zatočnyj stanok

Odpovědět
peter1
Příspěvky: 623
Registrován: 24. 4. 2010, 8:00
Bydliště: vychodne slovensko

20. 8. 2017, 6:23

https://www.youtube.com/watch?v=FLKjnC7DeCA" onclick="window.open(this.href);return false;
sustruh sv18 ,vrtačka
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

20. 8. 2017, 10:12

Mám rád tyhle ruský videa,připomíná mi to dobu kdy jsme si kutili všechno doma.Taky mě překvapuje jak odlišně stavějí svoje strojky na rozdíl od západu ,a to nemyslím že špatně .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

20. 8. 2017, 7:54

Mám ruské konstruktéry v úctě. Jsou nápadití a dokážou "z hovna uplést bič", tedy dosáhnout zajímavých výsledků jednoduchými prostředky.
Proto je mi divné a velmi mě mrzí, že se Rusko tak nedokáže vyhrabat z technické zaostalosti v mnoha oborech, a ze své závislosti na exportu surovin.
Za bolševika to bylo jasné, centrální plánování sežralo veškerou invenci a tah, stejně jako u nás.
Ale dneska stejně jako u nás už tyhle překážky nemají. Sice je možná trochu víc dusí korupce, ale u nás je to zase přebyrokratizace, takže podmínky nebudou mít výrazně jiné než my.
Jak by se to asi odvíjelo u nás, kdybychom sem hned na začátku nepustili imperialisty, kteří skoupili všechno co mělo nějaký smysl? Možná by to i u nás bylo podobné, kdo ví.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

20. 8. 2017, 9:59

Mex: já myslím, že díky už 100 letům bolševizmu si mnoho z nich už ani nedovede představit, že by něco mohlo být jinak a že by mohli prožít ten svůj osobní "americký sen", rozuměj osobní iniciativou dosáhnout úspěchu
bolševik do nich tu nevolnickou náturu našlapal dokonale a mocně to doplňoval propagandou, že jsou jako národ nejlepší a udržováním v blahé nevědomosti o okolním světě
u nás by to bylo trochu lepší, tady přece jen ta izolace nebyla tak dlouhá a tak dokonalá
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

20. 8. 2017, 10:35

řekl bych, že vymyslet umí, vyrobit také a už jistě umí sehnat nezbytné stroje, ale pro funkční rostoucí a prosperující firmu je potřebné i právní / legislativní pozadí a to tam asi bude problém.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

21. 8. 2017, 6:25

Taky mám rád ruské videa a nejen co se obrábění týká.
U této brusky bych rád viděl video jak to brousí.
Leskne se to pěkně to ano i stavitel lecos o broušení ví
Nicméně na konstrukci jsou nedostatky brousící vřeteník nejde zvedat, a pracovní jde otáčet jen v jedné ose některé části jsou tuhé jiné jak z papíru
a teď do mě
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 8. 2017, 6:39

buhvi jak to tam maj
ja z nich mam pocit ze ziji kazdy dost individualne, neumi tahnout za jedem provaz
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

21. 8. 2017, 8:53

vůbec si netroufám psát něco jak tam je a jak to chodí rusky umím celkem dobře to je za 3... po x letech ruského nemluvně jsem si nastavil i ruskou klávesnici a oprašuju jazyk....
člověk se tam lecos doví a přečte no to čtení už mě jde jak na střední teda...ale trvalo to ...no a když už sme tu nakousli tu politickou situaci tak jen naokraj co se týká podnikání po převratu....
tak jsme se vysrali na rusko a hurá na západ..jenže tam bylo dodavatelů z evropy spousta a než to došlo českým jakože podnikatlům, tak rusko zabrali jiní.
příklad naše firma v roce 1993 dodávala do ruska 1 000 000 párů podešví / nato navazovalo samozřejmě několik dalších firem/ a byly z toho komplet boty
jo dneska valíme německo+ švícary a to jen okraj zbytek automotiv, jenže to je jiná kvalita a zodpovědnost audity atd....a zbývá z toho kulové
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

22. 8. 2017, 6:58

No ono to bylo tak, že dodávat se do Ruska muselo a oni platit nemuseli. Třeba podnik, kde dělám dodal statisíce brýlových obrub do Ruska, platby jsme se nikdy nedočkali. Určitě i dneska je podnikání v Rusku docela riziko.
peter1
Příspěvky: 623
Registrován: 24. 4. 2010, 8:00
Bydliště: vychodne slovensko

22. 8. 2017, 7:52

Hoši s ruska keby nam aspon mašín viac nanosili s ruska mna by zaujimalo či v tejto republike ma niekto takuto krasnu frezku stvorenu do garaže...
https://www.youtube.com/watch?v=TFMILEQ ... n&index=18" onclick="window.open(this.href);return false;
sustruh sv18 ,vrtačka
Odpovědět

Zpět na „videa“