Inventor - kombinácia objem + plochy

CAD software, shareware, freeware
Uživatelský avatar
Kratus
Příspěvky: 510
Registrován: 1. 5. 2015, 2:36
Bydliště: Příbram

12. 3. 2019, 9:52

Pokud chceš ze sestavy nebo několika částí udělat 1 těleso, musíš použít náhradu obalem. Nevím ale, v jaké verzi tuhle funkci přidali. Možná jí v tvé starší verzi nemáš.
r4cv
Příspěvky: 2681
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

13. 3. 2019, 6:23

volbu zjednodušiť - vytvoriť zjednodušenú súčasť mám. aj to funguje, vytvorí to jedno teleso, prípadne súčiastku s dvomi telesami.
ALE: ich polohu už neviem korigovať, všetko sa musí spraviť na prvý pokus správne. a taký frajer nie som ani po rokoch praxe.

edit: tak ono to je naviazané na geometriu pôvodnej zostavy a pri upravení zostavy treba dať aktualizáciu telesa a ide to. len je to viac prepínania medzi oknami.
Permonik
Příspěvky: 379
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

13. 3. 2019, 8:03

K zvětšení/odsazení - máš zatrhnutou ikonki náhled, to jsou takové ty brýle.

Nové těleso v jednom dílem, je nejjednoduchší varianta.

Obal se použiva na zkednodušení těles. Spravně se použiva příkaz odvodit.

V sestavě by to mělo jít tak, že uděláš sestavu, navazbiš tam tělesa a pak přes fukci odvodit by měla jít udělát nová součást.... tak asi ne. mrknu na to.
Myslel jsem ještě jednu operaci, ale ta v sestavě neni...
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
r4cv
Příspěvky: 2681
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

13. 3. 2019, 1:54

Odvodiť mi funguje nasledovne:
-spravím zostavu s väzbami
-otvorím novú súčasť (prázdnu)
-odvodím zo zostavy (vyberám súbor), volím rovno fc. kombinovať, prípadne jednotlivé telesá

správne?

toto by mohlo byť zaujímavé aj pri obrábaní. Mám diel, ale potrebujem tam dať úpinky a pri definovaní, kde nástroj nemá ísť (lebo sú tam úpinky) používam náčrt.
Ale niekedy sa aj tak stane, že ich ofrézujem. Budem to musieť vyskúšať
Permonik
Příspěvky: 379
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

13. 3. 2019, 5:38

Ano, akurát ráno jsem si všimhul, že tam není operace odebrat.
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Odpovědět

Zpět na „CAD“