Převod DWG do DXF

CAD software, shareware, freeware
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

10. 2. 2016, 5:22

Mám poslední dobou vícero zádrhelů. :(
Dříve jsem si v klidu dělal v Inventoru10 a teď se snažím občas něco čmárnout v Inv. 2014 a mám i problém vytvořit Jekl generátorem. Spíš je to asi tím že nějak pořád nic nestíhám, čím jsem starší připadá mi že den ode dne se víc zkracuje a na komp už toho moc nezbývá. :D
I moje dílnička nějak leží ladem :roll:
NeeoLeo
Příspěvky: 40
Registrován: 6. 12. 2016, 8:07

6. 12. 2016, 9:34

Vlákno oživým. Borci mám opačný problém. Vytvoril som v Inventore 2010 súčiastky (náčrty), mám ich vo formáte DWG, ale je tu jeden problém a možno viac. Našiel som jednu firmu, ktorá vyrezáva vodným lúčom, hodil som súbory na flešku, ale súbory sa hlásili v ich CAD programe ako prázdne. Páni pracujú s nejakým programom, čo som ešte nepočul a chceli aby som súbory previedol do CAD2000/TL (niečo podobné). Tak som jednotlivé DWG uložil ako pre CAD2000. Stroje na rezanie vodným lúčom majú 3 kusy, ale nejaké poriadne staré, čo už majú niečo za sebou. Nezisťoval som ich aktuálny stav, ale ostal som prekvapený. Chyba bude asi u mňa, ale trochu som sa čudoval, že 2010 súbory ani nespustil, hovoril, že súbor dáta obsahuje, ale nič sa nezobrazuje.
Teraz ma nekamenujte, možno som sem naplácal nezmysly, ale potrebujem, či sa na tieto súbory nemohol niekto pozrieť (kľudne by som za to zaplatil) alebo aspoň poradiť, čo ďalej. Zvyčajne sa jedná o súčiastky z plechu AL 2mm, dve súčiastky by sa museli vyrobiť na CNC fréze z ocele. Nie je to nič komerčné a je to čisto na súkromné účely. Veľmi by ste mi pomohli.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 12. 2016, 8:05

Uloz to jako dxf
Pouze 2D kontury
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
jon
Příspěvky: 9
Registrován: 24. 6. 2009, 8:18

2. 2. 2017, 3:45

niekedy moze byt problem aj to (stretol som sa s tym) ze clovek to aj dal do DXF ale nemal to nakreslene v zalozke "Model" , ale len v "Layout"
NeeoLeo
Příspěvky: 40
Registrován: 6. 12. 2016, 8:07

11. 8. 2017, 12:04

No dobre tak zasa ja. Moja predchádzajúca požiadavka sa podarila, čiže vec je vyriešená. Stačilo zmeniť firmu a trocha viac komunikovať. :D Ale dovolím si jednu..hm možno dve otázky. Mám pripravené výrobky pre CNC ohýbačku. Aké súbory treba pre stroj pripraviť? V inventore 2010 som robil nejaké náčrty v DWG len že tie boli pre vodnú rezačku, mám síce aj 3D model jednotlivých dielcov aj s miestom, kde má dojsť k ohybu. Ale ako som zisťoval to je asi len tak na oko pre mňa. Je nutné nejak špeciálne zvýrazniť danú oblasť ohybu alebo stačí iba náčrt tiež 2D?
ďakujem
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7201
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

11. 8. 2017, 12:33

Myslím že nejlepší bude papírový výkres ze kterého bude zřejmý polotovar a výsledný tvar a budou tam zakotované čáry ohybu
Než to obsluha vytahá z nějakého el. formátu tak to u mašiny z papírového výkresu přečte asi 100x.
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „CAD“