podařilo odněkud stáhnout ?
juko
Příspěvky: 48
Registrován: 30. 7. 2012, 10:46
Bydliště: IPD

25. 1. 2014, 8:43

Ahoj,
tiež by ma zaujímalo kde sa to dá ešte stiahnuť (rusi nejako nefungujú).

EDIT: Tak dnes (26.1.2014) už fungujú ...

EDIT2: fupe - veľká vďaka! Podľa Tvojho návodu už mám okienko CAMERA a v ňom obraz aj so zameriavacím krížom.
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

27. 1. 2014, 4:19

packa píše:Ahoj s tím ti neporadím , ale řešil jsem problém se stažením komponent, tobě se to pak podařilo odněkud stáhnout ?
Teď to normálně jede, dělal jsem to dokonce dvakrát na dvou PC a vpoho.
xdj.pcm
Příspěvky: 34
Registrován: 3. 10. 2012, 8:38

30. 1. 2014, 12:41

Zdravím,
chlapy poradíte někdo s odstraněním problému "RTAPI: ERROR: could not open shared memory (errno=2)"
Nainstaloval jsem vše potřebné, ale bohužel když chci spustit camview-emc tak to vypíše tuto hlášku.
Jinak jsem ještě zjistil, že mám nainstalovaný 2x linuxcnc jednou 2.5.0 pre2 a potom 2.5.3.

Kameru mám zatim pokusnou genius ani na ní není označeni.
Pc je notebook IBM R51 max latence je 16 675.

Díky za pomoc Pavel
ledvinap
Příspěvky: 793
Registrován: 8. 11. 2009, 4:40
Bydliště: Plzen

30. 1. 2014, 1:18

xdj.pcm píše:Zdravím,
chlapy poradíte někdo s odstraněním problému "RTAPI: ERROR: could not open shared memory (errno=2)"
Co si matne pamatuju, tak tahle chyba je vetsinou az dusledkem jine, ktera se stala driv. Zkus poslat komplet ladici vystupy a dmesg, tam by to mohlo byt videt.
gnat
Příspěvky: 1003
Registrován: 24. 2. 2009, 9:14
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

30. 1. 2014, 2:50

Na R51 jsem to rozjížděl taky a bylo tam poměrně dost laborování s rozchozením Open GL. Pošli ten log.
SABLE-2015
xdj.pcm
Příspěvky: 34
Registrován: 3. 10. 2012, 8:38

30. 1. 2014, 8:29

Zdravím,
no to bude trochu problém, chtěl jsem uložit ten log z terminálu ale ze zbrklosti jsem zavřel okno.
Dá se to někde dohledat, jestli je to uložené, nebo mám instalovat znovu celý postup?

Díky za podporu s pozdravem Pavel
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

30. 1. 2014, 11:26

ledvinap píše:
xdj.pcm píše:Zdravím,
chlapy poradíte někdo s odstraněním problému "RTAPI: ERROR: could not open shared memory (errno=2)"
Co si matne pamatuju, tak tahle chyba je vetsinou az dusledkem jine, ktera se stala driv. Zkus poslat komplet ladici vystupy a dmesg, tam by to mohlo byt videt.
Mne to teda taky psalo tuto chybu, ale jsem ji ignoroval(tedy jestli dobře chápu, hláška terminálu při celém tom instalačním postupu, někde v půli cesty "a spustíme camview...." a pokračoval v postupu, do konce, potom po spuštění EMCčka to normálně běží, odskoušeno na 2PC.
xdj.pcm
Příspěvky: 34
Registrován: 3. 10. 2012, 8:38

31. 1. 2014, 4:56

Mám také 2 pc, na notebooku to nejede, mám to otestováno i v emc, záložka tam je přidaná, ale obraz nikde, ani nejsou pod tou obrazovkou další záložky, to vypadá, jako by tam ten plugin vůbec nebyl načtenej(Controls), jen se zobrazila záložka vedle DRO.
Další instalace proběhla včera večer na intel D945GCLF mini-ITX stejný problém, ale netestoval jsem přímo v EMC jestli to nejede, zastavil jsem se zase na kroku zpustíme camvitw-emc a opět error...
další testování bude v neděli večer, dojedu návod až do konce a snad to pojede...
Logy z D945GCLF mini-ITX mám přiložené v log.txt ale mám pocit, že nejsou celé.

Díky Pavel
Přílohy
log.txt
(48.24 KiB) Staženo 300 x
fupe
Příspěvky: 638
Registrován: 27. 5. 2008, 9:10
Bydliště: Praha

31. 1. 2014, 9:03

slezak77 píše:
ledvinap píše:
xdj.pcm píše:Zdravím,
chlapy poradíte někdo s odstraněním problému "RTAPI: ERROR: could not open shared memory (errno=2)"
Co si matne pamatuju, tak tahle chyba je vetsinou az dusledkem jine, ktera se stala driv. Zkus poslat komplet ladici vystupy a dmesg, tam by to mohlo byt videt.
Mne to teda taky psalo tuto chybu, ale jsem ji ignoroval(tedy jestli dobře chápu, hláška terminálu při celém tom instalačním postupu, někde v půli cesty "a spustíme camview...." a pokračoval v postupu, do konce, potom po spuštění EMCčka to normálně běží, odskoušeno na 2PC.
Tak sem kvuli vám chlapi vymotal z bedny kameru a prošel svůj postup. Nastesti prace na 10minut (5 hledani a vymotávaní kamery a 5 instalace a test.)
"a spustíme camview...." tady sem v návodu zapomněl na jednu podstatnou věc a sice, že emc (LINUXCNC) musi běžet v druhem okně. Samotny camview-emc pouze spolupracuje s EMC a tim padem si sam nenatahne vse potrebne.
Za chybu se omlouvám, v postupu opravím.
Proto pomohla ignorace chyby a pak vše už běželo jak má.

Martin
xdj.pcm
Příspěvky: 34
Registrován: 3. 10. 2012, 8:38

31. 1. 2014, 9:26

Potvrzuji že když jede EMC, tak se plugin spustí.
Bohužel kamera nejede v okně, konzole vypisuje:
warning: /dev/video0 does not support VIDIOC_CROPCAP
warning: DQBUF ioctrl failed : Resources temporarily unavailable

nainstaloval jsem ovladače k mojí kameře (genius islim 310) z této stránky:
http://kyleabaker.com/2010/07/12/micros ... pca-patch/" onclick="window.open(this.href);return false;

Potom jsem ješte zkoušel instalovat soft. openGL dle tohoto návodu:
http://psha.org.ru/b/camview-emc.html#f ... w-emc-axis" onclick="window.open(this.href);return false;
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To find out if OpenGL renderer is ok you have two options: use example input or vivi V4L2 input module. To use example input just run camview and compose chain with it and renderer. If you see moving square then renderer is working. Second option is to use vivi input module — virtual video driver for testing V4L2 applications. Just run

# modprobe vivi

And you’ll get another video device. Select it in camview and add renderer unit. You’ll see moving colored stripes.

In both cases if you see result then OpenGL renderer is ok and something bad is in your camera capture. If you get black square then problem is in renderer.

One known workaround is to install libgl-mesa-swx11 package — software implementation of OpenGL. RTAI kernel is known to have issues with graphics drivers so this may help (see EMC2 wiki).
----------------------------------------------------

modprobe vivi vypíše toto:
xdjpcm@xdjpcm-desktop:~$ modprobe vivi
WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/emc2, it will be ignored in a future release.
WARNING: Error inserting videodev (/lib/modules/2.6.32-122-rtai/kernel/drivers/media/video/videodev.ko): Operation not permitted
WARNING: Error inserting v4l2_common (/lib/modules/2.6.32-122-rtai/kernel/drivers/media/video/v4l2-common.ko): Operation not permitted
WARNING: Error inserting videobuf_core (/lib/modules/2.6.32-122-rtai/kernel/drivers/media/video/videobuf-core.ko): Operation not permitted
WARNING: Error inserting videobuf_vmalloc (/lib/modules/2.6.32-122-rtai/kernel/drivers/media/video/videobuf-vmalloc.ko): Operation not permitted
FATAL: Error inserting vivi (/lib/modules/2.6.32-122-rtai/kernel/drivers/media/video/vivi.ko): Operation not permitted
xdjpcm@xdjpcm-desktop:~$

------------------------------------------------------------------------

potom sw cheese a v něm kamera jede.

Bohužel v EMC ne.

Má někdo nějaký nápad?

Jinak děkuji Martine za návod.

Pavel
Odpovědět

Zpět na „LinuxCNC - drive pod nazvem EMC2“