Divný chování Draftsight 2015 a 2018 Free

CAD software, shareware, freeware
Odpovědět
celeron
Příspěvky: 209
Registrován: 27. 2. 2013, 3:49

13. 2. 2018, 12:31

Měl jsem na 32bit PC s W7/home nainstalovanej DraftSight 2015 Free. Občas jsem v něm něco namaloval pro modelářskej router. Teď jsem potřeboval příbuznýmu trochu upravit projekt elektriky na barák a tak jsem v něm trochu víc maloval. Ještě včera bylo vše v cajku ale dnes ráno mě přestal fungovat příkaz "Spojit skupinu entit". Prostě namaluju dvě přímky, označím, dám " Rychle spojit" a nic se neděje. Zajímavý ale je, že v příkazu "Vyčistit" , "Zobrazit odkazované entity" jedna spojená entita označená *A1 přibude (pak * A2 ... až An) ale na displeji se jako spojená nechová. Když výkres uložím a otevřu na jiném PC se stejným DraftSightem, tak tam se chová správně, na displeji spojená je. Zkusil jsem třeba "kresli obdélník". Když ho dám "Rozložit", tak se rozloží na 4 čáry ale když je označím a chci znovu "Rychle spojit" tak se nic nestane. Když udělám to samý na druhým počítači, chodí to správně.
Tak jsem si myslel, že je ten DraftSight 2015 nějak nabouranej, tak jsem ho odinstaloval a protože jsem 2015 na netu nenašel, tak nainstaloval DraftSight 2018 free. Začal jsem s tím rozložením obdélníku a zase to nechodí. To znamená, že se z 2015 nějak přeneslo nastavení do 2018. Tak jsem Draftsight 2018 odinstaloval a vymazal vše s názvem DraftSight a nebo Dassault ze vsech disků a pomocí Regeditu i z registry.
Nainstaloval jsem znova 2018 a hned mi bylo jasný, že to bude zase blbnout, protože DraftSight 2018 by úplně stejně nakonfigurovanej jako jsem si ho upravil před tím (sloupce nástrojů a pod). Kde si sakra ten hajzlík schovává poslední nastavení, že i když jsem po něm vymazal všechny stopy v PC tak tam nastavení zůstalo? Netušíte prosím někdo, co by mohlo mít vliv v nastavení na tohle chování? Já prošel snad vše v "Možnostech" a nic co by na to mělo vliv jsem nenašel.
Už nevím, co s tím :roll: Sice můžu kreslit na druhým PC ale na notebooku to přeci jen není ono, malej displej, horší myš, klávesnice a pod.
Neporadíte prosím někdo?
Díky
p.mus
Příspěvky: 170
Registrován: 15. 1. 2007, 6:54
Bydliště: vysočina

13. 2. 2018, 4:58

V nastavení by mělo být export import nastavení, tak bych to z jednoho přenesl na druhý snad nebude problém mezi verzemi.
jen by měli být stejné bud 32 nebo 64 systém
celeron
Příspěvky: 209
Registrován: 27. 2. 2013, 3:49

13. 2. 2018, 7:35

Export/import nastavení jsem zkoušel z funkční 64 bit 2018 do nefunkční 32 bit 2018. Nepomohlo.
Ale je to vyřešený totálním vyvoráním nefunkčmího Draftsightu z PC pomocí Revo Uninstaler Pro. Asi 10 minut to scanovalo PC a pak našlo hory souborů a klíčů registry bez zjevnýho textovýho vztahu k DraftSight a nebo Dassault. Dal jsem vše vymazat a pak znova nainstaloval a to spojování a rozpojování už chodí jak má.
Odpovědět

Zpět na „CAD“