Plosnaky fotocestou UV LED

postupy vyroby a nejake zajimave navrhy
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

31. 3. 2013, 8:46

Sory měl jsem to napsat hned.

Firma se jmenuje APAMA http://www.apama.cz/web/index.html
Je to malá firma ale celkem slušně se to u nich točí. Nevím kolik mají zaměstnanců odhaduji to tak do 10.
V ceně samozřejmě doprava není, pro desky si zajedu
Logistika - zašlu soubor z eaglu, potvrdím výrobní podklady (zaslané fólie v pdf), zajedu pro desku


Protože jsem takto jednoduchou desku nedělal už roky :) hodím sem alespoň ful variantu
Provedení:
Rozměr 182mm x 157mm
Materiál 1,5mm/35um
Oboustranné provedení
Vrtaná, prokovené otvory (prokovy vrtané 0,3mm)
Oboustranná maska
Jednostranný potisk
HAL (cínování horkým sfukovaným cínem)
Frézování - otvor ve středu a obvod (když se deska stříhá jsou hrany poškozené a pro cesty u kraje to není ideální)
Kompletní elektrický test - zda je propojeno co má být a není propojeno co nemá být, vše ze vším :D

Výrobní podklady - 1660,- (5 laserově vysvicovaných filmových fólií + data k vrtačce a fréze, jsou vaše a podle nich se případně dělá opakovaná výroba)
Vlastní cena DPS - 885,- (dělaly se jen 2ks)
Přílohy
dps.jpg
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

31. 3. 2013, 9:33

tak to je cena ktery byh se rad vyhnul, resim casto veci kde je ve hre moc neznamejch takze po ceste k cili muze byt i nekolik mnoho tistaku
ja jsem nakonec vyuzil pool servis u pragoboardu kde mi ten tistak vysel cca na 300,- se vsim vsudy (osobni vyzvednuti) ale pouze pool servis
jinak se na tu cenu nedostanes
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

31. 3. 2013, 10:50

Posledně se spolužák ve večerní průmce chlubil, že nechává dělat velmi levně a kvalitně desky v číně. S prokovem maskou, potiskem, nemám důvod nevěřit jejich kvalitám, vzhledem k jeho zkušenostem s radioamatérským sportem. Zjistím podrobnosti a dám je sem.
Per aspera ad astra
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

2. 4. 2013, 7:56

robokop píše:tak to je cena ktery byh se rad vyhnul, resim casto veci kde je ve hre moc neznamejch takze po ceste k cili muze byt i nekolik mnoho tistaku
ja jsem nakonec vyuzil pool servis u pragoboardu kde mi ten tistak vysel cca na 300,- se vsim vsudy (osobni vyzvednuti) ale pouze pool servis
jinak se na tu cenu nedostanes
APAMA má taky POOL verzi, 1dm2 za 400,- ale je to vrtané + maska + HAL
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
rollfree
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 12. 2008, 1:23
Bydliště: Brno

2. 4. 2013, 10:44

Ben Ash píše:Posledně se spolužák ve večerní průmce chlubil, že nechává dělat velmi levně a kvalitně desky v číně. S prokovem maskou, potiskem, nemám důvod nevěřit jejich kvalitám, vzhledem k jeho zkušenostem s radioamatérským sportem. Zjistím podrobnosti a dám je sem.
http://store.iteadstudio.com/index.php?cPath=19_20" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.seeedstudio.com/depot/fusion ... p-835.html" onclick="window.open(this.href);return false;

U obou vyrobcu je 10ks desek do rozmeru 50x50mm za 10 USD. Oboustranne, prokovene, 2xmaska, 2xpotisk, hal.
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

4. 4. 2013, 8:35

Doplnění informace o cenách
APAMA minimální přířez pro jednoduchou dps A5 tedy 3dm2
Bez ničeho jen jedna vrstva - asi 670,-

Tedy deska viz v úvodu vyjde asi na 80,- ale bude jich 8ks. Prostě cena jedné malinké desky je vysoká, buď musím dělat víc ks a nebo dát na jeden rozměr víc desek aby se to trochu vyplatilo.
Pro jednoduchou jednorázovku zvláště kdy někdo neco stále vyvíjí se dělat desky doma stále vyplatí, musím uznat :wink:
Ještě tak udělat doma prokovování, to by bylo terno


Jo a z tou čínou musel bych to vidět. Často je základní materiál dělán s použitím levnějších lepidel a pak to tolik nevydrží. Doma to však nikdo nepozná.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Odpovědět

Zpět na „plosnaky“