cncKad - případně alternativa 2D vytváření NC pro děrovací lis

CAD software, shareware, freeware
Odpovědět
Gooo
Příspěvky: 5
Registrován: 15. 4. 2017, 10:54

13. 3. 2019, 2:17

Zdravím

Používal jsem léta cncKad, což byl SW pro vytváření NC kódu pro děrovací lis. Tento SW nebyl dokonalý, přesto pro charakter naší výroby byl mnohem lepší, než nynější 3D SW.

Nyní používají naši programátoři TruTops Boost, zkoušíme SpaceClaim a Radan, ale vytvoření programu nám trvá velmi dlouho. Vzpomněl jsem si na cncKad, ale nedaří se mi vydolovat informace od Metalixu, zda půjde s našimi stroji a zda lze dostat zkušební verzi.

Můj dotaz tedy zní, zda někdo nemá tip na 2D SW, který by uměl pracovat s uloženým rozvinem s uloženým osazením nástroji a změny by se řešily obdobně, jako v klasickém CAD (změny rozvinu protažením a podobně)?
Gooo
Příspěvky: 5
Registrován: 15. 4. 2017, 10:54

13. 3. 2019, 2:23

Ještě pro upřesnění: Chci vyřešit problém, kdy máme udělaný rozvin, máme osazenynástroje a vytvořím NC kód. Pak vezme programátor druhý výrobek a udělá úplně to stejné, jen se produt rozšířil o 5mm. Pokaždé musí osazovat nástroje, pokaždé opravovat chyby automatiky, samoučení a makra nám fungují jen částečně. Řeším parametrizací, ale pro tu není připravena druhá část výroby. Tedy jsem si vzpomněl, jak jsme to dělali v cncKadu a to co nám nyní trvá 10 minut, bych měl v cncKadu za 2 minuty. Mluvíme o tom, že programátor musí udělat cca 150 000 programů za rok a doufám, že to číslo poroste.
Odpovědět

Zpět na „CAD“