vyroba dps nanasenim nazehlenim toneru

postupy vyroby a nejake zajimave navrhy
Odpovědět
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

16. 12. 2012, 1:55

o vyrobe plosnaku toho tu je mnoho, pridam svoji trosku do mlyna

Jedna se o maly interface mezi SPI LCD a AVR.
Nakresleno v eaglu, rozmery 48x39 mm.
predloha pro kontrolu
predloha pro kontrolu
Vytisknu to na prehistoricke Minolte pagepro 1100 na nejaky leskly papir z katalogu hracek.
predloha pro prenos
predloha pro prenos
Preneseni zehlickou nastavenou na 2-3 puntiky, cca 2x5 vterin pres dva kancelarske papiry,
nasledne nechan papir odplavit asi 5 minut v teple vode.
preneseny vzor
preneseny vzor
Leptano v persiranu draselnem, narozdil od chloridu to je cista prace (ale trvalo mi to dele - musim to jeste doladit)
vyleptano
vyleptano
omyto redidlem, natreno lakem
ocisteno, nalakovano
ocisteno, nalakovano
ted ofrezovat a vyvrtat na masince.

doba vyroby: cca hodina a pul - z cehoz byla hodina leptani.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 12. 2012, 2:03

me se stavalo pri tehle technologii ze mi tonner pri prenosu popraskal a na pcb se prenesl s mikrotrhlinkami
tj cesty byli obcas po odleptani prerusene
bylo dobre vsechno pro jistotu precinovat
deje se ti to taky?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

16. 12. 2012, 2:12

prosvetlenim se to zdalo OK.

delam plosnak zase po dlouhe dobe, tak uvidim az to zapajene propipam.
jinak povedlo se mi to nazehlit asi na treti pokus, jeste to zkusim z fotopapiru.

je mozne ze nakoupim UV ledky a prejdu na fotocestu, ale tam je pro me problemem ze to trva dlouho a navic se mi do positivu pri zasychani chyta prach.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8867
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

16. 12. 2012, 5:32

Vypadá to fajnově a jestli to neni "řídký" ani proti světlu, tak super, gratuluju :) T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

16. 12. 2012, 7:21

Máš to pěkné- taky sem zprubnul tuhle metodu a taky jsem to měl popraskaný jako Robokop. Asi to bude rukama :lol: . S těma UV ledkama- kolik jich je potřeba , jak dlouho se na to má svítit a z jaký vzdálenosti? Jsou na to nějaký pravidla?
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
purs
Příspěvky: 192
Registrován: 24. 1. 2009, 6:46
Bydliště: Nova Paka

16. 12. 2012, 7:39

Ja jsem jeden cas na prenos toneru pouzival lepici barevny papiry viz. prilohy. Tiskne se na stranu lepidla, toner na tuto stranu pekne prilne. Po nazehleni se ve vode papir odlepi. Tuto metodu jsem pouzival dokud jsem manzelce neznicil "naparovacku". :( Od te doby jedu fotocestu.
Přílohy
barevne_papiry_1.jpg
barevne_papiry_2.jpg
Pavel Urban
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

16. 12. 2012, 8:03

take jsem lepici papiry zkousel. bohuzel pri pruchodu tiskarnou mi to lepidlo jakoby nabobtnalo. asi vyssi teplota v tiskarne.
vladosk
Příspěvky: 156
Registrován: 5. 6. 2008, 7:48
Bydliště: Prievidzsko SK

16. 12. 2012, 8:08

Já jsem skoušel ty lepící barevné papíry, dokonce jsem upravil i laminátor, ale skončil jsem na toneru. Z repasovaných tonerů nepřilnul ani jeden, a mám obavu že už ani originály nejsou originály.
vlado
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

16. 12. 2012, 10:56

Já to zkoušel taky na kříďáku (katalogy, fotopapír, papír pod samolepící fólií) a prasklinky se slejí, když se to položí nad nádobu s acetonem tím tonerem dolů. Výpary z acetonu to kapánek "rozlejí" a je to O.K. Nejlepších výsledků zažehlování jsem dosáhl na plotničce nahřáté na sporáku (mám elektriku), na ni jsem položil k natemperování tišťák papírem nahoru, po zahřátí zažehlit gumovým válečkem jako se používal na leštičky fotek. Já si podobný udělal z gumové Semperitky. Dá se to někde i koupit, používají to při lepení samolepících fólií reklamní firmy apod.
nevedkosenior
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 1. 2009, 8:31
Bydliště: Stará Ľubovna

23. 12. 2012, 9:35

ja som si urobil osvitovú jednotku z trubic na horské slnko. Jedna sa o 4 trubice.Nákres plošného spoja je cez atramentovú tlačiareň na pauzovací papier. Plošný spoj sa potom kontaktným spôsobom prenesie na film a neskôr na cuprextit. Je to však zdlhavé a vhodne pre viac kusov. Pre jeden spoj sa to neoplatí. Skúsim tu popísanú metodu.
...nikto učený z neba nespadol, keď spadol tak sa zabil ...
Odpovědět

Zpět na „plosnaky“