Jakou stříkací pistoli a kompresor na menší stroje?

DwPetr

17. 10. 2018, 8:46

Když chceš po tom PU jít na nábytek, tak se drž trysky 1.3. Pistoli si kup jakou chceš, třeba něco takovýho https://www.colorshop.cz/strikaci-pistole-c237/, do litru ti bude stačit. Kompresor se posnaž kolem 400l/min. Vzdušník když bude 200-300l taky nebude ničemu na škodu.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Kuba68

5. 12. 2018, 8:47

Je tohle to https://www.uni-max.cz/strikaci-pistole-h2000g/d/ k něčemu, nebo se raději poohlédnout jinde?
packa

5. 12. 2018, 8:54

je to asi jako všechny pistole vtéhle cenové kategorii , ono to nestříká nějak špatně, jen to není na denní používání ,závity nastavovacích prvků jsou v měkkém hliníku , o kroužky se brzy vymačkají . tryska není kalená a jehla také ne tak se to vše časem vymačká . ale na občasné menší stříkání to stačí .
r4cv

13. 2. 2019, 6:50

Dnes som vyskúšal novú pištol HVLP. Neviem ako som doteraz vydržal s Kovofiniškou.
A pritom to bola lacná verzia za 30eur.

https://www.streetkolor.sk/AUARITA-H-827G-1-3mm

Len neviem, ako ju umyť, aby bola skutočne čistá. zo všetkých záhybov sa vyplavuje farba. a potom lak sa podfarbuje do tónu farby.
DwPetr

13. 2. 2019, 7:02

Stejný tě napadne až vemeš do ruky Satu, a to stejný když místo řady 3000 vezmeš třeba novou 5000. Po 3 hodinách stříkání :D

Umejvá se tak, že vezmeš plechovku, naliješ do ní čistý ředidlo, odmontuješ hlavu, trysku, vyndáš jehlu a hodíš to do ředidla. Vemeš kartáč, a propucuješ s ním předek po trysce i vrch po nádobce, a prostřepeš to v tom ředidle. Stejně tak propucuješ trysku, hlavu, závity.. Až to máš čistý, tak vedle v druhý plehovce tu pistoli protřepeš v čistým ředidle podruhý s tryskou. Pak vypucuješ nádobku, víčko, zase 1 a pak druhá. Tohle se dělá po každý různý vrstvě. Třeba 20x deně :D Tam pak poznáš proč jsou drahý pistole drahý :D

Pořiď si takový čištění. Cenu si najdi lepší googlem, na aukru, nebo ebayi. https://www.naraditechnik.cz/prislusens ... le-21-dilu
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
r4cv

13. 2. 2019, 7:06

sakra. 2 plechovky riedidla som v živote nemal. a teraz ho mám plytvať? :)
DwPetr

13. 2. 2019, 7:16

Jo, na to si zvykni. Buď ředidlo, nebo pistole. Když toho mám dost, tak 5l deně není problém, ale zase, to špinavý ředidlo sliješ a zase ho použiješ na to prvý hrubý smytí barvy.
david.1

13. 2. 2019, 11:50

r4cv píše:
13. 2. 2019, 7:06
sakra. 2 plechovky riedidla som v živote nemal. a teraz ho mám plytvať? :)
No,já zase nikdy nebyl tak bohatej,abych kupoval ředidlo po plechovkách..To není předražený,to je přímo přežidovaný..Kupuju u nás aceton. ředidlo nalévané,cca 50,- litr,normálně v maloobchodě.'Přinesu si kanystřík pět-deset litrů a spokojenost. Na to mytí prozradím dva fígle,jeden co jsem viděl u lakýrníka: dostříkáš/nebo vyliješ zbytek barvy,naleješ malé množství ředidla a vystříkáš ho. Potom znovu,ale víčko nádobky necháš nepatrně povolené,pistoli protřepeš-trocha ředidla vyteče ven přes závit a ten se nádherně vyčistí.Prostříkáš podruhé. Potom jak popsáno dále,namočit do acetonu.Vyplatí se vyrobit si plechovku rozměrově na pistoli a udělat k tomu víčko.Ideálně,když na dno položíš dírkovaný plech,který je podložený tak,aby pod ním zbylo pět až deset mm místa.Kal (barevný pigment) se usazuje na dně a při mytí se tolik nevíří,takže se ředidlo dá používat déle. (já ho vždycky slévám do vysoké pixly,tam se to taky usadí a při dalším mytí opatrně sleju jen ten vršek.Vydrží to na hodně použití..Po promytí zase složit a prostříkat trochou nového ředidla.Pokud se s tím mytím nepatláš tak důkladně a víš,že budeš stříkat řekněme do týdne,tak nechat trochu ředidla v baňce (pozor,to mám vyzkoušené u značkových pistolí ,tzn. Kovofiniš,EST a výše.Ty nižší se možná rozpustí)..Při tomhle postupu stačí dobře omýt pistoli zvenku i uvnitř(baňku a filtr-pokud má-ale nemusí se rozebírat).
Používám acetonové ředidlo.To funguje u všech běžných barev krom epoxidových,tam musíš umýt všechno vždycky ,důkladně a v ředidle do epoxidu.A druhá,geniálnější myšlenka byla svého času vidět u nás v truhlíkárně. Pistole( vietev,prodávaná rádoby profi firmou,asi za sedm stovek i s pikslou) se použila na stříkání jedné normální zakázky,tedy většinou celý den.Pak se prostě nechala zaschnout a vyhodila s ostatním odpadem. Při jejich účtovaných cenách a cenách polyuretanů,co s tím stříkali, to bylo zanedbatelné.Vždycky jsem se smál,když jsem viděl jejich nebezpečné odpady:4 kanystry od barev, jedna pistole,dvoje rukavice (z toho jedna přilepená na pistoli),asi deset koleček do excentru ,dva štětce.dvě 0.7 litrové plechovky od baleného acetonu.Vše použito,vypotřebováno,násobeno počtem zakázek:-).Tenhle novátorskej postup nemám vyzkoušenej,přišlo mi tak nějak nekamarádské zahodit po jedné práci Kovofinišku,která mi slouží věrně už dvacet let, o DeVillbiss nepíšu vůbec,to je můj modrej mazlík,tu po každém koupání pěkně přeleštím mikrovláknem,poděkuju jí za spolupráci a uložím do jejího kufříku..Jedno takové koupání nezvládneš dřív jak za čtvrt hodiny,když máš všechno potřebné při ruce. Když jo,není dobře umyto..
DwPetr

14. 2. 2019, 12:07

Problém u toho částečnýho čištění je ten, že tam vždycky něco zůstane, není to vidět hned, ale s počtem cyklů to nalpí. Mám to zasraný taky, a to vždycky rozebírám. Proto se třeba používá víc pistolí, na každej matroš jiná, kdy jedna je výhradně na čirej lak aby se snížilo riziko kontaminace, na žlutý střeše modrá tečka nepotěší :wink: . Ještě aby nedošlo k nepřesnosti, u mě zasraná pistole je, když ji vypláchnu, a kromě čistýho ředidla v plechovce ještě něco plave. Bývají to právě částečky barvy nebo laku. Mám na čištění dvě čistý pixle od kitu, a v každý tak 3-4 deci ředidla. Pistole je už prvotně vypláchlá a slitá do kanystru, odkud prvně odliju pro hrubý čištění. Na čisto vždycky nový. To špinavý ředidlo z toho kanystru dál zpracovávám jako značkovač na plnič.
Odpovědět

Zpět na „povrchová úprava“