Topologické a bionické optimalizace ???

CAD software, shareware, freeware
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

26. 11. 2020, 9:42

Caio,

Poznal jsem dvě nové slovíčka a tak se chci zeptat, zda někdo tady s tímto dělá?
Budu stavět terenní šlapací tříkolku a jsem ve fázi hrbého návru. Už to má funkčnost, takže teď řeším optimalizací. A na to by se hodil nějkaý dobrý program a někdo se znalostmi, jak se takový program krmí.
Chtěl bych zoptimalizovat ramena přední nápravy. Ty budou jako výpalky z Alu plechu. Mám nějaký základní tvar od ruky, ale chtělo by to trochu zoptimalizovat. Každé deko se počítá.
predni rameno.jpg
Máte někdo zkušenisti tolopogickou a bionickou optimalizaví výrobku? Pokud ano, měl bych pár dotazů...
Funguje to tak, že si napreslím základní tvar ramene a ten hodím do nějakého programu, nastavím silové působení a pak počkám až to vytvoří optimalizovaný model? Je to tak primitivní a nebo jsem zcela mimo? Ještě jsemo tom nic moc nečetl, proto říkám, že jsem zatím jen poznal ty dvě slůvka:)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

26. 11. 2020, 9:54

Ano, je to takto primitivní (tedy až na tu matematiku v pozadí), ukazovali mi to na nějakém veletrhu u Solidworksu. Zadali rámcový tvar, síly a další podmínky a nechali to pracovat (https://www.mujsolidworks.cz/on-line-se ... rksu-2018/). Moudře jsem pokýval hlavou a šel si dát ke stánku Bratwurst :D, ten mě zaujal víc.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

26. 11. 2020, 10:50

Tak jasně, určitě je tam miliarda výpočtů na vzdálených serverech, ale jde mi o to uživatelské prostředí.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

27. 11. 2020, 12:03

...tak jsem se překonal a spustil ten Fusion 360. 99,9% věcí nechápu, ale budiž.
První pokus o topologickou optimalizací. Alespoň vím, který směrem se pustit. Je to parádní program. Něco jak můj Photoshop v době černých komor:)
optimalizace pokus 1.jpg
Odpovědět

Zpět na „CAD“