"Poctivé" výrobky za komouše:

Odpovědět
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

13. 5. 2018, 11:13

ZDENEK1.DOLEZAL píše:No timhle tlachanim ten kapitalizmus nezachranite.. :D
Lid volil a je treba respektovat volby.
Nejvic po volbach rvou vzdy ty nejvetsi demokrati.
Kvalita vyrobku do roku 1980 ze zapadu byla spickova a vydrzeli .
Dnes by s kvalitou uspel snad i produkt z RVHP.
Teď jsi to asi posr..l tohle někteří nechtěli slyšet :lol:
Jen se těším až současný prezident skončí a začne nová volba ,proti komu půjdou ? jak se budou tahat kandidáti jak králíci z klobouku :lol: Jestli zase nasadí kavárna toho strejdu jako minule když už je stál tolik peněz, nebo vytáhnou z klobouku někoho jinýho?
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

13. 5. 2018, 11:15

ZDENEK1.DOLEZAL píše:Lid volil a je treba respektovat volby.
Jakože kdyby tu zůstal starý režim, že bychom měli všude samou kvalitu?

Na šmejdy nadávám taky, ale třeba mixér nám funguje už léta, na myčku nadávám protože sice šetří elektřinu i vodu ale nemyje nádobí, ovšem že by se rozpadla po 4 letech, to jsem ještě neměl :-) Vrtačky a flexy mám Bosch (a další výrobce) z profi řady a taky se to nějak ne a ne rozpadnout :-)

S tou životností naprogramovanou v software ovšem souhlasím, to je hnus.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

14. 5. 2018, 6:46

je super ze dnes muzem koupit i veci ktere jsou velmi kvalitni a vydrzej
v nekterych oborech trosku problem je dohledat protoze se sem vozej pouze smejdy kvuli cene
problem je na to mit penize protoze ta kvalita je o dost drazsi a spousta lidi na to nedosahne
nekdy je ten problem v samotnejch kupujicich ktery si neuvedomej treba to ze se vyplati koupit vec 2x drazsi ktera ale bude mit 5x takovou zivotnost (nikdy takhle nebudou premyslet protoze je to nikdo nenaucil, to se dost casto ukazuje tady v diskuzich)
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
doncarlos
Příspěvky: 760
Registrován: 9. 1. 2008, 9:49

14. 5. 2018, 7:30

robokop píše:
nekdy je ten problem v samotnejch kupujicich ktery si neuvedomej treba to ze se vyplati koupit vec 2x drazsi ktera ale bude mit 5x takovou zivotnost (nikdy takhle nebudou premyslet protoze je to nikdo nenaucil, to se dost casto ukazuje tady v diskuzich)

Ty kupující nikdo učit nemusí, naučila je totiž praxe a život, že 2x dražší věc vůbec nemusí být lepší, ale že to může být úplně stejná sračka jako to levný. Příklad -koupil jsem před lety
zahradní sekačku za skoro 20000,- abych měl kvalitu ( měli tehdy i za 8000), 5-ti násobné životnosti jsem se jaksi nedočkal, stěží přežila záruku. Pak křovinořez - už-už jsem skoro koupil
Husqarnu za cca 15000,- , pak jsem ale našel internetovou nabídku za 1600, koupil, první úkol zplanýrovat totálně zpustlou zahradu 2000 m2, počítal jsem že nepřežije a koupím ještě jeden,
mám ho dodnes.
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

14. 5. 2018, 7:31

Ááá už se to začíná ztáčet zpátky :lol: :lol: :D
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

14. 5. 2018, 7:41

No to proto ze jsi vybiral zase pouze podle ceny
Ja jsem netvrdil ze 2x drazsi = 2x lepsi
Zadne takove pravidlo neexistuje presne jak pises
Ale da se rict ze kvalitni veci v drtive vetsine nejsou ty nejlevnejsi na trhu
Vybirat se musi ne podle ceny ale treba podle skutecnych referenci na kvalitu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

14. 5. 2018, 8:23

Když už se chválíme, co komu vydrželo a co ne.
Pila Dolmar 109 - 25 let výměna silenbloků, lištu a řetezku mění každý.
Křoviňák Stihl - víc jak 20 let, před dvěma lety praskla ohebná hřídel, divím se, jak dlouho to snášela.
Sekačka MF70, bezprstá lišta - super - asi 25 let, před pěti lety gufera na klice
Jednoosý traktor MT7-032 - motor se v Jihokovu moc nepovedl, ale jinak super stroj, 2x gufera na klice.
K tomu rotavátor nesený, záběr 80 cm - paráda, motyku nesnáším ještě víc jak komouše.
Pluh obracák, celkem povedený, vyorávač brambor vlastní výroba.
Před více jak 35ti lety koupený bratislavský tuner, pak jsem si udělal Klabala s jinou mezifrekvencí a ten toho slováka strčil někam.
Před 40 lety jsem kupoval magneťák, na radu servisáka raději licenčního poláka, než Teslu, který jsem přešteloval a hrál fantasticky, na tu dobu.
O televizích je asi zbytečné psát. To by bylo na dlouho, nejlepší SONY CRT 28". Taky různé věže jsou kapitola sama pro sebe. Nejlepší starý Philips. Myslím na výdrž.
Zesilovače a bedny jsem si vždy dělal sám, jen třeninooktávový EQ mám od SONY.
Textil neberu od žluťásků, raději něco lepšího a vydrží. Jen říkám, že se sepral, i když je stejně velký :(
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

14. 5. 2018, 8:33

Josef píše:Když už se chválíme, co komu vydrželo a co ne.

Před 40 lety jsem kupoval magneťák, na radu servisáka raději licenčního poláka, než Teslu, který jsem přešteloval a hrál fantasticky, na tu dobu.
Mám asi 40 let starýho Revoxe A77 a hraje neskutečně. Akorát jsem musel vyměnit všechny odporový trimry; když jsem ho nastavoval, tak mi všechny ulítaly, jen jsem se jich dotknul šroubovákem. Zato elyty naprosto netknutý.
Ale to jsme na západě, ne v socializmu :)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

14. 5. 2018, 9:51

grade065 píše:Ááá už se to začíná ztáčet zpátky :lol: :lol: :D
Ale tady není žádný rozpor. V kvalitě se zvětšil rozptyl, střední hodnota zůstala. A někdo holt má tendenci se pohybovat po té dolní hranici, někdo se jí zase vyhýbá a z toho vznikají různé pohledy. Já osobně se raději pohybuji v té horní polovině (až na izolované, jasně indikované případy) i za cenu, že budu mít méně věcí, ale kvalitních :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

14. 5. 2018, 10:15

prochaska píše:
grade065 píše:Ááá už se to začíná ztáčet zpátky :lol: :lol: :D
Ale tady není žádný rozpor. V kvalitě se zvětšil rozptyl, střední hodnota zůstala. A někdo holt má tendenci se pohybovat po té dolní hranici, někdo se jí zase vyhýbá a z toho vznikají různé pohledy. Já osobně se raději pohybuji v té horní polovině (až na izolované, jasně indikované případy) i za cenu, že budu mít méně věcí, ale kvalitních :-)
Já myslel od diktátorů zpět ke zboží :lol:
Jinak co člověk to názor to je jasné :wink:
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

14. 5. 2018, 10:18

Myslím, že nejlepší byla 90 léta z hlediska nákupu běžných spotřebičů. Po roce 2000 už můžeme řikat doba kurvítková. V té době mají už běžné PC výkon na simulace kurvítek. Ale abych jenom nehanil, třeba Pocket HP iPAQ 214 používám už deset let každý den jako čtečku knih. Výdrž baterky je přes tři hodiny. Pořád funguje a doufám, že dalších 10 let vydrží.
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

14. 5. 2018, 12:47

To bude možná tím, že ho vyvíjel a možná první prototypy dělal ještě Compaq :)
To máš jak s notebookama Lenovo. Ty první, co jim to IBM prodalo, byly dobrý (alespoň řada T), protože to přebrali komplet s výrobou. Teď už se srovnaly/i s ostatníma značkama :(
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

14. 5. 2018, 1:19

bobik píše:Myslím, že nejlepší byla 90 léta z hlediska nákupu běžných spotřebičů. Po roce 2000...
Muzu te ubezpecit ze naprosto to same se rikalo i v 90 letech, jen cislovka se posunula o x let niz.
Co si vzpominam, rika se to odjakziva. :-)
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

14. 5. 2018, 2:11

pafik píše:To bude možná tím, že ho vyvíjel a možná první prototypy dělal ještě Compaq :)
To máš jak s notebookama Lenovo. Ty první, co jim to IBM prodalo, byly dobrý (alespoň řada T), protože to přebrali komplet s výrobou. Teď už se srovnaly/i s ostatníma značkama :(
... Lenovo před převzetím výroby ty IBM vyrábělo, takže majitele změnila značka, výrobní řetězec už byl dávno čínský.
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

14. 5. 2018, 2:57

Jo, vyrábělo, pro IBM. Na linkách od IBM, vymyšlený a dohlížený IBM. Pak jim to IBM prodalo sakum pikum, akorát ten dohled si museli pořídit vlastní. Ale jak byli u IBM modelů zvyklí makat, tak na nich makali i dál. Až pak začali vyvíjet vlastní modely, vlastní postupy, a šlo to dolů.
Odpovědět

Zpět na „videa“