Podlaha v dílně

oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

17. 9. 2019, 12:45

Zdravím a přidávám se s dotazem:

V cca 40 let staré garáži konvertované na obráběcí dílnu potřebuji vylepšit betonovu podlahu.

Našel jsem nějaké rady ohledně napuštění betonu synetitkou + nějaky průmyslový epoxidový povrch.

Trochu se ale bojím pokud bych tam chtěl svářet - dá to teplotně ten epoxid?

Anebo v tomto případě zapomenout na barvu a použít nějakou stěrku?

Díky za názory a zkušenosti.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

17. 9. 2019, 1:06

Epoxid mám na podlaze já a sváření problém není. Zničil jsem to až když jsem po tom kutálel na trubkách mašiny.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

17. 9. 2019, 1:57

No a co gumové dlaždice - viz podobné vlákno - příspěvek od Hověz

viewtopic.php?f=83&t=21225&hilit=Podlah ... y&start=90
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

17. 9. 2019, 2:03

sic jsem nasel nejake "podlahove" tema z roku 2009, tak tohle ne. :(


víceméně mi jde o to jak si poradí
https://www.express-color.cz/products/e ... 00-5-5-kg/
takováhle barva s jiskrama ze sváření.

Protože z toho betonu se práší, něčím to musím uzavřít.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

17. 9. 2019, 3:56

oscar píše: 17. 9. 2019, 12:45 Zdravím a přidávám se s dotazem:
V cca 40 let staré garáži konvertované na obráběcí dílnu potřebuji vylepšit betonovu podlahu ...
Díky za názory a zkušenosti.
1. stavající beton předpokládám nasáknuty vydatně olejen budeš překrývat novým betonem, brousit nebo vybouráš ?
2. pokud epox nebo PUR držtet je třeba alespon 3 vrstvy s vydatným prohazováním pískem
3. epoxid je už trošku minulost, dnes jede spíš PUR v úpravě protiskluz
4. po několika zničených podlahách děláme přípravné práce a finální lití dělájí kolegové, kteří pouze lejou a lejou celý rok
5. je naprosto naivní si myslet, že tyto povrchy jsou hobby cestou proveditelné. Pripomínám ve standard kvalitě. To co občas vidím po kutilech jsou opravdu děsivé pokusy
6. Pokud máš rozumný rozpočet nech si od profíku PUR s pritiskuzem, chceš li kutit běž Terassa. Je to pracné, ale spáchatelné kutilem a relativně věčné. Zrovna letos jsem páchal 150m terassa pro sebe v dílně a 240m2 PURu samozřejmě včetně odstranění puvodního (10cm) beton pro zákazníka. Starý beton pryč, potom Cemflow, základ epox a finál PUR.
7. nový beton/stěrka/nivelačka a napatlat barvou na beton. Též mám na jedné své podlaze a též nedoporučím. Každa rozlitá kalužka syntetic podlahu ihned rozpouští. Ano je to velmi levné ...
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

17. 9. 2019, 7:26

diky za odpoved, mas u mne pivo :)

ne, beton je uplne suchy, byvaly majitel tam s autem asi moc nepobyval :)
je to zhruba 17m2, takze snad to financne zvladnu :D

na to Terasso nejaky odkaz nemas?

nasel jsem toto:
https://www.sbazar.cz/petrzemtech/detai ... seda-radka
to ale neodvezu :D

https://www.hornbach.cz/shop/Dlazba-ter ... rtikl.html
na co se to lepi? musi pod to samonivelacka?

8mm dlazba je blba?
https://www.gres.cz/dlazba-gres-mount-e ... 30x30.html

diky za opovedi :)
m.
Milan199
Příspěvky: 2906
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

17. 9. 2019, 8:33

Ahoj, dílna stojí od roku 2000 a v přízemí mám Teraco. Dobře snáší provoz paleťáku a sváření. Okolo soustruhu a frézky je promaštěné, ale pořád vypadá dobře.
V patře kde jsou menší stroje mám litou pryskyřici :
https://shop.chemex.cz/prumyslove-podla ... odukt.html
Určitě bych ji nedal okolo svářečky. Každá kulička se zapeče ! Jde výborně uklízet okolo strojů kde rozcintáš chl. kapalinu nebo olej. Nezdá se, že by nějak moc trpěla od špon, i když se už dávno neleskne. Když ti upadne něco drobného / kleště, malý obrobek do 1 kg / tak to přežije bez pohromy a navíc se nepoškodí to co ti upadne. Neklouže.
Uživatelský avatar
Jimmy
Příspěvky: 523
Registrován: 12. 12. 2014, 9:19
Bydliště: Pardubice

17. 9. 2019, 9:46

To Teraco se dělá i lité. Za mě do dílny asi ideální volba.
Soustruh SN320, Obrážečka Strigon GH400, CNC router Pacer Cadet, TIG AC/DC
zverodoktor
Příspěvky: 2969
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

17. 9. 2019, 10:53

Ja som pred rokom do dielne dal podlahu z recyklátu http://www.podlahyliska.cz/ a som zatiaľ maximálne spokojný. Nešmýka to, vcelku dobre sa upratuje, zvládla bez ujmy pád 4 kilovej prizmy rohom z výšky asi meter (aj podlaha aj prizma). Podlaha pod dlaždicami nemusí byť rovná, únosnosť je dostatočná aj na stroj ak je to potrebné. 30m2 sme položili s kamarátom za necelý deň iba pomocou kotúčovej píly. A keďže recyklát je z bužírok káblov, nejaká tá gulička od zvárania nevadí.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

18. 9. 2019, 7:15

To Oskar: v rámci staveb jsem většinu týdne po hotelech. Během víkendu snad budu v kanclu a juknu po dodavateli. Připomínej se please. Byla to nějáká morava. V ploše výrobně ne uplně ideální myslím tím výšky kusů, nahoře leštěno dokonale, v řezech ne uplně ideální, ale cena 1/3 konkurence, která to mimo jiné té nemá uplně rovné. Méně než na trojku spáru to dáš možná v malé ploše, ve velké je už trojka peklo. Lepidlo běžné co umí kámen i beton. Chceme aby drželo, proto bereme to nejlepší mají v nabídce a pouze Baumit nebo Weber. Pokud mluvíme o suché podlaze pro epox nebo PUR musíš jí dostat pod 4 procenta. Pocitově suchá nestačí :-)
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

19. 9. 2019, 11:18

připojím se s dotazem .
V garáži - stání pro auto potřebuju udělat beton podlahu jedná se o cca 5x6m teď tam byl od předchozího majitele jen kačírek .
Jakou min tloušťku betonu ? - jedná se jen o stání pro auto. kari síť je jasná .
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

19. 9. 2019, 12:20

zverodoktor píše: 17. 9. 2019, 10:53 Ja som pred rokom do dielne dal podlahu z recyklátu http://www.podlahyliska.cz/ a som zatiaľ maximálne spokojný. Nešmýka to, vcelku dobre sa upratuje, zvládla bez ujmy pád 4 kilovej prizmy rohom z výšky asi meter (aj podlaha aj prizma). Podlaha pod dlaždicami nemusí byť rovná, únosnosť je dostatočná aj na stroj ak je to potrebné. 30m2 sme položili s kamarátom za necelý deň iba pomocou kotúčovej píly. A keďže recyklát je z bužírok káblov, nejaká tá gulička od zvárania nevadí.
Jo to je přesně to co si pořizoval Hověz.
Já jsem si do dílny pořídil Forte lock a mám podobné zkuženosti co Zvěrodoktor - jen pravda to sváření by tomu Forte locku asi nesvědčilo. ;-)
Já jsem si ho dal na 3/5 dílny. Teď jsem dokoupil Forte lock na zbytek.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

19. 9. 2019, 12:34

Sváření probíhá a probíhat bude. :)

Ted koumu 9mm slinutou dlazbu, protoze mam pocit ze to teraco nejsem schopnej nijak k sobe dopravit :(
Vychazi to na tunu hmotnosti, to v osobaku neodvezu :D
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

19. 9. 2019, 2:08

packa píše: 19. 9. 2019, 11:18 připojím se s dotazem .
V garáži - stání pro auto potřebuju udělat beton podlahu jedná se o cca 5x6m teď tam byl od předchozího majitele jen kačírek .
Jakou min tloušťku betonu ? - jedná se jen o stání pro auto. kari síť je jasná .
Zdar. Pokud neřešíš žádné hydroizolace a beřeš stavající podklad za pevný, potom cca 8-10cm standard C16/20. Budeš li dávat pouze jednu Kari sít, potom i klidně i šestku 2.5cm po horní hranu betonu. To je klíčové. Žádná hozená, zašlapaná do betonu, pořádně zafixovaná !!! Podklad si separuj nebo porádně utop, jinak ti sežere vodu a beton se po 2 hodinách potrhá. Od zdi můžes dilatovat Miralon páskem. Pro rejpaly připomínám, že to je kompromis, jinak by to mělo být včetně sondy, hydra, atd.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10101
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

19. 9. 2019, 2:21

packa píše: 19. 9. 2019, 11:18
V garáži - stání pro auto potřebuju udělat beton podlahu jedná se o cca 5x6m
Já bych se na to vyprdla velebnosti :wink: co tam dát zámkovku ? když je to jenom na auto.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „povrchová úprava“