Černý elox ČR i zahraničí

Odpovědět
PeteCZ
Příspěvky: 39
Registrován: 23. 10. 2014, 11:12
Bydliště: Cerveny Kostelec

16. 3. 2017, 10:42

Zdravím,
už začínám být celkem zoufalý a říkám si, že třeba mi tady někdo poradí. Pro jednoho zákazníka obrábíme spousty různých dílů a necháváme je i eloxovat. Problém je ten, že zákazník požaduje specifický sytý černý odstín a to samozřejmě opakovaně. V ČR bohužel jsme zatím bohužel nenarazili na nikoho, kdo by to zvládnul. Díly si momentálně necháváme eloxovat v Německu, ale tam dost vázne komunikace a termíny a navíc s námi neustále zkouší všemožně vy*ebat. Kdybyste někdo měl na někoho tip a případnou osobní zkušenost, tak sem s ním, budu nesmírně vděčný.

P.S. Kromě eloxu je potřeba, aby firma dělala i zaslepení závitu, pískování a v ideálním případně i laserové značení...
Roman Konvalinka
Příspěvky: 3
Registrován: 17. 2. 2017, 10:06

27. 3. 2017, 12:06

Zkus Denas Děčín.

Roman K.
pavel-gravos
Příspěvky: 318
Registrován: 27. 1. 2008, 4:30

27. 3. 2017, 12:38

Ten Denas dela dobre?
Mame s eloxem taky furt problemy, varka od varky jiny odstin.
Obcas fleky a podobne radosti.
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

29. 3. 2017, 9:18

...závity jsem nakonec řešila vyříznutím dvojkou a po eloxu trojkou závitníkem dořízla ...
šlo mimo jiné o jistotu že nebudou korodovat ..
ve VUST A.S.Popova měli na eloxu švícarskou barvu a ta nebledla a neflekatěla ,ale zrušili pitomci celý ústav :(
https://t.me/pump_upp
PeteCZ
Příspěvky: 39
Registrován: 23. 10. 2014, 11:12
Bydliště: Cerveny Kostelec

6. 4. 2017, 9:43

Diky za tip, Denas zkusim.

S temi zavity by to tak slo, nicmene bylo by to ponekud neprakticke pri stovkach kusu ruznych dilu :D
stanimir
Příspěvky: 1
Registrován: 22. 4. 2017, 11:05

22. 4. 2017, 11:08

Zkusil bych Jihostroj Velešín.
PeteCZ
Příspěvky: 39
Registrován: 23. 10. 2014, 11:12
Bydliště: Cerveny Kostelec

23. 6. 2017, 6:50

Po dlouhe dobe trochu update...
Tady v CR jsem zkusil oslovit vse, co jsem nasel, a mozna do budoucna by mohl dopadnout Jihostroj (diky za tip).
Podarilo se tak nejak zacit spolupracovat s jednou firmou v Nemecku, jenomze tam zase hrozne draho vyjde zaslepovani zavitu. Momentalne tedy uvazujeme, ze zavity budeme zaslepovat sami. Mate nekdo zkusenost s ruznymi zpusoby zaslepovani? Vim, ze nase soucasna eloxovna pouziva sroubky z jakehosi tvrdeho svetleho plastu. Ja jsem nasel jakesi silikonove kuzelove zatky, ty se na montaz zdaji byt jednodussi nez neco sroubovat a riskovat, ze poskodim zavit. Jenomze si rikam, ze zatka bez zavitu nemuze dokonale tesnit a neco natece dovnitr a pak to samozrejme nadela neplechu az to potece ven... Leda by se ten silikon roztahl pusobenim tepla a "vyplnil" cely zavit. Ale i tak si rikam, ze tam neco natece, nez se ten silikon dostatecne zahraje a roztahne...
r4cv
Příspěvky: 2681
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

23. 6. 2017, 2:10

skús tu, možno nájdeš niečo vhodné.

http://www.essentracomponents.sk/kryty-a-zatky
TIMERA
Příspěvky: 6
Registrován: 29. 2. 2016, 5:23

5. 10. 2017, 6:59

Jednoznacne muzu doporucit Lars Chemie v Brne. Elox 100pro a hlavne bezva komunikace a snaha o spokojeneho zakaznika. J.
PeteCZ
Příspěvky: 39
Registrován: 23. 10. 2014, 11:12
Bydliště: Cerveny Kostelec

13. 10. 2017, 6:36

Diky za tip, nicmene na webu nikde nevidim, ze by i piskovali. Ale zkusit to muzu. V CR jsem zatim nesehnal nikoho, kdo by nabizel vse, co pozadujeme a zaroven drzel spickovou kvalitu.

Nakonec jsem sehnal jednu hooodne slusnou eloxovnu v Nemecku, sice drazsi, ale povrch zatim naprosto TOP :shock:
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

13. 10. 2017, 11:18

Podle mne je "zaslepování a odslepování" spolu s nejistotou jak to dopadne horší volba než řezat závity po eloxu ..
Jednotlivých operací je více a náklady jsou asi vyšší nebo stejné ..
Navíc i to pískování raději bez závitů ..
Raději zbytkový olej než zbytkovou chemii ..jen tak jsem se podívala kontrolně na starou produkci po cca20letech..
Oplachy nebyly nic moc a je to hodně vidět :( pak jsem přešla na svůj postup a je to lepší ..
Chápu ,že dnes musí všechno rychle do světa i ze světa do šrotu aby se výroba točila :mrgreen:
Tedy konečná operace závitování .
Ještě jsem elox před konečným závitováním vyvařila v parafínu a tak "uzavřela"pórovitost s barvou ...
https://t.me/pump_upp
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

13. 10. 2017, 3:41

Co Eprona v Rokytnici? Tam jsem si nechával dělat černý elox já a bylo to perfektní.
PeteCZ
Příspěvky: 39
Registrován: 23. 10. 2014, 11:12
Bydliště: Cerveny Kostelec

16. 10. 2017, 5:19

pavlaxy píše:Podle mne je "zaslepování a odslepování" spolu s nejistotou jak to dopadne horší volba než řezat závity po eloxu ..
Jednotlivých operací je více a náklady jsou asi vyšší nebo stejné ..
Navíc i to pískování raději bez závitů ..
Raději zbytkový olej než zbytkovou chemii ..jen tak jsem se podívala kontrolně na starou produkci po cca20letech..
Oplachy nebyly nic moc a je to hodně vidět :( pak jsem přešla na svůj postup a je to lepší ..
Chápu ,že dnes musí všechno rychle do světa i ze světa do šrotu aby se výroba točila :mrgreen:
Tedy konečná operace závitování .
Ještě jsem elox před konečným závitováním vyvařila v parafínu a tak "uzavřela"pórovitost s barvou ...
Bohuzel u nas by na mnoha hotovych dilech uz zavity nesly dodelat, minimalne strojove ne. Ty dily jsou ruzne designove prasarny a dost obtizne by se upinaly. A pokud by to slo, tak by se jeden dil musel upnout treba 6x :shock: Parafin by sel, ale je to opet ponekud neprakticke a casove narocne :-(
QNX píše:Co Eprona v Rokytnici? Tam jsem si nechával dělat černý elox já a bylo to perfektní.
Eprona dela vse, co potrebujeme, ale nezaruci nam stale stejny odstin nebo ze z cerne nevyleze inkoustova modra...
Odpovědět

Zpět na „povrchová úprava“