Solidworks - změna orientace dílu vůči rovinám

CAD software, shareware, freeware
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

5. 11. 2014, 2:00

stro1 píše:Za pár let s námi bude jiný CAD/CAM, bude ještě vyspělejší, opět přesedlám. Cena výrobku je nejdůležitější ze všeho. Cenu výrobku tvoří i příprava NC kódu a rychlost drah. Pravděpodobně jsem lehce popíchnul zaryté příznivce některých softwaerů, i o tom je CNC fórum.
A ještě bych dodal i rychlost učení. Je rozdíl, když na nějaký soft potřebuju týdenní školení a k jinému sednu a během dvou hodin se zorientuju natolik, že můžu začít vyrábět jednodušší věci :-)
Aleš Procháska
stro1
Příspěvky: 126
Registrován: 9. 5. 2013, 8:03

5. 11. 2014, 4:28

............
Naposledy upravil(a) stro1 dne 1. 5. 2015, 7:45, celkem upraveno 1 x.
fidlimydli
Příspěvky: 33
Registrován: 11. 2. 2014, 6:58

6. 11. 2014, 1:17

stro1 píše: Tazatel má taktéž problémy se sofwaerem Windows.
Moje odpověď zní: chce-li uživatel mít uživatel FERRARI, musí počítat s jiným typem paliva. Nemůžeme přeci krmit auto z roku 1960 stejnou směsí jako se používá v nejmodernějších autech.
Moje rada zní: tazatel by měl zainvestovat do novějších Windows, uvažuje-li alespoň trochu seriózně do budoucna s nějakým CAD/CAMem.

Pokud ani toto nebude chtít tazatel akceptovat, pak nezbývá než se vrátit zpět do minulosti k děrným páskám a někde mezi rokem 1960 až 2014 najít ten správný rok na začátek programování CAD/CAM.
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Možná bych se měl zmínit o technologii zvané 3D tisk. Již nyní existují 3D tiskárny od 18 000Kč, náplně za pár korun, pro Hobbistu možná lepší, rychlejší, levnější varianta než řešit Softwaery.
Zašel jsem už daleko od tématu.
Tazatel psal, že je hobík začátečník, který si něco upachtí maximálně jednou do měsíce a proto se mi žádné desetitisícové investice nevyplatí. To bych si mohl nechat vše udělat ze zlata. Jak je patrno nebrečím, nenadávám, jen se snažím v rámci mých možností najít nejlepší řešení. Nový operační systém = nový comp =nový soft. To už nejsou ani desetitisíce, ale stovky.
Tiskárna je mi kvůli vlastnostem a ceně tiskovému materiálu k ničemu.
stro1
Příspěvky: 126
Registrován: 9. 5. 2013, 8:03

6. 11. 2014, 3:59

..........
Naposledy upravil(a) stro1 dne 1. 5. 2015, 7:46, celkem upraveno 1 x.
romkan
Příspěvky: 43
Registrován: 23. 6. 2010, 5:55
Bydliště: Malacky

6. 11. 2014, 4:26

stro1: Nechcem sa Ta dotknut ale kazdy si vari "vlastnu polievocku" podla vlastnych moznosti a chuti... Robit takyto vypocet hardvertu a softu (ktorych ceny sa daju najst vsade na webe na rozdiel od Camu - ktoreho cenu si pre istotu neuviedol) je ciste kontraproduktivne a nikam nevedie. To ze zakladatel vlakna ma starsiu PC masinu a stary win suvisi urcite s tym, ze chcel mat Mach na adekvatnom hardvery s print portom. To ze sa na fore stretavaju profici a hobici je parada avsak samozrejme prave peniazky hraju u hobika ovela vacsiu ulohu i ked snivaju o profi masinach a softe... Urcite vsak vacsina z nas hobikov dava velku vdaku ludom ako su prochaska, tumlik, ras, jozef, testone... aj ked to niekedy boli :-)

O tom, ze aj za par korun sa da urobit cnc a robit pekne veci je tu kopec prispevkov. Ostanme teda pri veci a neriesme ci niekto ma na novy win alebo nie...

R.
stro1
Příspěvky: 126
Registrován: 9. 5. 2013, 8:03

6. 11. 2014, 5:43

...............
Naposledy upravil(a) stro1 dne 1. 5. 2015, 7:46, celkem upraveno 1 x.
fidlimydli
Příspěvky: 33
Registrován: 11. 2. 2014, 6:58

6. 11. 2014, 6:05

stro1 píše:Nové Windows 7 se dají sehnat legálně za 1500Kč. Rozumné PC lze pořídit za cca 1500Kč. Pro Hobbíka stačí i PC za 10000Kč. Z druhé ruky i levněji. Software CAD/CAM jsou zdarma zkušební verze.
Nevidím v tom žádný problém.
Stejně by mě zajímalo, proč člověk, který začíná s CAD/CAMem potřebuje radit, když nechce investovat poměrně malou částku do novější verze Windows, natož pak na nové PC.
Kde bere hobbík peníze na tak drahý softwaer typu Surfcam?
Otázky na zvážení..... :wink:

Možná se pletu, CAD/CAM zdarma vyhrál na nějaké strojařské soutěži.

Pravděpodobně jsou věci mezi nebem a zemí, které ještě neznám a ani znát nechci.
:D :D :D :D :D :D :D
OK, řeknu to Tvou řečí. Nebudu si kupovat to Tvé Ferrari, abych jel na dušičky položit věnec na hřbitov. Mimochodem Ferrari asi taky nebude Tvé první auto.

Nechápu, co má společného, že potřebuji poradit se softem který mám čtyři roky starý a funguje pro mé potřeby nad hlavu s tím, že nehodlám investovat peníze, které se mi nikdy nevrátí, protože to mám jen tak protože můžu? To bych si mohl říct i u ostatních koníčků a kupovat každý druhý rok fungl motorku, lyže, snowboard, kolo ........ Pochop, že to není má priorita. Pokud mne to bude živit, má to smysl.

Položil jsem jasnou otázku, společně s chlapama jsme se dobrali několika variant, problém jsem vyřešil, poděkoval jsem a to je vše. Nechápu proč pořád řešíš můj soft a hard.

Comp jsem koupil starší včetně komplet softu za cenu compu.
Uživatelský avatar
dodo_mt
Příspěvky: 180
Registrován: 23. 4. 2008, 5:19
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

6. 11. 2014, 6:42

Lebo nepouzivas HSM a rovnaky HW ako pouziva stro1 :wink: :D

dodo
CNC programátor
CAD: Pro/E 2001 - PTC Creo 6.0
CAM: EdgeCam 7.75 - EdgeCam 2020
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

6. 11. 2014, 7:17

fidlimydli píše:Položil jsem jasnou otázku, společně s chlapama jsme se dobrali několika variant, problém jsem vyřešil, poděkoval jsem a to je vše. Nechápu proč pořád řešíš můj soft a hard.
Ale ne, do tebe osobně se nikdo nenaváží, to tu jen začíná svatá válka mezi příznivci různých softů, ve které je každý argument dobrý :D :D :D
Aleš Procháska
stro1
Příspěvky: 126
Registrován: 9. 5. 2013, 8:03

6. 11. 2014, 7:59

............
Naposledy upravil(a) stro1 dne 1. 5. 2015, 7:46, celkem upraveno 1 x.
Daniela.design
Příspěvky: 7
Registrován: 9. 3. 2009, 9:59
Bydliště: Praha, CZ

29. 4. 2015, 9:08

Je toto téma ještě aktuální??
Tak nějak jsem to přečetla od začátku a od prvotního tématu a jednoduchého dotazu to dospělo kamsi-)))) :D

Solidworks má docela dost možností jak tohle řešit... ikdyž přímo v příkazu nulový bod toho zrovna moc není o proti ostatním softwarům.

je to možné probrat.
Kontakt: Daniela.design@seznam.cz
Hoffec
Příspěvky: 111
Registrován: 9. 8. 2017, 9:23

28. 2. 2018, 5:00

Daniela.design píše:Je toto téma ještě aktuální??
Tak nějak jsem to přečetla od začátku a od prvotního tématu a jednoduchého dotazu to dospělo kamsi-)))) :D

Solidworks má docela dost možností jak tohle řešit... ikdyž přímo v příkazu nulový bod toho zrovna moc není o proti ostatním softwarům.

je to možné probrat.
Trochu zpoždění, ale: Před pár dny jsem řešil tisk dvacetistěnu ze dvou polovin. Vznikla situace, že rozpůlený dvacetistěn na půl, v jakési nové rovině, po uložení do STL, dával tiskárně součást v šíleném úhlu, a software tiskarny neumožňoval to uchopit a zavazbit. Potřeboval jsem změnit souřadný systém v souboru STL tak, aby dělící rovina řezu, byla podstava. Nepřišel jsem na to, jak se to dělá, třeba to bude jednoduché. Vyřešil jsem to vytvořením sestavy a tam upravil pozici dílu, uložil, a STL se nahrálo podle přání. Měl by pro toto někdo lepší řešení?

Dík, M
Odpovědět

Zpět na „CAD“