Porovnanie Inventor - Solidworks

CAD software, shareware, freeware
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

20. 2. 2019, 4:28

Teď se ptáš na Inventor nebo SW? V SW je vložená podsestava implicitně "rigid", ve vlastnostech se to dá přepnout na "flexible" a to je přesně to co chceš, aby se tím dalo hýbat.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Kratus
Příspěvky: 510
Registrován: 1. 5. 2015, 2:36
Bydliště: Příbram

20. 2. 2019, 5:44

V češtině musíš zaškrtnout "adaptivní". Co se týče barev, materiál a vzhled musíš měnit přímo v daném dílu. Pokud změníš vzhled v sestavě, do dílu se změna nepropíše.
Jan Hamrozi
Příspěvky: 14
Registrován: 17. 4. 2020, 6:25

17. 4. 2020, 6:47

Ve hře je ještě ZW3D, fungováním podobné SW a Inventoru v Trvalé licenci

ZW3D umožní otvírat soubory SolidWorks, Inventor, Pro/Engineering a všechny ostatní včetně Catia, Step, Iges, Dwg, Dxf,…
ZW3D řeší i obrábění, 3D tisk, plechové roviny, formy, svařované díly a skenovaná data.

ZW3D používají v Hyundai, TUBES International v Ostravě, FormProjekt Fulnek, Medvěd Blok, Kovokon – Popovice, Komponenty Zlín, Prestar, Kovo Letovice, Wolko plast a další.

Trvalé licence od 39 900,- Kč

Jan Hamrozi
+420 731 200 576| hamrozi@cadservis.com
Jan Hamrozi
+420 731 200 576| hamrozi@cadservis.com
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

17. 4. 2020, 8:46

Nebylo by jednodussibten Váš projekt představit ve vlastním vlákně, případně mu udělat reklamu.. než otevírat několikaleté témata a všude to psát?
Zkuste se přesunout do role čtenáře kterej to čte po Xté ....
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Jan Hamrozi
Příspěvky: 14
Registrován: 17. 4. 2020, 6:25

17. 4. 2020, 12:15

RaS píše: 17. 4. 2020, 8:46 Nebylo by jednodussibten Váš projekt představit ve vlastním vlákně, případně mu udělat reklamu.. než otevírat několikaleté témata a všude to psát?
Zkuste se přesunout do role čtenáře kterej to čte po Xté ....
[/quo

Chápu. Dobrý nápad.
Jan Hamrozi
+420 731 200 576| hamrozi@cadservis.com
czmajsner
Příspěvky: 69
Registrován: 17. 9. 2020, 12:50

24. 9. 2020, 2:15

Původní tazatel už tu filosofickou otázku výběru CADu určitě vyřešil, ale v obecné rovině mohu sdílet své zkušenosti s oběma zmíněnými CADy:

Inventor jsem používal trvale asi 5 let, kdysi starou verzi 7 a v průběhu dalších let jsem měl možnost v něm občas udělat pár menších projektů, moje zkušenosti s ním končí u verze 2017. Se SolidWorks dělám něco přes 8 let, aktuálně dělám v 2019.

Oba CADy jsou si užitnou hodnotou velmi podobné, v obou se dá udělat plus mínus to samé, způsob práce je také velmi podobný. Spolu s Creem a SolidEdge jsou to všechno takové ty uživatelsky přívětivé omalovánky, které uživatele nezahltí příliš mnoha funkcemi, ale může se k nim propracovávat postupně až ve chvíli, kdy je potřebuje. Zásadní nevýhodou Inventoru může být pro někoho licenční model. Kdo není, jako já, zastáncem pronájmu softwaru, má smůlu. Koupit to, pokud vím, nejde. Jedině sehnat z druhé ruky starší verzi.

Srovnám-li SolidWorks s Inventorem 2017 (současní uživatelé Inventoru mě když tak doplní, jak je to v novějších verzích), tak má SolidWorks lépe řešené rámové konstrukce, ty byly v Inventoru ve verzi 2017 teprve v plenkách a způsob, jakým na to soudruzi "šli", mi nepřišel příliš šťastný. Tvorba plechových dílů mi v SolidWorksu přišla lépe zpracovaná, s jedním drobným ALE, ke kterému se vrátím na konci. Dále mi pocitově přijde, že SolidWorks chodí na stejném hardwaru lépe, je o něco výkonnější. A v neposlední řadě má SolidWorks výhodu v exportních formátech, eDrawing a 3D PDF jsou neocenitelnou výhodou, pokud potřebujete zasílat 3D data zákazníkovi, který nedisponuje žádným CADem. Určitě by se našlo ještě pár výhod SolidWorksu. Co je naopak velkou slabinou SolidWorksu, je import. Většina složitějších dílů importovaných např. ze STEPu se rozpadá, hlásí tisíce chyb, které není v rozumném čase možné vyřešit, takže pak člověk pracuje se stromem "plným vykřičníků", SolidWorksisté jistě ví, o čem mluvím. V Inventoru ten samý díl načtu a funguje bez problému.

Zásadní nevýhodou SolidWorsku je však fakt, že jeho vývoj spěje od 10 k 5. Nevím, jestli přesunuli po vzoru Microsoftu vývoj do Indie, ale kvalitativní propad, který nastal mezi verzí 2018 a 2019, člověku bere dech. Spousta věcí nefunguje (např. Pack and Go do exportu často nezahrne část dat), velice často to padá, u výkresů často svévolně selhávají rozviny... no je to peklo v tom dělat něco většího. Co mě "uchvátilo" teď naposledy, že SolidWorks (bohužel tedy i starší verze vč. 2018) neumí vytvořit správný rozvin s odlehčeními pro sousední lemy. Což třeba v Inventoru není žádný problém. Bohužel tedy ani SolidWorks nemohu doporučit, protože jeho amatérský vývoj mě s ohledem na ne úplně zanedbatelnou cenu a k uživateli velmi nepřátelskou obchodní politiku příliš neuspokojuje. Slušně řečeno.
r4cv
Příspěvky: 2681
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

24. 9. 2020, 3:10

ďakujem za recenzie.
A je to aktuálne. Pri prenájme je to aktuálne v podstate každý rok.
Možno niekto niekedy začne robiť soft pre Linux a za rozumné peniaze.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

24. 9. 2020, 4:31

r4cv píše: 24. 9. 2020, 3:10 ďakujem za recenzie.
A je to aktuálne. Pri prenájme je to aktuálne v podstate každý rok.
Možno niekto niekedy začne robiť soft pre Linux a za rozumné peniaze.
VariCAD?
czmajsner
Příspěvky: 69
Registrován: 17. 9. 2020, 12:50

24. 9. 2020, 5:14

Josef píše: 24. 9. 2020, 4:31 VariCAD?
Přesně tak. Na VariCAD aktuálně z důvodů popsaných výše přecházím. A zatím velká spokojenost.
Odpovědět

Zpět na „CAD“