Středověk

prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

28. 12. 2021, 4:58

Ale nakonec jim to nějak funguje :-) Tuším, že podobně se tvářili z firmy SIP, když za hluboké totality přijeli schválit ČKD technické služby jako autorizovaný servis jejich vyvrtávacích strojů. Ono jim tedy moc nezbývalo, v ČKD by je opravovali tak jako tak, na generálku u výrobce tady nikomu nepřidělili peníze, když už povolili stroj z kapitalistické ciziny. Představuju si to takhe: -- "a čím to opravujete?" -- "no tady máme takový šábr" -- "ok, a co ještě na to používáte?" -- "no ... tady máme ještě jeden šábr". Ale přesnost to splňovalo, tak Švýcaři kroutíce hlavami vypsali certifikát, který pak byl léta vystavený v síni slávy ČKD :-)
Aleš Procháska
zexner
Příspěvky: 160
Registrován: 10. 9. 2018, 2:37
Bydliště: Hradec Králové

28. 12. 2021, 8:53

Libor9050 píše: 28. 12. 2021, 4:30 A když jim některá praskne tak se prostě svaří https://www.youtube.com/watch?v=wUB7dUjFGIM
Tahle klikovka je ale ocelová, s litinovou by neměl šanci. Nutno dodat, že tenhle chlapík odvedl fakt pěknou práci a taky mi přijde jako lepší fachman než kluci z manufaktury. Už jen to, že po použití smirku na soustruhu otře lože nebo tam má alespoň prkno. Zřejmě soukromník kterému říká soustruh pane. Svary má nádherný a na opracovaným čepu má na stranách radius, takže by to nemuselo hned rupnout. Fakt pěkná práce 👍
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5184
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

28. 12. 2021, 9:05

zexner píše: 28. 12. 2021, 8:53
Libor9050 píše: 28. 12. 2021, 4:30 A když jim některá praskne tak se prostě svaří https://www.youtube.com/watch?v=wUB7dUjFGIM
Tahle klikovka je ale ocelová, s litinovou by neměl šanci. Nutno dodat, že tenhle chlapík odvedl fakt pěknou práci a taky mi přijde jako lepší fachman než kluci z manufaktury. Už jen to, že po použití smirku na soustruhu otře lože nebo tam má alespoň prkno. Zřejmě soukromník kterému říká soustruh pane. Svary má nádherný a na opracovaným čepu má na stranách radius, takže by to nemuselo hned rupnout. Fakt pěkná práce 👍
A poprve jsem videl ze ma hodinky, ostatni kus drátu ve stojanku :lol:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Odpovědět

Zpět na „videa“