Laurinka

Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

12. 12. 2014, 8:00

https://www.youtube.com/watch?v=Frj1zSdrKaA" onclick="window.open(this.href);return false;
Řekl bych, že pro každého.
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

12. 12. 2014, 8:49

Nejvíce mě zaujal ten borec bez sluchátek u vyklepávání blatníku a lakýrník bez respirátoru.
Rukavice myslím nebyly v celém filmu nikde.

To by měli shlédnout dnešní bezpečáci, aby ve výsledku mohl člověk ještě dělat když si ho vezmou do parády.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

12. 12. 2014, 9:20

Těch rukavic jsem si také všiml, nebo spíše evšiml, nebo jak to do kelu napsat. Sluchátka a respirátor mi nedošel, s těmi bezpečáky to máš recht, to by byl šrumec, brýle se u nás musí třeba nosit až k hajzlu. Nedj bože v hubě bonbón, v uzavřené láhvi nápoj, ale max čaj, kafe ani náhodou, odvodňuje, a věřte nebo ne jsou takoví co si dovolí pracovníkovi otevít hrnek a zkontrolovat co tam má.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

12. 12. 2014, 9:24

.. tam bych nedělal, ... tam, kde se nemůže pít to kafe :D :D bez rukavic no problem :D
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

12. 12. 2014, 9:31

Mně osobně se to úplně netýká, já jsem externista skladník, mám svůj vlastní kutloch, su tam sám a mám klid, kafe piju taky kdy chci a už vůbec ne z uzavřených hrnků, jen občas ty brýle musím nasadit. Jen těch lidí je mi líto, ta buzeračka.
Mad_BOXs
Příspěvky: 1416
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

12. 12. 2014, 10:53

Jste skončili před záchodem.
Chvíli jsem byl v jedné nejmenovamé firmě a tam měli i na záchodě u umývadla návod, jak si umývat ruce a hlavně kolikrát zmačknout dávkovač na mýdlo. Jo a provoz byla tiskárna na igelitové obaly.
Kam to ten ISO svět spěje?
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22390
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 12. 2014, 11:01

to neni spravny kafe kdyz ti nezustavaj spony mezi zubama :D
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

12. 12. 2014, 11:03

Mad_BOXs píše:Jste skončili před záchodem.
Chvíli jsem byl v jedné nejmenovamé firmě a tam měli i na záchodě u umývadla návod, jak si umývat ruce a hlavně kolikrát zmačknout dávkovač na mýdlo. Jo a provoz byla tiskárna na igelitové obaly.
Kam to ten ISO svět spěje?
http://old.stream.cz/uservideo/611264-w ... bsurdistan vysvětleno hlavně od 25min do 26min
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

13. 12. 2014, 9:04

Pepa z depa píše:.. tam bych nedělal, ... tam, kde se nemůže pít to kafe :D :D bez rukavic no problem :D
ale koukněte na to z druhé strany, (ti co byli v HB už tuší) taková lepivá limonáda zaschlá v konektoru na ABS ... a povětrnostní podmínky, které jí pomohou a Vy ... jednou prostě nezabrzdíte jak potřebujete a řídíte 20t náklaďák.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22390
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

13. 12. 2014, 9:29

o tom ani potom
plne souhlasim ze to je problem
nicmene kdyby na to zadne narizeni neexistovalo, a nekomu se to stalo, mel by byt dostatecne soudny aby to vyradil
to ze to ted resi narizeni a ze se to nemuze stat, neresi mnohe jine pripady neceho co dodnes nikdo nepredpokladal a stane se a pak je to na te soudnosti toho kdo to muze pozorovat

prijde mi spise ze to je takove chlacholeni pro verejnost
tedy, po nehode nakladaku se zjisti ze to bylo zpusobene retezcem udalosti na jehoz zacatku byla neci limca na pracovisti
tedy zakazou limcu na pracovisti a rozmaznou to v mediich a lidi se uz zase neboji nakladaku (az na to nekonecno dalsich veci ktere se muzou pos.... i prez vsechny existujici predpisy dobry)

stejne jako po 11 zari tezka sikana na letistich pri odbaveni, a ve finale ukrajinka co cisti letadla na letisti si muze donest do letadla kila semtexu bez kontroly, noze a strelne zbrane nevyjimaje
fakticky tedy sikana nic neresi ale lidi jsou klidny
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1293
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice

13. 12. 2014, 10:02

V tom připadě, je taky potřeba zvážit zda bylo nutné aby tam to auto jelo, jestli je potřeba dřevo třeba ze Šumavy pro truhláře v Brdech? Pakliže by ten náklad tam nejel....
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

13. 12. 2014, 11:00

robokop píše:o tom ani potom
plne souhlasim ze to je problem
nicmene kdyby na to zadne narizeni neexistovalo, a nekomu se to stalo, mel by byt dostatecne soudny aby to vyradil
to ze to ted resi narizeni a ze se to nemuze stat, neresi mnohe jine pripady neceho co dodnes nikdo nepredpokladal a stane se a pak je to na te soudnosti toho kdo to muze pozorovat

prijde mi spise ze to je takove chlacholeni pro verejnost
tedy, po nehode nakladaku se zjisti ze to bylo zpusobene retezcem udalosti na jehoz zacatku byla neci limca na pracovisti
tedy zakazou limcu na pracovisti a rozmaznou to v mediich a lidi se uz zase neboji nakladaku (az na to nekonecno dalsich veci ktere se muzou pos.... i prez vsechny existujici predpisy dobry)

stejne jako po 11 zari tezka sikana na letistich pri odbaveni, a ve finale ukrajinka co cisti letadla na letisti si muze donest do letadla kila semtexu bez kontroly, noze a strelne zbrane nevyjimaje
fakticky tedy sikana nic neresi ale lidi jsou klidny
uvědom si, že na tom pracovišti u takovýchto operací sedí často člověk, který měl problém dokončit devítku ... proto ISO řeší vyloučení maxima předvídatelných rizik, a získat ISO u kritických firem není žádná prdel ...
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

13. 12. 2014, 2:09

... ten film Absurdistán je u mě nejlepší film (po Showshangu) ... jestli si nedáme bacha, tak takhle skončíme - jako tupé stádo. Odmítám se chovat jako ovce, např. teď je free weekend na zahrání si nejnovějšího Call of Dutty. Stáhnu, hraju, nic moc, ale hraju dál a při upravování postavy si klasicky nazývám jeden pdotýkám ´svůj osobní´ profil "Sypač" tedy Sypac a napsalo mi to, že musím zvolit jiný výraz, protože tenhle je hanlivý a nelze použít ... okamžitě Uninstall a o koupi jsem přestal uvažovat .. co to sakra je? :D
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22390
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

13. 12. 2014, 3:23

chb píše:
robokop píše:o tom ani potom
plne souhlasim ze to je problem
nicmene kdyby na to zadne narizeni neexistovalo, a nekomu se to stalo, mel by byt dostatecne soudny aby to vyradil
to ze to ted resi narizeni a ze se to nemuze stat, neresi mnohe jine pripady neceho co dodnes nikdo nepredpokladal a stane se a pak je to na te soudnosti toho kdo to muze pozorovat

prijde mi spise ze to je takove chlacholeni pro verejnost
tedy, po nehode nakladaku se zjisti ze to bylo zpusobene retezcem udalosti na jehoz zacatku byla neci limca na pracovisti
tedy zakazou limcu na pracovisti a rozmaznou to v mediich a lidi se uz zase neboji nakladaku (az na to nekonecno dalsich veci ktere se muzou pos.... i prez vsechny existujici predpisy dobry)

stejne jako po 11 zari tezka sikana na letistich pri odbaveni, a ve finale ukrajinka co cisti letadla na letisti si muze donest do letadla kila semtexu bez kontroly, noze a strelne zbrane nevyjimaje
fakticky tedy sikana nic neresi ale lidi jsou klidny
uvědom si, že na tom pracovišti u takovýchto operací sedí často člověk, který měl problém dokončit devítku ... proto ISO řeší vyloučení maxima předvídatelných rizik, a získat ISO u kritických firem není žádná prdel ...

Ja vim a je problem doby ze to nebude lepsi, ani nemuze, chytry lidi jsou nezadouci, a kdyz nejaky jsou tak jsou drahy a firma je draha i kdyz se da pocitat lepsimi vysledky od ni. Nikdo neni ochoten platit, staci mu to od jine jen na oko. Takze jsme zas u toho jak se delaji vlny ale bez konkretniho efektu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
vruboun
Příspěvky: 368
Registrován: 25. 3. 2010, 7:11

13. 12. 2014, 4:42

Bezpečnost práce je supr podnikatelský obor. Patnáct let jsem bezpečáka v malých firmách neviděl ani jednou. Nyní poslední čtyři roky ve větší firmě ho vídám co dva měsíce. Začal přicházet pěšmo, potom dojížděl rozhrkanou feldou, dnes jezdí v Superbu. A po každým jeho výskytu se nám vylepšuje život. Brýle, přilba i na maličkým zvedáku, pravda postup mytí rukou na Wc zatím nezvládl.
Odpovědět

Zpět na „videa“